شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

امروزه در طراحی بالکن بسیاری از خانه های مدرن از شیشه استفاده می شود. شیشه هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، از زیبایی و تنوع بالایی برخوردار می باشد. اگر به دنبال ایجاد فضایی متفاوت در خانه هستید، بد نیست به استفاده از بالکن های شیشه ای هم فکر کنید. از این رو در این جا نکاتی که لازم است در این مورد بدانید، برای شما فراهم کرده ایم. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به معرفی آن خواهیم پرداخت، انواع شیشه هایی است که به منظور طراحی بالکن مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بالکن شیشه ای

همان گونه که گفته شد، شیشه بالکن بیش تر در طراحی خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و نمایی ساده در عین حال زیبا در بالکن ایجاد می کند. استفاده از این گونه شیشه ها مزایایی به همراه دارد. برای مثال علاوه بر زیبایی، این گونه شیشه ها می توانند نور را از خود عبور داده و فضای داخلی را روشن کنند. این گونه شیشه ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار بوده و عموما دارای طول عمر بالایی هستند. از ویژگی هایی که این گونه شیشه ها باید داشته باشند، مقاومت بالای آن ها می باشد. از این رو این گونه شیشه ها به شکلی  طراحی شده اند که در برابر باد و طوفان های شدید نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. استفاده از این گونه شیشه ها می تواند به عنوان یک مانع در برابر در برابر ورود گرد و غبار نیز عمل کند.

نصب این گونه شیشه ها در شرایط مختلف آب و هوایی امکان پذیر می باشد. نکته مهم انتخاب شیشه ای با ضخامت مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه می باشد. از دیگر مزایای استفاده از این گونه شیشه ها در طراحی بالکن، بزرگ تر نشان دادن فضای آن می باشد. از این رو بهترین گزینه برای بالکن های کوچک به شمار می روند. از دیگر مزایای استفاده از این گونه شیشه ها قابلیت تطبیق آن ها  با سایر مصالح ساختمانی می باشد. طراحی شیشه های بالکن به گونه ای است که از قابلیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد. این گونه شیشه ها قابلیت تاشونده و بازشونده دارند که می توان آن را از نقاط قوت این گونه شیشه ها در نظر گرفت.

شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

نگهداری از بالکن های شیشه ای از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود. برای نگهداری از بالکن های شیشه ای باید از برخورد ضربه به آن جلوگیری کرده و طی برنامه ای منظم نسبت به تمیز کردن آن ها نیز اقدام نمایید. امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید، انواع شیشه هایی با عنوان خود تمیزشونده وارد بازار شده است. همان طور که از نام این گونه شیشه ها پیداست، آن ها قادر به تمیز کردن خود در صورت ایجاد هرگونه لک و آلودگی می باشد. با استفاده از این شیشه ها دیگر نیازی به تمیز کردن آن ها نیز نمی باشد. نکته مهم دیگری که در استفاده از بالکن های شیشه ای باید در نظر داشت، نصب صحیح آن می باشد. توجه داشته باشید که برای انجام این کار از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

انواع شیشه بالکن و ویژگی های آن ها

شیشه هایی که به منظور طراحی بالکن مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی انواع آن ها و ویژگی های هریک می پردازیم.

شیشه های بدون قاب

طراحی شیشه های بالکن بدون قاب به گونه ای است که به طور کامل سطح بین دیوارها را می پوشاند. این گونه شیشه ها به صورت یکپارچه بوده و می تواند از عبور سر و صدا، باد و باران جلوگیری به عمل آورد. استفاده از این گونه شیشه ها می تواند از ورود سرما و گرما به فضای داخلی نیز جلوگیری به عمل آورد. اتصال شیشه های بدون قاب باعث ایجاد هیچ گونه تخریبی در نما و دیوارها نمی شود. استفاده از این نوع شیشه ها در طراحی بالکن می تواند دیدی وسیع از منظره رو به رو ایجاد کند.

شیشه ریلی

شیشه های ریلی از دیگر انواع شیشه های بالکن می باشند که در طراحی این قسمت مورد استفاده قرار می گیرند. از مزیت های استفاده از این گونه شیشه ها می توان به امکان باز و بسته کردن آن ها در صورت نیاز اشاره کرد. ساخت این گونه شیشه ها به گونه ای است که در یک طرف جمع می شوند. تمیز کردن آن ها آسان بوده و نصب آن ها نیاز به هیچ گونه تخریبی در نما و دیوارهای ساختمان ندارد. نکته مهم در استفاده از این شیشه ها وجود فضای کافی برای حرکت شیشه می باشد.

شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

از چه رنگ هایی برای شیشه بالکن استفاده می شود؟

عموما شیشه هایی که برای طراحی بالکن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند، شیشه های شفاف هستند. در برخی موارد هم به دلیل حفظ حریم خصوصی در بالکن از شیشه های مات استفاده می شود.

فیسبوک توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب لینک کوتاه

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و آموزش های ساختمانی، در خبرنامه ساختمانچی عضو شوید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *