سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

شاید هیچ چیز بهتر از اجرای یک طراحی زیبا در اتاق نشیمن و ایجاد فضایی دلچسب برای هم نشینی با خانواده و دوستان نباشد. طراحی اتاق نشیمن به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید با طراحی سایر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد. هم چنین می توان گفت یکی از بهترین قسمت های خانه برای تجربه استایل و الگوهای متفاوت، اتاق نشیمن می باشد. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در جهت طراحی یک اتاق نشیمن زیبا می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

ترکیب سبک های متفاوت

آیا شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از یک سبک علاقه دارید یا ترجیح می دهید از ترکیب سبک های متفاوت برای دیزاین اتاق نشیمن استفاده نمایید؟ اگر در دسته دوم از افراد قرار دارید، نکته کلیدی ایجاد تعادل بین سبک های مختلف می باشد. نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید استفاده از رنگ های خنثی در طراحی اتاق نشیمن می باشد. استفاده از رنگ های خنثی به شما اجازه می دهد، در طراحی سایر قسمت های خانه خلاقانه تر عمل کنید.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

طراحی پلان باز

اگر طراحی اتاق نشیمن به صورت پلان باز می باشد، از شانس بزرگی برخوردار خواهید بود. نکته مهمی که در طراحی این گونه اتاق نشیمن ها باید به یاد داشته باشید، چیدمان صحیح وسایل و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق نشیمن می باشد. انتخاب رنگ ها در جهت ایجاد انسجام در فضای این قسمت از خانه نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از صندلی با طراحی ویژه

بدون شک انتخاب مبلمان مناسب از نکات مهمی است که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن توجه داشته باشید. علاوه بر استفاده از مبلمان می توانید از صندلی هایی با طراحی ویژه نیز استفاده نمایید. استفاده از یک صندلی با رنگ غالب می تواند تغییر بسزایی در فضای اتاق نشیمن ایجاد کند.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از بافت های مختلف

استفاده از بافت های مختلف می تواند باعث ایجاد عمق بخشی به فضای اتاق نشیمن شود. برای مثال به این منظور می توان از مبلمان مخمل استفاده کرد. مخمل نمونه ای از پارچه هایی است که استفاده از آن باعث ایجاد نمایی فاخر در دکوراسیون داخلی می شود. استفاده از مبلمان مخمل می تواند هم زمان حس کلاسیک ایجاد کرده و در عین حال در طراحی سبک مدرن مورد استفاده قرار گیرد.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از رنگ های براق

استفاده از بافت و رنگ هایی که نمایی براق دارند می تواند باعث ایجاد فضایی چشم نواز در اتاق نشمین شود. برای مثال استفاده از مخمل به رنگ سبز یاقوتی، زمردی و آبی فیروزه ای راهکاری مناسب برای اجرای این ایده می باشد. استفاده از مبلمان مخمل که از این گونه رنگ ها در طراحی آن ها استفاده شده است می تواند ایده مناسبی باشد. توجه داشته باشید در صورت استفاده از مبلمانی با این ویژگی، المان مورد نظر باید به نقطه کانونی در طراحی اتاق نشیمن تبدیل شود.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از ایده های مینیمال

استفاده از یک طراحی ساده و به کارگیری ایده های مینیمال همیشه نتیجه ای مناسب در پی خواهد داشت. استفاده از این راهکار در طراحی اتاق نشیمن نیز می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. برای مثال به این منظور می توانید از رنگ های خنثی در دیزاین اتاق نشیمن استفاده نمایید. در کنار استفاده از این رنگ ها و برای جلوگیری از ایجاد فضایی یکنواخت می توان از انواع گیاهان آپارتمانی و گیاهان زینتی نیز استفاده نمود.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از رنگ های تیره

استفاده از رنگ های تیره می تواند در ایجاد فضایی دنج به شما کمک کند. برای مثال به این منظور می توانید نسبت به رنگ آمیزی یکی از دیوارهای اتاق نشیمن با استفاده از طیف تیره رنگ ها اقدام نمایید. بهتر است در طراحی اتاق نشیمن های کوچک از این روش استفاده نکنید.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری از دیگر راهکارهایی است که می توانید در طراحی اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید. کاغذ دیواری ها انواع مختلفی مانند کاغذ دیواری سه بعدی، لمینت و غیره دارند. استفاده از کاغذ دیواری که در آن از یک الگوی تکرار شونده استفاده شده است می تواند گزینه مناسبی برای استفاده باشد. در صورت استفاده از کاغذ دیواری با این ویژگی بهتر است برای انتخاب سایر وسایل از نمونه هایی با طراحی ساده استفاده نمایید. در غیر این صورت باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق نشیمن می شود.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی از جمله ویژگی های موثر در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در جهت ایجاد نورپردازی مناسب باید از وسایل روشنایی مناسب نیز استفاده نمایید. استفاده از چند وسیله روشنایی هماهنگ با یکدیگر نیز از دیگر نکاتی است که باید به یاد داشته باشید. استفاده از وسایل روشنایی مناسب باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق نشیمن می شود.

سبکی متفاوت در طراحی اتاق نشیمن

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده ها و راهکارهایی در جهت طراحی اتاق نشیمنی چشم نواز می باشد. به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ کدام یک از ایده های ارائه شده با سلیقه شما هماهنگی بیش تری دارد؟ آیا تا به حال تجربه مشابهی در این زمینه داشته اید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه و ایده و راهکارهای پیشنهادی خود را با ما به اشتراک بگذارید.