ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

kianborna

arian

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ های خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی علاقمند هستید، بدون شک به یک طراحی زیبا دست خواهید یافت. استفاده از رنگ های خنثی به معنای دست یابی به یک طراحی کسالت آور نیست و استفاده صحیح از آن ها باعث ایجاد نمایی زیبا در فضای مورد نظر می شود. همان طور که می دانید رنگ های خنثی به خوبی با سایر رنگ ها تطبیق می پذیرد. از این رو این امکان برای شما وجود دارد که از سایر رنگ های مورد علاقه خود در کنار رنگ های خنثی استفاده نمایید. آن چه که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه چگونگی استفاده از این رنگ در طراحی داخلی می باشد. با ما همراه باشید.

ایجاد تعادل در فضای مورد نظر

ایجاد تعادل در طراحی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه داشته باشید. یکی از راه های دستیابی به این تعادل استفاده صحیح از رنگ ها در طراحی داخلی می باشد. استفاد از رنگ ها باید به گونه ای باشد که با یکدیگر تطابق داشته و ترکیب آن ها نمایی زیبا ایجاد کند. در هنگام استفاده از رنگ های خنثی نیز باید در نظر داشته باشید که تنها به استفاده از این رنگ ها اکتفا نکنید و برای ایجاد تعادل به فکر استفاده از رنگ های دیگر نیز باشید.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از یک تابلو هنری

اگر در طراحی فضای مورد نظر از رنگ های خنثی استفاده کرده اید و تمایل به استفاده از رنگ های دیگر در کنار این رنگ ها ندارید، می توانید برای جلوگیری از یکنواختی فضای اتاق از یک تابلو هنری که در آن از رنگ های ساده و خنثی استفاده شده است، استفاده نمایید. انجام این کار باعث می شود بدون استفاده از رنگ های دیگر در کنار این رنگ از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل آید.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

اجرای روش نورپردازی مناسب

نورپردازی از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در طراحی داخلی شناخته می شود. اجرای یک روش نورپردازی مناسب هنگامی که از رنگ های خنثی در طراحی استفاده کرده اید، بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. به این منظور بهتر است از وسایل روشنایی مناسب مانند لوسترها و لامپ های پرنور استفاده نمایید. انجام این روش در زیبا تر نشان دادن طراحی بسیار تاثیرگذار می باشد.

بخوانید!  انواع حمام های لوکس و فوق العاده زیبا

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی باعث عمق بخشی در فضای مورد نظر می شود. استفاده از کوسن هایی که در طراحی آن از الگوهای مختلفی استفاده شده است می تواند ایده مناسبی در کنار استفاده از رنگ های خنثی باشد. استفاده از المان های تزئینی به رنگ متالیک نیز می تواند نمای بسیار متفاوتی در کنار رنگ های خنثی به وجود آورد.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

انتخاب رنگ مناسب

رنگ های خنثی نیز طیف های مختلفی دارند. یکی از زیباترین طیف های رنگ های خنثی، رنگ شتری می باشد. انتخاب این رنگ یکی از بهترین گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. استفاده از این رنگ باعث ایجاد جذابیت در طراحی های ساده می شود. در کنار استفاده از رنگ شتری به فکر استفاده از الگوهای مختلف نیز باشید.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از رنگ های پاستیلی در کنار رنگ های خنثی

اگر از رنگ های خنثی در طراحی داخلی خانه استفاده کرده اید، می توانید به جای استفاده از رنگ هایی که کنتراست زیادی با این رنگ ایجاد می کنند، به فکر استفاده از رنگ های پاستیلی باشید. استفاده از رنگ های پاستیلی در کنار رنگ های خنثی باعث ایجاد تغییر چشمگیری می شود.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از المان های غالب

اگر تمایل به استفاده از المانی غالب که در آن از رنگ های غالب استفاده نشده باشد دارید، بهترین راه استفاده از انواع کاغذ دیواری می باشد. به این منظور می توانید از کاغذ دیواری که در آن از الگو و رنگ های خنثی استفاده شده است، کمک بگیرید. استفاده از چنین کاغذ دیواری باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق شده و توجه همگان را به خود جلب می کند. برای انتخاب رنگ چنین کاغذ دیواری می توانید از طیف تیره رنگ های خنثی استفاه نمایید.

بخوانید!  جادوی رنگ های پاییزی در تزیین خانه

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

طراحی دیوار

یکی از ایده هایی که می توان در کنار رنگ های خنثی مورد استفاده قرار داد، طراحی دیوار می باشد. به این منظور بهتر است از انواع طراحی که باعث ایجاد عمق در فضای اتاق می شود استفاده نمایید. برای مثال استفاده از طرح دیوار آجری می تواند گزینه مناسبی باشد. این کار باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق نیز می شود.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از طیف های مختلف رنگ آبی

رنگ آبی رنگ خنثی نیست، اما استفاده از طیف مناسب این رنگ در کنار رنگ های خنثی نمای زیبایی ایجاد می کند. استفاده از طیف مناسب این رنگ باعث در هم شکستگی یکنواختی موجود در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از رنگ های خنثی در طراحی آشپزخانه

استفاده از رنگ های خنثی در طراحی آشپزخانه نیز نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. برای مثال این امکان وجود دارد که از کاشی های شیشه ای به این رنگ استفاده نمایید. استفاده از المان هایی به این شکل از ایجاد یکنواختی در آشپزخانه جلوگیری می کند.

%عکس - راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

نکات پایانی

انتخاب رنگ های خنثی در جهت استفاده در طراحی داخلی گزینه ای بسیار مناسب می باشد. بدون شک استفاده از رنگ های خنثی همیشه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. آن چه که در هنگام استفاده از این گونه رنگ ها باید در نظر داشته باشید،جلوگیری از ایجاد یکنواختی در فضای مورد نظر می باشد. یکی از میزیت های استفاده از این گونه رنگ ها، تطبیق پذیری آن با سایر رنگ ها می باشد. به همین دلیل این امکان برای شما وجود دارد که از سایر رنگ ها در کنار آن ها استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که رنگ های خنثی نیز مانند رنگ های دیگر طیف های مختلف داشته و انتخاب طیف مناسب آن ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. در صورتی که در مورد نحوه صحیح استفاده از این رنگ ها دچار تردید هستید می توانید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می توانند در این زمینه راهگشای شما باشند.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *