%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

keleman

kianborna

آیا تا به حال با واژه ای به نام فنگ شویی رو به رو شده اید؟ آیا با قوانین آن در طراحی دکوراسیون داخلی آشنایی دارید؟ استفاده از قوانین فنگ شویی می تواند در ایجاد فضایی پر انرژی در اتاق خواب به شما کمک کند. استفاده از قوانین فنگ شویی باعث می شود انرژی به طرز صحیحی در فضای اتاق جریان پیدا کند. عوامل زیادی در این امر نقش دارند که از جمله می توان به انتخاب رنگ و نوع چیدمان اتاق خواب اشاره کرد. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خوابی رمانتیک بر اساس قوانی فنگ شویی می باشد. در صورت تمایل به آشنایی با این موارد در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی اتاق خواب

اگر به دنبال طراحی اتاق خواب رمانتیک با استفاده از قوانین فنگ شویی هستید، در ابتدا با انتخاب رنگی تاثیرگذار شروع کنید. از جمله رنگ هایی که در قوانین فنگ شویی در جهت طراحی چنین اتاق خوابی می توانید مورد استفاده قرار دهید، رنگ های قرمز، صورتی و سفید می باشد. البته که رنگ ها تنها به این تعداد محدود نمی شوند اما این رنگ ها نمونه ای از برجسته ترین رنگ هایی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید. آن چه که باید در هنگام استفاده از این رنگ ها به یاد داشته باشید، به کارگیری رنگ های خنثی در کنار آن ها برای ایجاد تعادل در فضای اتاق خواب می باشد. در ادامه به بیان راهکارهایی در جهت استفاده از این رنگ ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می پردازیم.

  • استفاده از المان ها و تابلوهای هنری که از رنگ های قرمز، صورتی و سفید در طراحی آن ها استفاده شده است می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی اتاق خوابی رمانتیک باشد.
  • استفاده از کوسن هایی که از این رنگ ها در طراحی آن ها استفاده شده است.
  • استفاده از شمع می تواند در ایجاد فضایی رمانتیک نیز به شما کمک کند.
  • استفاده از گل های طبیعی در رنگ های قرمز، صورتی و سفید در طراحی اتاق خواب رمانتیک تاثیرگذاری بسیار فراوانی دارد.
  • به یاد داشته باشید آن چه در طراحی اتاق خواب رمانتیک با استفاده از این رنگ ها باید مورد توجه قرار دهید، انتخاب طیف مناسب این رنگ ها می باشد. در جهت ایجاد تعادل در فضای اتاق می توانید از رنگ های هلویی و عاجی در کنار این رنگ ها استفاده نمایید.

%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

استفاده از سمبل های رمانتیک در طراحی اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی علاوه بر انتخاب رنگ و چیدمان مبلمان، نکات قابل توجهی دیگری نیز وجود دارد. برای مثال استفاده از سمبل های رمانتیک نیز می تواند به جریان انرژی در اتاق خواب به شما کمک کند. استفاده از المانی که نماد عشق می باشد، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. این امکان برای شما وجود دارد که از عکس های دو نفره نیز در این جهت استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که از استفاده المان هایی که ممکن است انرژی منفی به همراه داشته باشند، خودداری نمایید. بر اساس قوانین فنگ شویی یکی از المان های مناسبی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، عکس های خانوادگی می باشد.

%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

استفاده از روش نورپردازی مناسب

آن چه که در طراحی اتاق نشیمنی رمانتیک باید به یاد داشته باشید، ایجاد فضایی آرام بخش  می باشد. در این میان استفاده از روش نورپردازی مناسب نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. استفاده از یک روش صحیح می تواند در جهت ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک کند. آن چه که در نورپردازی اتاق خواب مهم است، استفاده از روش نورپردازی عمومی می باشد. اما علاوه بر آن در جهت ایجاد فضایی رمانتیک می توانید از روش نورپردازی دکوراتیو نیز استفاده نمایید. استفاده از شمع های ال ای دی و به کارگیری دیمرها می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی اتاق خواب باشد. استفاده از ریسه های نوری نیز می تواند در طراحی اتاق خوابی رمانتیک به شما کمک کند.

%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

استفاده از روتختی مناسب

انتخاب روتختی مناسب نکته مهمی است که باید در طراحی اتاق خوابی رمانتیک به یاد داشته باشید. بر اساس قانون فنگ شویی بهتر است برای انتخاب این المان از پارچه هایی که در طراحی آن ها از الیاف طبیعی استفاده شده است، استفاده نمایید. این کار می تواند به جریان انرژی در طراحی اتاق خواب به شما کمک کند. بنابراین بهتر است برای انتخاب روتختی، ملحفه، کوسن و بالشت از انواع پارچه های طبیعی استفاده نمایید.

%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

انتخاب صحیح وسایل در اتاق خواب

نکته مهمی که در قوانین فنگ شویی نیز به چشم می خورد، انتخاب المان های مناسب در طراحی اتاق خواب می باشد. بهتر است برای انتخاب المان های اتاق خواب از نمونه های با کیفیت استفاده نمایید.

%عکس - 5 راز در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خوابی رمانتیک با استفاد از قوانین فنگ شویی می باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از قوانین فنگ شویی در انواع سبک های طراحی امکان پذیر می باشد. استفاده از این قانون های ساده می تواند در به جریان انداختن انرژی در فضای اتاق خواب رمانتیک به شما کمک کند. اگر تمایل به آشنایی بیشتر با قوانین فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی دارید، می توانید از سایر مطالب مرتبط در ساختمانچی استفاده نمایید. در صورتی که شما تجربه ای در این زمینه دارید نیز می توانید آن ها را با ما به اشتراک گذاشته و در جهت پیش برد اهداف ما را یاری نمایید.