%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

kianborna

keleman

بدون شک از جمله رنگ هایی که تاثیری بنیادی در طراحی دکوراسیون داخلی داشته و تاثیر آن بسیار چشمگیر می باشد، رنگ قرمز می باشد. تاثیر رنگ قرمز با توجه به مکانی که برای استفاده از آن انتخاب می شود، متفاوت می باشد. نکته مهم و قابل توجهی که در مورد رنگ قرمز وجود دارد، عدم کسل بار بودن این رنگ می باشد. در ادامه به چگونگی استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی و آشنایی با رنگ هایی که تطابق پذیری خوبی با این رنگ دارند، می پردازیم.

اهمیت استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی

رنگ قرمز تاثیر احساسی عمیقی در افراد ایجاد می کند و به عنوان یکی از رنگ های غالب در نظر گرفته می شود. به همین خاطر استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی باید با دقت انجام شود. اگر در نظر دارید از رنگ قرمز در طراحی خانه استفاده کنید، به یاد داشته باشید که این رنگ بسیار جلب توجه کرده و اگر به طرز صحیحی استفاده نشود، باعث ایجاد هرج و مرج شده و به دیکر المان ها اجازه نمایش نمی دهد. به همین خاطر چگونگی استفاده از این رنگ و آشنایی با رنگ هایی که تلفیق مناسبی با این رنگ ایجاد می کنند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهترین راه برای استفاده از این رنگ به کارگیری آن در المان هاب جزئی، به جای استفاده از آن در سطح وسیع می باشد. اگر المانی در اتاق وجود دارد که تمایل دارید بیش تر از سایر وسایل به چشم آید، بهترین راه استفاده از رنگ قرمز برای آن می باشد. اگر تمایل به استفاده از این رنگ برای طراحی دیوار یا کفپوش ها دارید، بهتر است از طیف تیره آن استفاده کنید. رنگ دیوارها و کفپوش تاثیر بسزایی در خانه و حس و حال افراد خواهد داشت.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

استفاده از طیف تیره رنگ قرمز باعث ایجاد تاثیرگذاری بیشتری می شود. به یاد داشته باشید که در صورتی که تمایل دارید از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار استفاده نمایید ،بهتر است تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار از آن استفاده کنید. استفاده از این رنگ برای اتاق های کوچک توصیه نمی شود. هم چنین توجه داشته باشید که استفاده از رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی تنها به استفاده از آن در رنگ آمیزی دیوار خلاصه نمی شود، بلکه می توانید از این رنگ در انتخاب مبلمان، پرده و وسایل تزئینی نیز استفاده کنید. مهم ترین نکته آگاهی از انواع رنگ هایی که با این رنگ تطابق پذیری دارند، می باشد.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ های تطابق پذیر با رنگ قرمز

  • رنگ زرد
  • رنگ سیاه
  • رنگ آبی
  • رنگ سفید
  • رنگ های کرمی و قهوه ای
  • رنگ سبز زیتونی

بد نیست بدانید از آن جایی که رنگ قرمز از جمله رنگ های غالب می باشد، تقریبا تمام رنگ ها در کنار این رنگ می توانند نمای زیبایی ایجاد کنند. نکته مهم در استفاده از رنگ های مختلف در کنار این رنگ آگاهی از چگونگی استفاده آن ها می باشد.

رنگ زرد

رنگ زرد از جمله رنگ هایی است که کم تر کسی از آن در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کند. چرا که انرژی بخشی این رنگ بسیار بالا بوده و اگر به طرز اشتباهی مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است باعث ایجاد اثرات ناخوشایندی شود. به همین خاطر در استفاده از این رنگ باید نکات لازم را رعایت کنید. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ قرمز نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند اما چگونگی استفاده از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  رنگ های زرد و قرمز در کنار یکدیگر کنتراست زیبایی ایجاد می کنند. در اتاقی که از رنگ قرمز در آن استفاده شده است می توانید از المان هایی به رنگ زرد مانند کوسن یا گل های طبیعی زرد رنگ استفاده نمایید.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ سیاه

از میان رنگ هایی که تلفیق مناسبی با رنگ قرمز ایجاد می کنند، رنگ سیاه یکی از شناخته شده ترین آن ها می باشد. توجه داشته باشید که رنگ سیاه نیز طیف های مختلفی داشته و شما باید با توجه به سبک مورد نظر انواع مناسبی از آن را انتخاب نمایید.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ آبی

رنگ آبی از جمله رنگ های کلاسیکی است که در صورت استفاده صحیح تطابق پذیری مناسبی ایجاد می کند. رنگ آبی از جمله رنگ های آرام بخشی است که در کنار رنگ قرمز تلفیق مناسبی ایجاد می کند. انتخاب طیف مناسبی از این دو رنگ در کنار یکدیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ سفید

رنگ سفید از جمله رنگ های خنثی می باشد که تطابق پذیری خوبی با رنگ قرمز دارد. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر به طور قطع نتیجه مناسبی در پی دارد. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث تعادل سازی در محیط می شود.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ های کرمی و قهوه ای

اگر به دنبال استفاده از طراحی هستید که از سبک سنتی در آن استفاده شده باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ قهوه ای می باشد. استفاده از رنگ های کرمی و قهوه ای در کنار رنگ قرمز باعث ایجاد فضای زیبایی شده و می توان از این ترکیب در طراحی های مدرن و کلاسیک استفاده کرد. استفاده از این رنگ ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد جلب توجه در افراد می شود. استفاده از مبلمان چوبی با روکش کرمی در اتاقی که در آن از رنگ قرمز استفاده شده است، نمای زیبای ایجاد می کند.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ سبز زیتونی

شاید در ابتدا این طور به نظر آید که استفاده از رنگ سبز در کنار این رنگ کار درستی نیست. نکته مهم در استفاده از رنگ سبز در کنار رنگ قرمز انتخاب طیف مناسب از این رنگ می باشد. در میان طیف های مختلف رنگ سبز، رنگ سبز زیتونی به خوبی با رنگ قرمز سِت می شود. با نگاهی به طبیعت و اطراف خود نیز متوجه خواهید شد که این دو رنگ را می توان در اکثر المان های طبیعی مشاهده کرد.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن

نکات پایانی

رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که می توان آن را در کنار رنگ های دیگر نیز به کار برد. چرا که این رنگ از جمله رنگ های تطبیق پذیر می باشد. در استفاده از این رنگ نکته ای که باید در نظر داشته باشید، انتخاب طیف مناسب رنگ قرمز و استفاده صحیح از آن می باشد.

%عکس - رنگ قرمز و ترکیبات مناسب با آن