ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

arian

kianborna

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل دارید از رنگی به غیر از سفید برای طراحی حمام استفاده نمایید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ سبز می باشد. رنگ سبز از جمله رنگ های آرام بخش بوده و طیف های مختلفی نیز دارد. به همین خاطر این امکان را برای شما فراهم می کند که از انواع طیف های آن در طراحی قسمت های مختلف خانه استفاده نمایید. شاید کم تر کسی از این رنگ برای طراحی حمام استفاده کند و در نتیجه استفاده از آن برای طراحی حمام باعث ایجاد جلب توجه می شود. در این جا به بیان ایده هایی در زمینه چگونگی استفاده از این رنگ در طراحی حمام می پردازیم.

دلایل انتخاب رنگ سبز

رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که به میزان زیادی در طبیعت یافت می شود و از این رو می توان گفت از جمله رنگ های طبیعی محسوب می شود. استفاده از این رنگ یاد آور فضای بهاری بوده و باعث ایجاد آرامش در افراد می شود.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

استفاده از این رنگ باعث ایجاد فضایی آرام بخش شده و برای یک دوش صبحگاهی بسیار مناسب می باشد. به یاد داشته باشید که چگونگی استفاده از این رنگ نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

رنگ سبز رنگی سرد بوده و از جمله رنگ های فرعی محسوب می شود. در صورتی که تمایل به استفاده از این رنگ در طراحی مدرن دارید بهتر است تنها از یک طیف رنگی آن استفاده کنید. بد نیست بدانید که می توان از این رنگ در طراحی تم های مختلف استفاده کرد. بدون شک استفاده از این رنگ در طراحی حمام، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

استفاده از طیف های مختلف رنگ سبز

همان طور که قبلا اشاره شد رنگ سبز طیف های مختلفی دارد و ایجاد حس و حال در فضای مورد نظر به طیفی که انتخاب می کنید، بستگی دارد. در ادامه به بیان توضیحاتی در این زمینه می پردازیم.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

اگر در ترکیب رنگ سبز از زیر رنگ آبی بیش تری استفاده شده باشد ،طیف رنگی سرد می باشد. استفاده از طیف سرد رنگ سبز در حمام فضای آرام تری نسبت به طیف گرم تر ایجاد می کند.

بخوانید!  سبک کلاسیک مدرن

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

استفاده از رنگ سبز ملایم باعث ایجاد فضایی دلنواز می شود. طیف روشن رنگ سبز به فضای حمام روح می بخشد. در ترکیب طیف سبز روشن از زیر رنگ زرد بیش تر استفاده شده است. اگر به دنبال ایجاد فضایی سرزنده در طراحی حمام هستید بهتر است از طیف های روشن رنگ سبز استفاده نمایید.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

توجه داشته باشید که تمامی طیف های رنگ سبز برای استفاده در طراحی حمام مناسب نیستند. برای مثال می توان گفت طیف تیره رنگ سبز برای استفاده در حمام مناسب نمی باشند.  چرا که استفاده از این رنگ نه تنها باعث ایجاد فضایی گرفته می شود بلکه اگر در طراحی حمام های کوچک استفاده شود، باعث می شود فضای حمام کوچک تر از آن چه که هست به چشم آید.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ غالب

اگر تمایل به استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ غالب دارید، باید در انجام این کار نکاتی را رعایت نمایید. چرا که استفاده از این رنگ به این منظور، نباید باعث ایجاد هرج و مرج در فضای حمام شود. یکی از ویژگی های مثبت استفاده از رنگ سبز در کنار سایر رنگ ها، ایجاد هارمونی در فضای حمام می باشد.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

برای مثال این امکان وجود دارد که از رنگ قرمز روشن به عنوان رنگی مکمل در کنار رنگ سبز استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باید به درستی انجام پذیرد. رنگ قرمز از میزان سردی رنگ سبز کاسته و همین امر باعث ایجاد تعادل در فضای حمام می شود. استفاده از رنگ زرد در کنار این رنگ نیز نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. از آن جایی که در ترکیب رنگ سبز از رنگ زرد استفاده شده است، استفاده از این رنگ ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد هارمونی در فضای حمام می شود.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

انتخاب المان های مختلف در طراحی حمام سبز رنگ

برای انتخاب المان های مختلف در حمام مانند سینک روشویی و وان بهتر است از رنگ سبز استفاده نکنید. بهتر است برای انتخاب المان های بزرگ در حمام از رنگ های خنثی استفاده نمایید. اگر رنگ سبز را برای طراحی حمام انتخاب کرده اید، پیشنهاد ما استفاده از  المان های سفید رنگ در کنار این رنگ می باشد. ایجاد سبک کلاسیک یا مدرن با استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر به طیف رنگ سبز بستگی دارد.

بخوانید!  کاغذ دیواری اتاق خواب و نکاتی که باید بدانیم!

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

برای انتخاب المان هایی مانند شیر آلات می توانید از انواع شیرهای استیل و شیرهایی به رنگ برنز استفاده نمایید. استفاه از شیرآلاتی به رنگ برنز باعث القای گرما در فضای حمام می شود. استفاده از شیر آلات نقره ای رنگ ظاهری مدرن در کنار رنگ سبز ایجاد می کند. این در حالی است که انواع طلایی رنگ آن ها، بیش تر برای طراحی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

استفاده از کابینت های زیر سینکی چوبی

استفاده از کابینت های چوبی در کنار رنگ سبز باعث ایجاد کنتراست می شود. همین امر نمای زیبایی در حمام ایجاد می کند. تنها به یاد داشته باشید که از رنگ های خنثی در کنار این طراحی استفاده نمایید.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

نورپردازی حمام

اگر از رنگ سبز برای طراحی حمام استفاده کرده اید، به یاد داشته باشید که اجرای یک نورپردازی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که اگر حمام از نور طبیعی برخوردار نبوده  و نورپردازی هم مناسب نباشد، فضای حمام تاریک می شود. استفاده از لامپ هایی که نور زیادی دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. استفاده از نور مناسب زیبایی رنگ سبز را چند برابر می کند.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

نکات پایانی

استفاده از رنگ سبز یکی از گزینه های خوبی است که در مقابل شما قرار دارد. همان طور که گفته شد انتخاب طیف این رنگ به حس و حالی که در نظر دارید در فضا القا شود، بستگی دارد. در نظر داشته باشید که استفاده از المان های سبز رنگ نیز می تواند گزینه خوبی برای استفاده از رنگ سبز در طراحی حمام باشد. برای ایجاد تعادل در فضای مورد نظر در کنار رنگ سبز استفاده از رنگ های خنثی را فراموش نکنید.

%عکس - طراحی حمام با استفاده از رنگ سبز

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *