بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

khedmatazma

kianborna

arian

بسیاری از متریال ها تنها برای یک یا دو سال به روز بوده و بعد از گذشت مدتی به عنوان وسایل کهنه و آنتیک محسوب می شوند. اما در مقابل بعضی دیگر را می توان به مدت نامحدود و در انواع سبک های مختلف طراحی داخلی به کار برد. برای مثال چوب یکی از متریال هایی است که هیچ گاه قدیمی نمی شود و از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است. از ویژگی های چوب که آن را به متریالی جذاب تبدیل کرده است، وجود آن در محیط های مختلف و تنوع شکل و طرح آن ها می باشد.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

برای استفاده از چوب در سبک های مختلف می توانید انواع مناسب و تطبیق پذیر آن، با سبک مورد نظر را با قیمت، مدل و مقاومت های مختلف پیدا کنید. در بیش تر مواقع بیش تر افراد در چگونگی استفاده از چوب در دکوراسیون های مختلف و چگونگی تلفیق آن با دیگر المان ها دچار سردرگمی می شوند. در این جا به بیان ایده هایی در جهت ترکیب انواع مختلف چوب با یکدیگر می پردازیم.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

از انواع مختلف چوب در کنار هم استفاده نکنید

استفاده هم زمان از انواع مختلف چوب در کنار یکدیگر، باعث ایجاد هرج و مرج و فضایی نامرتب می شود. با این حال اگر تنها از دو یا سه نوع چوب استفاده نمایید، می توانید با استفاده از آن ها به یک هارمونی در فضای مورد نظر برسید. برای انجام این کار بهتر است وسیله چوبی که به طور قطع قصد استفاده از آن را دارید مشخص کرده و سپس اِلمان های دیگر را بر اساس آن انتخاب کنید. برای مثال، اگر از کفپوش چوبی در آشپزخانه خود استفاده کرده اید، استفاده از کابینت های چوب افرا در کنار آن فضای چشم نواز و زیبایی ایجاد خواهد کرد. اگر وسیله ای چوبی در اختیار دارید که رنگ آن با دیگر وسایل چوبی ترکیب خوبی ایجاد نمی کند، می توانید با رنگ کردن آن به یک ترکیب زیبا دست یابید.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

انتخاب کفپوش را در الویت قرار دهید

اگر شما از جمله افرادی هستید که تمایل به استفاده از کفپوش های چوبی دارید، باید در هنگام انتخاب و خرید مبلمان، رنگ و جنس کفپوش خود را در نظر بگیرید. اگر کفپوش خانه شما چوبی است، یکی از رنگ های چوب مشخص شده و باید با توجه به آن انواع  و رنگ های دیگر را انتخاب نمایید. اگر از چند رنگ چوب در خانه خود استفاده کرده اید، می توانید یکی از آن ها را به عنوان رنگ غالب انتخاب کرده و مبلمان خود را با توجه به آن خریداری کنید.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

از المان های موجود در طبیعت استفاده کنید

استفاده از رنگ خنثی برای رنگ آمیزی دیوارها مخصوصا زمانی که با اِلمان های چوبی ترکیب می شود، انتخاب صحیحی می باشد. رنگ های مختلف چوب به خوبی با رنگ های خنثی تلفیق شده و گزینه های زیادی را در مورد انتخاب وسایل دیگر از جمله مبلمان در اختیار شما قرار می دهند. استفاده از انواع مختلف چوب در کنار رنگ های خنثی هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. انتخاب رنگ خاکستری مایل به قهوه ای برای رنگ آمیزی دیوارها انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از رنگ سفید کلاسیک هم باعث می شود رنگ چوب به خوبی خود را نشان دهد.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

میزان گرمایی که چوب به فضا می بخشد را فراموش نکنید

برخی از چوب ها که طیف رنگ زرد یا نارنجی دارند گرمای بیش تری به خانه می بخشند. این در حالی است که برخی از انواع چوب مانند چوب افرا، سردی بیش تری دارند. برخی از انواع چوب هم از طیف رنگی سرد و گرم به طور هم زمان برخوردار هستند و انتخاب های خوبی تلقی می شوند، چرا که در صورت استفاده از آن ها می توانید ار رنگ های مختلف برای انتخاب مبلمان استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

از رنگ های مکمل استفاده نمایید

استفاده از رنگ های مکمل چوب به جای استفاده از یک رنگ، می تواند ظاهر زیباتری به اتاق ببخشد. استفاده از مبلمان چوب طبیعی در ایجاد سبک روستیک به شما کمک می کند. در کنار این مبلمان استفاده از وسایل تزئینی با رنگ تیره کنتراست زیبایی ایجاد خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر در تمامی وسایل از یک رنگ استفاده شود، زیبایی هیچ یک از آن ها به چشم نمی آید.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

به رنگ ها فکر کنید

انواع مختلف چوب، رنگ های مختلفی نیز دارند و سعی در قرار دادن الگوهای مختلف در کنار یکدیگر باعث می شود فضای اتاق براساس خواسته شما شکل گیرد.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

یک رنگ پایه انتخاب کنید

اگر تصمیم به استفاده از بیش از یک رنگ دارید، یکی از رنگ ها را به گونه ای انتخاب کنید که نسبت به رنگ های دیگر به کار رفته در اتاق غالب باشد و به عنوان رنگ غالب برای انتخاب رنگ های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

از زمینه رنگ چوب به جای رنگ های خنثی استفاده کنید

اگر تمایل به استفاده از رنگ های خنثی برای رنگ آمیزی دیوارها ندارید، می توانید از رنگ هایی که ته زمینه ای از رنگ چوب دارند، استفاده نمایید. برای مثال، استفاده از رنگ زرد کم رنگ در اتاقی که از چوب در آن استفاده شده است نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. رنگ های سبز و آبی نیز برای رنگ آمیزی دیوار، در کنار رنگ چوب انتخاب های خوبی هستند. این گونه ترکیبات باعث می شوند هر رنگ همان طور که باید خودنمایی کند و رنگی در سایه رنگ دیگر پنهان نماند.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

فرش ها تاثیری بیش از یک وسیله تزئینی دارند

فرش را می توان یه معجزه کاربردی نامید. اگر استفاده از مبلمان چوبی و کفپوش ها در کنار یکدیگر فضای سنگینی ایجاد کرده است می توانید با استفاده از یک فرش مناسب توازن مناسبی میان مبلمان و کفپوش ها برقرار کنید و لطافت خاصی به فضا ببخشید.

%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب

برای تلفیق رنگ ها از وسایل تزئینی استفاده نمایید

اگر در طراحی اتاق از اِلمان هایی به رنگ چوب زیاد استفاده کرده اید، می توانید با استفاده از لوازم تزئینی مناسب به توازن در محیط کمک کنید. برای مثال اگر در اتاقی از چوب درخت بامبو و در اتاق دیگر از چوب ماهون استفاده کرده اید، از لوازم تزئینی جنس ماهونی در اتاقی که چوب بامبو در آن به کار رفته است استفاده نمایید و بالعکس.%عکس - ایده های طراحی با استفاده از انواع چوب