%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

keleman

kianborna

رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین انواع رنگ هایی است که بسیاری از افراد از آن در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. استفاده از این رنگ بدون شک نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت و می توان در طراحی قسمت های مختلف از آن استفاده کرد. آن چه که در استفاده از این رنگ باید به یاد داشته باشید، توجه به عدم ایجاد یکنواخی در فضای مورد نظر می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ سفید در طراحی آشپزخانه می باشد. استفاده از ایده ها و راهکارهای ارائه شده می تواند در ایجاد نمایی زیبا و دستیابی به یک طراحی زیبا با استفاده از این رنگ به شما کمک کند.

ترکیب المان های مختلف سفید رنگ

رنگ سفید نیز مانند سایر رنگ ها از طیف های مختلفی برخوردار است. بدون شک طیف های مختلف این رنگ تاثیرگذاری متفاوتی دارند و استفاده از آن ها در کنا ریکدیگر می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد نماید. استفاده از این راهکار برای طراحی آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشد. چرا که نه تنها فضای آشپزخانه را بزرگ تر از آن چه که هست نمایش می دهد، بلکه می تواند در روشنایی بیش تر آشپزخانه نیز کارگشا باشد. استفاده از دو یا سه طیف این رنگ در کنار یکدیگر برای طراحی آشپزخانه می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از المان های متالیک

استفاده از المان های متالیک می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد نماید. آن چه که در طراحی آشپزخانه با استفاده از المان هایی با این ویژگی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها می باشد. برای مثال می توان از کاشی های متالیک که در طراحی دیوارپوش بین کابینتی از آن استفاده می شود، استفاده نمایید. به کارگیری این ایده بدون شک نمای بسیار متفاوتی ایجاد می نماید و می تواند به نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه تبدیل شود. استفاده از کاشی هایی با این ویژگی می تواند با بازتاب نور باعث ایجاد فضایی روشن تر در آشپزخانه شود.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

انتخاب صندلی مناسب

استفاده از صندلی هایی که در طراحی آن ها از رنگ هایی به غیر از سفید استفاده شده باشد، می تواند نمای زیبایی در آشپزخانه ایجاد کند. استفاده از نمونه حصیری و چوبی این صندلی ها نیز می تواند نمای زیبایی در کنار رنگ سفید ایجاد کند.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از المان های طبیعی

استفاده از المان های طبیعی مانند گیاهان در طراحی آشپزخانه ای که از رنگ سفید در آن استفاده شده است، می تواند فضایی سرزنده ایجاد کرده و از ایجاد یکنواختی در فضای آشپزخانه جلوگیری به عمل آورد. استفاده از این ایده می تواند در جهت القای رنگ به فضای آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از لوسترهای رنگی

استفاده از لوسترهای رنگی می تواند گزینه ای مناسب برای طراحی آشپزخانه هایی باشد که از رنگ سفید در طراحی آن ها استفاد شده است. استفاده از لوسترهایی که از رنگ های متالیک در طراحی آن ها استفاده شده است می تواند انتخاب مناسبی باشد. برای القای گرما به فضای مورد نظر می توانید از طیف رنگی گرم، مانند رنگ برنجی استفاده نمایید.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

طراحی دیوار بین کابینتی

به کارگیری یک طراحی مناسب برای دیوار بین کابینتی می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی آشپزخانه هایی باشد که از رنگ سفید در آن ها استفاده شده است. به این منظور می توانید از انواع رنگ ها استفاده نمایید. برای مثال رنگ خاکستری می تواند گزینه ای مناسب برای انجام این کار باشد. استفاده از کاشی شیشه ای خاکستری رنگ در جهت طراحی دیوار بین کابینتی می تواند ایده خوبی باشد. استفاده از این کاشی در کنار رنگ سفید بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از یک رنگ غالب در کنار رنگ سفید

رنگ سفید نمونه ای از رنگ های خنثی بوده و از این رو به راحتی با سایر رنگ ها انطباق پذیری دارد. استفاده از یک رنگ غالب در کنار این رنگ در طراحی آشپزخانه می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد نماید. برای مثال این امکان برای شما وجود دارد که از انواع سینک رنگی استفاده کنید. این کار بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از سنگ مرمر

نمونه ای از بهترین متریال طبیعی که می توان در طراحی آشپزخانه مورد استفاده قرار داد، سنگ مرمر می باشد. زیبایی این سنگ بر هیچ کس پوشیده نیست و وجود رگه های خاکستری رنگ در آن می تواند از ایجاد فضایی یکنواخت جلوگیری به عمل آورد. استفاده از سنگ مرمر در قسمت کانتر یا جزیره آشپزخانه می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

استفاده از ایده های طراحی دیوار

طراحی یک دیوار غالب در آشپزخانه می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه هایی باشد که از رنگ سفید در آن ها استفاده شده است. از جمله ایده های منحصر بفردی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، استفاده از یک تخته سیاه و نصب آن بر روی دیوار می باشد. از این تخته سیاه می توانید برای یادداشت کردن کارهای روزانه خود استفاده نمایید.

%عکس - رنگ سفید در طراحی آشپزخانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی آشپزخانه با استفاده از رنگ سفید می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک نمای بسیار زیبایی در آشپزخانه ایجاد می نماید. آیا شما به استفاده از این رنگ در طراحی آشپزخانه علاقمند هستید؟ به نظر شما از چه ایده هایی می توان در این زمینه بدون ایجاد یکنواختی استفاده کرد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.