ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

kianborna

arian

از آن جایی که رنگ سبز رنگی است که در طبیعت قابل مشاهده است، به چشم همه زیبا می باشد. دلیل اصلی برای انتخاب رنگ سبز توسط افراد مختلف نیز به همین موضوع بر می گردد. به همین خاطر طراحان داخلی، از رنگ سبز در کنار رنگ های دیگر در طراحی داخلی به مقدار قابل توجهی استفاده می کنند. در این مطلب از ساختمانچی ایده های طراحان داخلی در مورد چگونگی استفاده از این رنگ و ایجاد تعادل در محیط را با شما در میان می گذاریم. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به رنگ سبز علاقه دارید، نکات ارائه شده در این جا می تواند به شما در مورد چگونگی استفاده از این رنگ کمک کند.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

چگونه از رنگ سبز در طراحی داخلی استفاده کنیم؟

اهمیت انتخاب صحیح رنگ در طراحی داخلی بر هیچ کس پوشیده نیست. در جهت اجرای یک ایده زیبا رعایت یک سری اصول و قوانین الزامی می باشد. در ادامه به بیان نکاتی در مورد استفاده از رنگ سبز به نحو صحیح در طراحی داخلی خواهیم پرداخت.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

انتخاب ترکیب رنگ مناسب

در ابتدا لازم است بدانید که رنگ سبز از جمله رنگ های سرد به حساب می آید. به همین خاطر اگر تصمیم یه استفاده از این رنگ در طراحی داخلی دارید، به طور حتم باید در کنار آن از رنگ های گرم نیز استفاده نمایید. این کار تاثیرگذاری این رنگ را بیش تر می کند. بیش ترین ترکیبی که از آن در طراحی داخلی استفاده می شود، ترکیب رنگ های سبز و زرد می باشد. رنگ زرد رنگی گرم محسوب می شود و استفاده از آن در کنار رنگ سبز باعث ایجاد هارمونی و القای حس و حال بهاری در فضای اتاق می شود.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از روانشناسان بر این باورند که ترکیب صحیح رنگ سبز در طراحی داخلی در ایجاد حس خوب و اعتماد به نفس در افراد مختلف کمک شایانی می کند. استفاده از یک طیف رنگ سبز به تنهایی در طراحی داخلی چندان مناسب نیست و بهتر است از این رنگ در کنار رنگ های مناسب دیگری استفاده شود. اما بد نیست بدانید که رنگ سبز از معدود رنگ هایی است که استفاده از طیف های مختلف آن در فضای مورد نظر نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. اگر شما از جمله افراد پر انرژی هستید وتمایل به استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه دارید، بهتر است از طیف روشن این رنگ استفاده نمایید.

بخوانید!  دکوراسیون منزل با ترکیب رنگ آبی و زرد

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از مزیت های استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی، تاثیر مثبت آن بر روی سلامت ذهن افراد می باشد. استفاده از رنگ سبز باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود. به همین خاطر از این رنگ به عنوان رنگ آرامش یاد می شود. در سبک های مختلف طراحی، از طیف های مختلف رنگ سبز استفاده می شود. برای مثال در سبک کلاسیک از طیف های تیره رنگ سبز و در طراحی مدرن از طیف های روشن این رنگ مانند سبز پاستیلی استفاده می شود. استفاده از این رنگ باعث می شود فضای مورد نظر بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. از این رو انتخاب آن برای اتاق های کوچک بسیار مناسب می باشد. توجه داشته باشید که در اتاق های کوچک از طیف روشن این رنگ استفاده نمایید. برای مثال به این منظور می توانید از پرده هایی به رنگ سبز روشن برای پنجره ها استفاده نمایید. با انجام این کار طبیعت را به خانه خود بیاورید.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

چه رنگ هایی ترکیب مناسبی با رنگ سبز ایجاد می کنند؟

طراحان داخلی رنگ سبز را رنگی منعطف در نظر می گیرند. از این رنگ می توان برای رنگ آمیزی سقف، رنگ آمیزی دیوار، در انتخاب مبلمان و المان های دکوری استفاده کرد.  اما بهترین مزیت این رنگ تطبیق پذیری آسان آن با سایر رنگ ها می باشد. نکته اصلی در انتخاب رنگ توجه به ایجاد هارمونی در فضای مورد نظر می باشد. در ادامه به معرفی برخی از رنگ ها که ترکیب کناسبی با رنگ سبز ایجاد می کنند، می پردازیم.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ های سبز و سفید

استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در محیط شده و فضایی روشن ایجاد می کند. طیف روشن رنگ سبز برای استفاده در هر فضایی مانند اتاق نشیمن، اتاق کودک، آشپزخانه و حمام مناسب می باشد. استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ سبز به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق کمک می کند. به همین خاطر می توان از آن برای اتاق های کوچک نیز استفاده کرد. رازی که در استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر نهفته است، ایجاد تعادل در محیط با استفاده از آن ها می باشد. شما می توانید به روش های مختلف از این ترکیب در طراحی داخلی استفاده نمایید. برای مثال می توانید در طراحی آشپزخانه برای رنگ آمیزی دیوارها از رنگ سفید و برای انتخاب صندلی های آشپزخانه از رنگ سبز استفاده نمایید.

بخوانید!  بررسی تاثیر رنگ در طراحی داخلی خانه

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ سبزر روشن در طراحی داخلی

استفاده از رنگ سبز روشن در طراحی داخلی باعث ایجاد فضایی آرام و خالی از استرس می شود. به همین خاطر استفاده از این رنگ برای اتاق کودک و اتاق خواب بسیار مناسب می باشد. به این منظور می توانید از رنگ سبز روشن برای رنگ آمیزی دیوارها و از رنگ شن و ماسه ای برای رنگ آمیزی سقف استفاده نمایید.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

ترکیب رنگ های سبز و قرمز

استفاده از رنگ های سبز و قرمز در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می کند. در استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باید توجه داشته باشید که از طیف مناسبی از این دو رنگ استفاده نمایید. از این ترکیب می توان در طراحی سبک های مختلف استفاده کرد. برای مثال در سبک کلاسیک می توان از طیف تیره رنگ سبز برای رنگ  آمیزی دیوار و از رنگ قرمز شرابی برای المان هایی مانند پرده استفاده کرد. در طراحی مدرن نیز بیشتر از طیف های روشن این رنگ ها استفاده می شود.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

نکات پایانی

همان طور که قبلا اشاره شد رنگ سبز از جمله رنگ های تطبیق پذیر محسوب می شوند.رنگ هایی که گفته شد تنها نمونه ای از رنگ هایی است که می توان با رنگ سبز در کنار یکدیگر استفاده کرد. از جمله ترکیب های دیگر می توان به ترکیب رنگ های سبز و قهوه ای، سبز و آبی روشن سبز و خاکستری و سبز و زرد اشاره کرد. نکته ای که در هنگام انتخاب رنگ ها باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب صحیح طیف رنگی می باشد.

%عکس - ترکیب رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *