%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

طراحی آشپزخانه لوکس

kianborna

آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه بوده و از این رو طراحی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. آن چه که در طراحی آشپزخانه باید به یاد داشته باشید استفاده از راهکارهایی است که نه تنها در زیبایی آشپزخانه، بلکه در کاربردی طراحی نیز تاثیرگذار باشد. از آن جایی که امروزه بیش تر آشپزخانه ها به صورت اپن ساخته می شوند و در معرض دید قرار دارند، طراحی آن ها اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم، ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه لوکس می باشد. بنابراین اگر شما نیز به دنبال ایده هایی برای طراحی یک آشپزخانه لوکس هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

به طور کلی می توان گفت تعریف واحد و مشخصی از چگونگی طراحی آشپزخانه ای لوکس وجود ندارد. گزینه های زیادی در زیبایی آشپزخانه تاثیرگذار می باشند که از جمله می توان به متریال استفاده شده در طراحی آشپزخانه، رنگ، نورپردازی، وسایل برقی و غیره اشاره کرد.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

آن چه که در هنگام طراحی آشپزخانه لوکس باید به یاد داشته باشید، توجه به جزئیات و چیدمان آشپزخانه می باشد. برای مثال باید توجه داشته باشید که رنگ المان هایی که مورد استفاده قرار می دهید با یکدیگر هم خوانی داشته باشد یا انواع متریالی که مورد استفاده قرار می دهید در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد کند.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

از جمله ایده هایی که می توان از آن استفاده کرد، استفاده از رنگ خاکستری در کنار المان های چوبی و سینک ظرفشویی استیل می باشد. استفاده از رنگ خاکستری در کنار المان های چوبی و استیل باعث ایجاد تعادل در فضای آشپزخانه شده و نمونه ای از طراحی های لوکس و زیبا برشمرده می شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

از جمله متریال هایی که در طراحی آشپزخانه های لوکس استفاده می شود، چوب می باشد. استفاده از چوب باعث القای گرما به فضای آشپزخانه شده و نمونه ای از متریال های تطبیق پذیر شناخته می شود. از این رو در بیش تر آشپزخانه های لوکس از چوب به عنوان متریال اصلی استفاده می شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

به یاد داشته باشید زمانی که صحبت از طراحی آشپزخانه ای لوکس به میان می آید، منظور استفاده از طراحی های پر زرق و برق نیست و شما می توانید با استفاده از ساده ترین ایده ها نیز به یک طراحی زیبا دست یابید. برای مثال استفاده از رنگ سفید می تواند در اجرای این خواسته به شما کمک کند. استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه اگرچه ایده و راهکاری ساده می باشد اما باعث ایجاد نمای زیبایی در آشپزخانه می شود. در جهت طراحی آشپزخانه ای لوکس می توانید در کنار استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه به فکر استفاده از سنگ مرمر برای طراحی دیوار بین کابینتی نیز باشید. استفاده از همان سنگ در قسمت بالایی کابینت باعث ایجاد قرینه در فضای آشپزخانه شده و می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

مهم ترین نکته ای که در طراحی آشپزخانه لوکس باید به یاد داشته باشید، انتخاب کابینت مناسب می باشد. کابینت از جمله مهم ترین المان هایی است که در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب صحیح آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه انواع مختلفی از کابینت ها که در ساخت آن ها از متریال متفاوت استفاده شده و در قیمت های مختلف قابل خریداری هستند، وجود دارند. برای مثال انواع کابینت های چوبی، هایگلاس، ممبران و غیره از جمله کابینت هایی هستند که می توانید در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

یکی از ایده های کاربردی در طراحی آشپزخانه ای لوکس، استفاده از چوب و سنگ مرمر در کنار یکدیگر می باشد. استفاده از کانتر آشپزخانه سنگ مرمر در کنار کابینت های چوبی بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند. سنگ مرمر نمونه ای از بهترین متریالی است که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. در کنار آن چوب باعث القای گرما به فضای آشپزخانه شده و از سردی سنگ مرمر می کاهد.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

از نکات دیگری که در طراحی آشپزخانه لوکس باید به یاد داشته باشید، استفاده از یک روش نورپردازی مناسب و در کنار آن استفاده از المان های روشنایی مناسب می باشد. استفاده از یک لوستر چشم نواز هر آن چیزی است که در طراحی آشپزخانه لوکس می توان مورد استفاده قرار داد. برای مثال از لوسترهای کریستال در طراحی آشپزخانه های کلاسیک استفاده می شود. اما به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از چنین لوستری باید از صندلی هایی که ظاهر ساده ای ندارند، استفاده نمایید.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

اگر فضای آشپزخانه شما به گونه ای است که فضای کافی برای قرار دادن میز غذاخوری دارد، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید استفاده از یک میز ناهارخوری مناسب می باشد. از جزیره می توان به عنوان فضایی برای صرف غذا نیز استفاده کرد. استفاده از جزیره ای که در ساخت آن از متریال مشابه کانتر استفاده شده باشد نمای لوکس و زیبایی در آشپزخانه ایجاد می کند.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

همان گونه که اشاره شد، انتخاب رنگ می تواند نکته مهمی در طراحی آشپزخانه محسوب شود. استفاده از رنگ هایی که با یکدیگر تطابق دارند نکته مهم و قابل توجهی می باشد. بهتر است در طراحی آشپزخانه های لوکس از رنگ های خنثی مانند بژ و خاکستری استفاده شود. توجه داشته باشید که رنگ کفپوش با رنگ کابینت ها هماهنگی داشته باشد.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

در طراحی آشپزخانه های لوکس بیش تر از المان هایی که سبک کلاسیک دارند استفاد شده و کم تر از طراحی های مدرن استفاده می شود. برای مثال طراحی آشپزخانه با استفاده از کابینت هایی به سبک روستیک می تواند نمونه ای از طراحی لوکس شناخته شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

همان گونه که قبلا اشاره شد، توجه به جزئیات نکته مهمی در طراحی آشپزخانه لوکس می باشد. برای مثال استفاه از کابینت هایی که طراحی درب آن ها ساده نیست ، می تواند نمونه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه لوکس بوده و حتی می تواند به عنوان نقطه کانونی در طراحی آَشپزخانه شناخته شود.

%عکس - طراحی آشپزخانه لوکس

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه لوکس می باشد. در کنار موارد ذکر شده استفاده از لوازم آشپزخانه شیک و تازه های وسایل آشپزخانه می تواند در طراحی آشپزخانه زیبا به شما کمک کند.

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای
دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای