بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

kianborna

khedmatazma

arian

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب رنگ است. رنگ های شاد حسی سرشار از زندگی, شادابی و انرژی را در فضای خانه به ارمغان می آورند و رنگ های خنثی و سرد حسی سرشار از سکون, آرام و بی تفاوتی را متجلی میسازند. رنگ زرد از جمله رنگ هایی ست که حضور آن در ترکیب رنگ دکوراسیون حسی از گرما و انرژی را منتقل میکند و ترکیب آن با سایر رنگ ها نمایی جذاب و دوست داشتنی ایجاد میکند. برخلاف عقیده برخی افراد که گمان دارند رنگ زرد برای طراحی داخلی مناسب نیست, در این نوشته سعی کردیم نمونه هایی از دکوراسیون اتاق خواب با رنگ زرد را در اختیار شما قرار دهیم تا با ایده گرفتن از آنها دکوراسیونی بی نظیر در اتاق خود ایجاد کنید و از حضور در آن لذت ببرید.

رنگ زرد تجلی گر نور خورشید است و در بین تمام رنگ ها به عنوان رنگی شاد در نظر گرفته شده است. این رنگ سیستم عصبی را تحریک میکند و قدرت خلاقیت را بالا میبرد. رنگ زرد در طیف های کمرنگ و پررنگ در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. سایه های کمرنگ زرد مانند رنگ خنثی عمل میکنند اما سایه های پر رنگ آن انرژی و گرما را منعکس میکنند. اصولاً این رنگ با سایر رنگ ها ترکیب میشود و ترکیب رنگی زیبا و دوست داشتنی در طراحی فضاهای مختلف خانه از جمله اتاق خواب ایجاد میکند.

تصوری که در مورد رنگ های پاستیلی وجود دارد این است که این رنگ ها اصولاً برای اتاق خواب بچه ها مناسب هستند, در حالی که حضور آنها در اتاق خواب مستر نمایی بی نظیر و فوق العاده ایجاد میکند. به اتاق خواب زیر نگاهی بیاندازید. دیوار زرد پاستیلی کمرنگ یک زمینه خیال انگیز برای رنگ های صورتی, زرد, خاکستری, آبی و قهوه ای که در بالشتک ها و روتختی به کار رفته اند فراهم میکند. در دکوراسیون اتاق زیر رنگ قهوه ای تیره کنتراستی قوی در فضا ایجاد کرده است.

%عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

ترکیب رنگ سفید با یک رنگ پررنگ مانند زرد نمایی کلاسیک ایجاد میکند. رنگ سفید در دکوراسیون داخلی نماد پاکی و تازگی ست, در حالی که رنگ زرد کنتراست و عمق به فضا می افزاید. این اتاق ترکیبی بی نظیر از رنگ سفید با رنگ زرد دیوار و رنگ زرد روتختی در دو طیف کمرنگ و پررنگ را به نمایش گذاشته است. حضور گل های زرد آفتابگردان در طراحی این اتاق نیز نقش موثری در ترکیب رنگ سفید و زرد ایفا کرده است.

%عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

دیوارهای زرد روشن در تصویر زیر روشنایی نور خورشید را در ذهن تداعی میکنند در حالی که رنگ هایی مانند سبز, صورتی و گلبهی انرژی و جنب و جوش به فضا می افزایند. در ترکیب دکوراسیون اتاق کودک بهتر است از ترکیب رنگی تصویر زیر استفاده کنید تا فضایی انرژی بخش برای کودک خود فراهم کنید.

%عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اگر رنگ زرد را دوست ندارید و ترجیح میدهید از تن های روشن آن استفاده نکنید مشکلی نیست. میتوانید به جای آن از رنگ خردلی استفاده نمائید. رنگ زرد خردلی رنگی خنثی برای اکثر سبک های روستیک است, در عین حال این رنگ در سبک معاصر زیبایی بی نظیری ایجاد میکند.

%عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

دیوارهای نیلی رنگ کمی سرد و بی احساس به نظر می آیند و اگر بیش از حد پر رنگ باشند نمای جالبی نخواهند داشت. بنابراین با ایجاد کنتراست در فضای اتاق و استفاده از رنگ های روشن میتوان به اتاق روح و جان بخشید. دیوارهای سرد و خاموش اتاق با افزودن پتو و آینه خورشیدی زرد رنگ و تخت خواب سبز ملایم جان گرفته اند و دکوری دوست داشتنی در اتاق ایجاد کرده اند. %عکس - کاربرد رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب