ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

arian

kianborna

دکوراسیون داخلی از جمله موضوعاتی ست که امروزه در بین مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افراد دارای سلیقه های متفاوتی هستند و هر فرد با توجه به روحیات شخصی خود نوع و رنگ دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود را تعیین میکند. اتاق خواب از جمله مکان هایی ست که ملزم به ایجاد آرامش برای افراد است. استراحت در اتاق خوابی که حس امنیت و آرامش ایجاد میکند تمام خستگی ناشی از دغدغه های بیرون منزل را رفع کرده و حس آسایش و سرزندگی را به ارمغان می آورد.

انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق خواب بر اساس سلیقه و روحیات افراد صورت میگیرد. بعضی افراد رنگ های گرم و برخی رنگ سرد را میپسندند, در واقع انتخاب رنگ به خلق و خوی افراد وابسته است. رنگ سبز رنگی ست که علاوه بر ایجاد آرامش حس شادابی و سرزندگی را در فرد احیا میکند و نمادی از زندگی و تحرک است. در ادامه سعی شده تا ایده های جدیدی از طراحی دکوراسیون داخلی به رنگ سبز در اختیار شما قرار داده شود, ایده هایی که به راحتی در اتاق خواب قابل اجرا هستند و حسی خوب و دوست داشتنی به اتاق خواب شما میبخشند.

رنگ سبز حس آرامش و راحتی را مانند رنگ آبی سرد در اتاق خواب ایجاد میکند. برخلاف رنگ آبی که نمادی از سکون و آرامش مطلق است, رنگ سبز حسی از پویایی و تحرک را بهمراه دارد. اگر کل اتاق خواب را به رنگ سبز طراحی کنید یا تنها بخشی از آن را با این رنگ تزئین نمائید, در هر صورت رنگ سبز, رنگی ست که با تمام تم های دکوراسیون داخلی همخوانی دارد.

بخوانید!  تصاویر طراحی دکوراسیون داخلی با الهام از طیف رنگ های سبز

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

گاهی استفاده از رنگ سبز در تمامی اجزای اتاق خواب هارمونی بی نظیری ایجاد میکند. در تصویر زیر مشاهده میکنید که رنگ دیوار, پایه آباژور و پارچه زیر روتختی به رنگ سبز میباشد. طرح پرده و روتختی نیز ترکیبی از رنگ سبز و قرمز است که هماهنگی خاصی در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کرده است.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

تصویر زیر اتاق خوابی را نشان میدهد که با تن رنگ های نارنجی, قهوه ای, کرم و سبز طراحی شده است. در طراحی دکوراسیون این اتاق از رنگ سبز برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده شده که در ترکیب با سایر رنگ های به کار رفته در این اتاق, نمایی زیبا ایجاد کرده است. رنگ سبز رنگی مناسب برای پس زمینه تمام دکوراسیون های داخلی است. %عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

هر رنگی را میتوان در کنار رنگ سفید استفاده کرد اما رنگ سبز تازگی, طراوت و حس ناب زندگی را در دکوراسیون داخلی ایجاد میکند. دیوار به رنگ سبز روشن یک پس زمینه آرام بخش برای اتاق خوابی ست که رنگ اصلی آن سفید است و استفاده از روتختی سبز تیره نوعی کنتراست در فضای اتاق ایجاد میکند که نمای اتاق را زیباتر نشان میدهد.%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

دیوارهای سبز ملایم, یک تخت چهارگوش ساده با سایبان فاستونی, یک پنجره کوچک با حصیر چوبی و تعدادی اشیاء سبز رنگ در کنارهم دکوراسیونی به سبک معاصر ایجاد کرده است. این نوع طراحی مورد علاقه طرفداران سبک معاصر بوده و استفاده از رنگ های کرم و قهوه ای در کنار سبز جذابیتی خاص ایجاد میکند.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

در تصویر زیر اتاق خوابی را مشاهده میکنید که از رنگ سبز تنها در تخت خواب استفاده شده است, تخت خوابی با رنگ دوست داشتنی سبز که چشم ها را به خود خیره میکند. سایبان پارچه ای آویزان از بالای تخت یادآور افسانه های عاشقانه است و دیوارهای کرمی و صندلی آنتیک در کنار تخت اتاق را جذاب تر جلوه میدهد.

بخوانید!  طراحی داخلی منزل با رنگ خنثی

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

اگر  فضای اتاق خواب شما کوچک است میتوانید فضای اتاق را با یک تخت خواب شگفت انگیز نظیر تخت خواب زیر پر کنید. استفاده از این تخت خواب در فضای کوچک کمی نامناسب به نظر می آید اما اگر طبق اصول دکوراسیون داخلی صورت گیرد بسیار زیبا و جذاب است. دیوارهای سبز رنگ, ستون های چوبی پیچ خورده تخت, چراغ های تزئینی و آثار هنری قدیمی نمایی زیبا به این اتاق خواب کوچک بخشیده است.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

لزومی برای استفاده زیاد از رنگ سبز در طراحی دکوراسیون با این رنگ نیست, گاهی استفاده جزئی از رنگ سبز نیز میتواند جذابیت خاصی ایجاد کند. در تصویر زیر بیشترین سهم رنگ مربوط به سفید و قهوه ای ست و رنگ سبز تنها در پایه چراغ ها و بالش ها به کار رفته است.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب به رنگ سبز

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *