بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
بالکن شیشه ای

شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

kianborna

khedmatazma

امروزه در طراحی بالکن بسیاری از خانه های مدرن از شیشه استفاده می شود. شیشه هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، از زیبایی و تنوع بالایی برخوردار می باشند. اگر به دنبال ایجاد فضایی متفاوت در خانه هستید، بد نیست به استفاده از بالکن های شیشه ای هم فکر کنید.

در این جا نکاتی که لازم است در این مورد بدانید، برای شما فراهم کرده ایم. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به معرفی آن خواهیم پرداخت، انواع شیشه هایی است که به منظور طراحی بالکن مورد استفاده قرار می گیرند پس با ما همراه باشید.

مزایای شیشه بالکن

 • این شیشه ها علاوه بر زیبایی، می توانند نور را از خود عبور داده و فضای داخلی را روشن کنند.
 • شیشه های مورد استفاده برای بالکن ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار بوده و عموما دارای طول عمر بالایی هستند. از این رو به شکلی طراحی شده اند که در برابر باد و طوفان های شدید نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
 • استفاده از این گونه شیشه ها می تواند به عنوان یک مانع در برابر ورود گرد و غبار نیز عمل کند.
 • نصب شیشه های بالکن در شرایط مختلف آب و هوایی امکان پذیر است. نکته مهم انتخاب شیشه ای با ضخامت مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه می باشد.
 • استفاده از این گونه شیشه ها در طراحی بالکن، باعث بزرگ تر نشان دادن فضای آن می شود، از این رو بهترین گزینه برای بالکن های کوچک به شمار می رود.
 • طراحی شیشه های بالکن به گونه ای است که از قابلیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد. این گونه شیشه ها قابلیت تاشونده و بازشونده دارند که از نقاط قوت آن می توان در نظر گرفت.
 •  در بالکن های تمام شیشه، 70 درصد آلودگی صوتی با نصب شیشه بالکن کاهش پیدا می کند.
 •  یک فضای نشیمن خصوصی در تراس شیشه ای می توان ایجاد کرد.

بالکن شیشه ای

نکات مهم استفاده از بالکن های شیشه ای

 • نگهداری از بالکن های شیشه ای از مواردی است که باید به آن توجه شود. برای نگهداری از بالکن های شیشه ای باید از برخورد ضربه به آن جلوگیری شود.
 •  طی برنامه ای منظم نسبت به تمیز کردن آن ها اقدام نمایید. امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید، انواع شیشه هایی با عنوان خود تمیزشونده وارد بازار شده است. همان طور که از نام این گونه شیشه ها پیداست، آن ها قادر به تمیز کردن خود در صورت ایجاد هرگونه لک و آلودگی می باشند. با استفاده از این شیشه ها دیگر نیازی به تمیز کردن آن ها نیز نمی باشد.
 • نکته مهم دیگری که در استفاده از بالکن های شیشه ای باید در نظر داشت، نصب صحیح آن می باشد. توجه داشته باشید که برای انجام این کار از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

انواع شیشه بالکن و ویژگی های آن ها

شیشه هایی که به منظور طراحی بالکن مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی انواع آن ها می پردازیم.

 • شیشه های بدون قاب

طراحی شیشه های بالکن بدون قاب به گونه ای است که به طور کامل سطح بین دیوارها را می پوشاند. این گونه شیشه ها به صورت یکپارچه بوده و می تواند از عبور سر و صدا، باد و باران جلوگیری به عمل آورد. استفاده از این گونه شیشه ها می تواند از ورود سرما و گرما به فضای داخلی نیز جلوگیری به عمل آورد.

اتصال شیشه های بدون قاب باعث ایجاد هیچ گونه تخریبی در نما و دیوارها نمی شود. استفاده از این نوع شیشه ها در طراحی بالکن می تواند دیدی وسیع از منظره رو به رو ایجاد کند.

 • شیشه ریلی

شیشه های ریلی از دیگر انواع شیشه های بالکن می باشند که در طراحی این قسمت مورد استفاده قرار می گیرند. از مزیت های استفاده از این گونه شیشه ها می توان به امکان باز و بسته کردن آن ها در صورت نیاز اشاره کرد. ساخت این گونه شیشه ها به گونه ای است که در یک طرف جمع می شوند.

تمیز کردن آن ها آسان بوده و نصب آن ها نیاز به هیچ گونه تخریبی در نما و دیوارهای ساختمان ندارد. نکته مهم در استفاده از این شیشه ها وجود فضای کافی برای حرکت شیشه می باشد.

شیشه ریلی

 • شیشه آکاردئونی

شیشه آکاردئونی در فضاهای مختلفی از جمله بالکن ها کاربرد دارد. از ویژگی های نصب شیشه آکاردئونی در تراس، تاشو بودن آن می باشد. البته این سیستم برای بالکن هایی مناسب است که عرض آنها بیش از 2 متر باشد مانند تراس های بزرگ و با مساحت زیاد که استفاده از شیشه آکاردئونی گزینه مناسبی می باشد.

شیشه ای که در این سیستم بکار رفته از نوع سکوریت شده و با ضخامت 8 میلی متر انتخاب می شود که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. عملکرد این سیستم به شکلی است که درب شیشه ای به صورت آکاردئونی یا تاشو باز و بسته می شود و در نتیجه از فضای تراس استفاده بهینه صورت می گیرد.

 • شیشه بالکن مات

برای حفظ حریم خصوصی، بعضی افراد شیشه بالکن مات را می پسندند. برای مات کردن شیشه از عملیات خاصی به نام سندبلاست کردن شیشه استفاده می شود. در این روش شیشه توسط شن و ماسه و به وسیله دستگاه مخصوص تحت فشار قرار می گیرد و مات می شود.

شیشه بالکن مات

 • شیشه بالکن پنجره ای

شیشه بالکن پنجره ای که اغلب با نام پنجره بالکن شناخته می شود، مدلی است که باز و بسته شدن آن به صورت پنجره صورت می گیرد.

 • نرده شیشه ای بالکن

این المان نوعی نرده است که از شیشه ساخته شده و در بالکن ها مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه هایی که در نرده شیشه ای بالکن استفاده شده نسبت به انواع دیگر شیشه بالکن ضخیم تر بوده و دارای قطر ده میلی متری می باشد. نرده شیشه ای بالکن از جنس شیشه سکوریت ساخته می شود که استفاده از آن زیبایی نمای ساختمان را افزایش می دهد.

نکات پایانی

عموما شیشه هایی که برای طراحی بالکن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند، شیشه های شفاف هستند. در برخی موارد هم به دلیل ایجاد حریم خصوصی در بالکن از شیشه های مات استفاده می شود. همچنین بنا به سلیقه های مختلف می توان از انواع شیشه های رنگی و طرح دار نیز استفاده کرد. آیا شما در بالکن منزل خود از شیشه استفاده کرده اید؟ اگر جواب مثبت است تجربیات و نظرات خود را در این زمینه با اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.

در اینجا تعدادی ایده طراحی بالکن با استفاده از شیشه را به نمایش می گذاریم پس تا انتها با ما همراه باشید.

%عکس - شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

بالکن شیشه ای قاب دار

بالکن شیشه ای بزرگ

شیشه شفاف

شیشه قاب دار

شیشه مات

بالکن زیبا