بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

khedmatazma

kianborna

زمانی که صحبت از طراحی اتاق کودک به میان می آید، بهتر است به دنبال رنگ آمیزی دیوار به وسیله یک رنگ تیره نباشید. هرچه طراحی اتاق کودک ساده تر باشد، نتیجه کار نیز بهتر می شود. در طراحی اتاق کودک آن چه که بیش تر از همه مهم است، استفاده از خلاقیت فردی می باشد. برای القای رنگ به اتاق کودک بهتر است از وسایل رنگی استفاده شود. در ادامه به بیان ایده های طراحی اتاق کودک می پردازیم.

  • ایده های طراحی اتاق کودک
  • تم ساحلی
  • استفاده از کاغذ دیواری
  • استفاده از المان های سه بعدی
  • استفاده از شلف
  • استفاده از اسباب بازی در طراحی اتاق کودک
  • ایجاد تعادل میان رنگ های موجود در اتاق

تم ساحلی

یکی از ساده ترین و در عین حال تاثیرگذارترین روش هایی که می توان در طراحی اتاق کودک مورد استفاده قرار داد، استفاده از پتو و بالشت هایی با طرح گرمسیری می باشد. با استفاده از این روش، می توان به اتاق کودک رنگ القا کرده و در عین حال یک تم ساحلی نیز اجرا کرد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

زمانی که اتاق شریکی باشد و بیش تر از یک نفر در آن باشد، بهترین راه استفاده از تخت های دو طبقه می باشد. استفاده از این تخت ها نه تنها باعث ایجاد محیطی مطابق میل کودکان می شود، بلکه فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند. امروزه با زندگی در آپارتمان هایی که اتاق های بزرگی ندارند، استفاده از این ایده طرفداران زیادی پیدا کرده است.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاده از کاغذ دیواری

یکی دیگر از ایده هایی که می توانید در طراحی اتاق کودک از آن استفاده نمایید، استفاده از انواع کاغذ دیواری با رنگی غالب برای دیوار اصلی اتاق کودک می باشد. این کار باعث می شود فضای اتاق از یکنواختی نیز خارج شود. استفاده از این روش به عمق بخشی فضا نیز کمک می کند. دیوار پشت تخت خواب انتخاب خوبی برای اجرای این ایده می باشد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

یکی دیگر از روش هایی که می توان در طراحی اتاق کودک مورد استفاده قرار داد، استفاده از تصاویر مختلف در جهت طراحی دیوار اتاق می باشد. به این منظور می توانید از طرح های خورشید و ابر برای انجام این کار استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد حس و حال آفتابی در اتاق کودک می شود.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاده از المان های سه بعدی

استفاده از المان های سه بعدی مانند گل و پروانه، باعث ایجاد فضایی دلنشین در اتاق کودک می شود. شما می توانید نمونه آماده از آن ها را تهیه کنید و یا با همراهی کودک نمونه ای از آن ها را بسازید و برای طراحی دیوار اتاق کودک مورد استفاده قرار دهید. از مزیت های این روش این است که می توانید در هر زمان که خواستید آن ها را از دیوار جدا کنید و در صورت تمایل نمونه ای دیگر از این المان ها را مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاه از شلف

استفاده از شلف ها در اتاق کودک از ایده های کاربردی در زمینه طراحی اتاق کودک محسوب می شود. به همین منظور می توان از شلف های مختلف در اندازه، شکل و رنگ های مختلف برای طراحی اتاق کودک استفاده کرد و از آن برای قرار دادن وسایل مختلف مانند عروسک، کتاب و غیره استفاده کرد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاده از طرح های تزئینی

اگر در نظر دارید که نسبت به طراحی دیوارهای اتاق کودک اقدام نموده و نمایی زیبا به اتاق کودک ببخشید، می توانید از طرح های تزئینی برای این کار استفاده نمایید. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید. استفاده از طرح میوه بر روی دیوار اتاق می باشد. انجام این روش یکی از بهترین ایده ها در زمینه طراحی اتاق کودک می باشد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاده از اسباب بازی در طراحی اتاق کودک

استفاده از اسباب بازی در طراحی اتاق کودک، از ایده های کاربردی می باشد. برای انجام این کار می توانید از خلاقیت کودک نیز کمک گرفته و از او بخواهید از اسباب بازی های مورد علاقه اش برای انجام این کار استفاده نماید.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

تعادل سازی در رنگ های استفاده شده

استفاده از رنگ های تیره برای رنگ آمیزی دیوار اتاق کودک ایده مناسبی نمی باشد. زیرا انجام این کار باعث ایجاد حس ناخوشایندی در کودک ایجاد شود. به همین منظور بهترین کار استفاده از طراحی ساده و رنگ های ساده برای دیوار می باشد. برای استفاده از رنگ های غالب و تیره می توانید از پرده ها و اقلام تخت خواب که رنگ های جذاب دارند، استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد توازن در رنگ های استفاده شده در اتاق کودک می شود.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

شکل اتاق

زمانی که صحبت از طراحی اتاق کودک به میان می آید، شکل اتاق اهمیت ویژه ای پیدا می کند. اگر ساخت اتاق خوب نباشد، ممکن است برای خرید وسایلی مانند تخت و کمد دچار مشکل شوید. در چنین زمانی بهترین کار سفارش ساخت این گونه وسایل با توجه به شکل اتاق می باشد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

استفاده از وسایل چند منظوره

استفاده از وسایل زیاد در اتاق کودک کار چندان مناسبی نمی باشد. چرا که انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج در اتاق می شود. به همین منظور استفاده از وسایل چند منظوره می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. برای مثال استفاده از تخت های تاشو و میزهای پاتختی که می توان از آن ها برای انجام تکالیف روزانه نیز استفاده کرد، ایده های مناسبی هستند.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

طراحی اتاق کودک با سقف بلند

اگر اتاق کودک به گونه ای است که سقف بلندی دارد، بهترین راه استفاده از یک کفپوش رنگی می باشد. با این کار توجه همه به کف اتاق جلب شده و بلند بودن سقف چندان به چشم نمی آید. از دیگر ایده هایی که می توان به این منظور از آن استفاده کرد، به کارگیری آویزهای تزئینی یا انواع لوستر مناسب اتاق کودک می باشد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب

نکات پایانی

طراحی اتاق کودک می تواند از جمله طراحی های جذاب در نظر گرفته شود. چرا که برای انجام این کار می توانید از خلاقیت خود استفاده نمایید. استفاده از رنگ های شاد و سرزنده در اتاق کودک را فراموش نکنید. برای انجام این کار از سلایق شخصی کودک نیز استفاده نمایید. این کار باعث می شود کودک حس بهتری نسبت به اتاق خود داشته باشد.

%عکس - طراحی اتاق کودک با ایده های جذاب