بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

kianborna

khedmatazma

آیا به دنبال رنگ هایی که تطابق مناسبی با رنگ سبز ایجاد می کنند، هستید؟ رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که می توان از آن برای تمامی قسمت های مختلف خانه استفاده کرد. برخی از طیف های این رنگ محبوبیت بی اندازه ای در میان افراد مختلف دارند. رنگ سبز به عنوان رنگی آرام بخش تلقی می شود. از آن جایی که این رنگ در طبیعت یافت می شود، بسیاری از افراد به استفاده از آن در خانه تمایل دارند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام انتخاب رنگ باید به آن توجه داشت، تاثیری که این رنگ بر افراد مختلف و حس و حال فضا دارد، می باشد. رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که از لحاظ روانشناسی باعث ایجاد انرژی مثبت در افراد می شود.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

چه رنگ هایی با رنگ سبز تطبیق پذیری دارند؟

رنگ های سفید و سبز

رنگ های قرمز و سبز

رنگ های سبز و قهوه ای

طیف رنگی سبز آبی

رنگ های آبی روشن و سبز

رنگ های سبز و خاکستری

رنگ های زرد، سبز، نارنجی و سبز

بسیاری از روانشناسان بر این باورند که استفاده صحیح از رنگ سبز و انتخاب طیف مناسب این رنگ تاثیر مثبتی بر سلامت روانی افراد مختلف می گذارد. به عقیده آن ها استفاده از این رنگ باعث ایجاد آرامش شده و در افزایش اعتماد به نفس نیز تاثیرگذار می باشد. رنگ سبز طیف های مختلفی دارد که می توان در ایده های مختلف از آن ها استفاده کرد. استفاده از رنگ سبز هیچ محدودیتی ندارد. در ادامه به بیان جزئیات بیشتری در مورد استفاده از رنگ سبز و ترکیبات مناسب با استفاده از این رنگ می پردازیم.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های سفید و سبز

استفاده از ترکیب رنگ سبز و سفید باعث ایجاد فضایی آرام شده و لطافت خاصی در پی دارد. به همین خاطر از این ترکیب رنگ می توان در قسمت های مختلف مانند اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و غیره استفاده کرد. استفاده از رنگ سفید باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر به نظر آمده و فضای مناسبی برای مهمان نوازی فراهم می کند. نکته ای که در هنگام استفاده از این دو رنگ باید به یاد داشته باشید، ایجاد تعادل و توازن با استفاده از این دو رنگ  در اتاق می باشد. استفاده از رنگ سبز برای رنگ آمیزی دیوار و در کنار آن استفاده از مبلمان و یا دیگر المان های سفید رنگ باعث ایجاد نمایی زیبا در اتاق می شود. استفاده از این دو رنگ برای اتاق کودکان نیز مناسب می باشد و هارمونی زیبایی در اتاق ایجاد می کند. از این راهکار می توان برای حمام و آشپزخانه نیز استفاده کرد.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های سبز و قرمز

شاید در ابتدا استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر چندان مناسب به نظر نیاید، اما اگر از طیف رنگ ملایم هر دو در کنار یکدیگر استفاده شود، نتیجه کار رضایت بخش خواهد بود. برای مثال اگر از طیف روشن رنگ سبز برای رنگ آمیزی دیوار استفاده شده و در کنار آن از پرده های قرمز رنگ استفاده شود، نمای زیبایی در اتاق ایجاد خواهد شد. در استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باید توجه داشته باشید که طیف مناسبی از هر دو رنگ را انتخاب کرده و از به کارگیری طیف تیره هر دو درکنار یکدیگر خودداری نمایید.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های سبز و قهوه ای

زمانی که به استفاده از ترکیب رنگی مناسب در کنار رنگ سبز فکر می کنیم، اولین گزینه ای که به ذهن خطور می کند، استفاده از رنگ قهوه ای در کنار آن می باشد.چرا که این دو رنگ در طبیعت در کنار یکدیگر وجود دارند و استفاده از آن ها ترکیب مناسبی ایجاد می کند. استفاده از دو رنگ قهوه ای و سبز در کنار یکدیگر بیش تر در اتاق نشیمن و آشپزخانه رایج می باشد و در هر دو سبک طراحی سنتی و مدرن کاربرد دارد. انتخاب طیف این دو رنگ به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد. استفاده از رنگ سبز روشن برای رنگ آمیزی دیوارها و در کنار آن به کارگیری از مبلمان چوبی در اتاق نشیمن فضایی بسیار آرام بخش ایجاد می کند. این در صورتی است که استفاده از این دو رنگ در آشپزخانه تاثیر مشابهی ندارد.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های آبی و سبز

رنگ های آبی و سبز از جمله رنگ های مکمل یکدیگر به شمار می آیند. استفاده از این دو ترکیب در کنار یکدیگر برای اتاق خواب، اتاق کودک و حمام بسیار مناسب می باشد. اگر برای انتخاب المان های موجود در اتاق از رنگ سبز استفاده کره اید، می توانید از رنگ آبی برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ در اتاق کودک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های آبی روشن و سبز

استفاده از رنگ های آبی روشن و سبز در کنار یکدیگر از جمله ایده های رایج می باشد. این دو رنگ از جمله رنگ هایی هستند که تطابق پذیری مناسبی با یکدیگر داشته و استفاده از آن ها نتیجه خوبی به همراه دارد. استفاده از این دو رنگ باعث ایجاد انرژی مثبت و تازگی در مکان مورد نظر می شود. از این ترکیب می توان برای تمامی قسمت های خانه استفاده کرد.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های خاکستری و سبز

استفاده از طیف های مختلف رنگ خاکستری در کنار رنگ سبز باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی خواهد شد. استفاده از این ترکیب رنگ برای مکان های مختلف مانند اداره ها و خانه رایج می باشد. استفاده از مبلمان چرمی و پرده خاکستری رنگ برای اتاق نشیمن و آشپزخانه مناسب می باشد.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

ترکیب رنگ های زرد، نارنجی و سبز

از آن جایی که رنگ سبز در طبیعت وجود دارد و وجود رنگ زرد نور خورشید باعث تکمیل زیبایی آن می شود، استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اما به یاد داشته باشید که اگر نسبت بیش تری از رنگ زرد در کنار رنگ سبز استفاده شود، زیبایی رنگ سبز به چشم نمی آید. اگر از رنگ زرد برای رنگ آمیزی دیوار استفاده شود، می توانید از رنگ سبز برای مبلمان و پرده ها استفاده نمایید. در استفاده از این رنگ ها در کنار رنگ سبز باید به یاد داشته باشید که از آن ها زیاد استفاده نکنید.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن

نکات پایانی

رنگ سبز رنگی است که بیش تر افراد به آن علاقمند بوده و تمایل به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی دارند. با استفاده از رنگ های مناسب در کنار این رنگ به یک طراحی زیبا دست خواهید یافت.

%عکس - رنگ سبز و ترکیبات مناسب با آن