ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

رنگ خاکستری در طراحی حمام

kianborna

arian

رنگ خاکستری نمونه ای از رنگ های خنثی در نظر گرفته می شود و به راحتی می توان از سایر رنگ ها در کنار آن استفاده کرد. امروزه استفاده از این رنگ طرفداران زیادی پیدا کرده است. از رنگ خاکستری می توان در طراحی قسمت های مختلف از جمله طراحی حمام استفاده کرد. آن چه که امروز به توضیح آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه استفاده از این رنگ در طراحی حمام می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از این رنگ علاقه دارید با این مطلب از ساختمانچی  همراه شوید.

دیوار بتنی

اگر طراحی حمام به گونه ای است که به شما اجازه استفاده از یک دیوار بتنی خاکستری رنگ را می دهد، به اجرای چنین ایده ای فکر کنید. اگر قصد دارید از این ایده در طراحی حمام استفاده نمایید، در کنار آن از کفپوش خاکستری رنگ نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای عمق بخشی به فضای حمام از رنگ های دیگر نیز در کنار این رنگ استفاده نمایید. برای مثال شما می توانید از رنگ های قرمز یا سبز به این منظور استفاده کنید. بهتر است برای انجام این کار نمونه ای از رنگ های غالب را استفاده نمایید.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار و کفپوش

اگر تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار و کفپوش دارید، بهتر است از متریال مشابه برای آن ها استفاده نکنید. برای مثال شما می توانید از دو نمونه کاشی مختلف که هر دو خاکستری رنگ هستند، استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد نمای زیبایی در حمام می شود. به این منظور بهتر است از طیف روشن رنگ خاکستری برای کفپوش و از طیف تیره تر برای دیوار استفاده نمایید. این ترکیب باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار

اگر تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوار دارید، می توانید در کنار آن از رنگ سفید استفاده نمایید. هم چنین از آن جایی که رنگ خاکستری رنگی خنثی و تطبیق پذیر است می توانید از سایر رنگ ها در کنار آن استفاده کنید. استفاده از این ایده در طراحی به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد.

بخوانید!  شومینه سنگی چیست و چه مزایایی دارد؟

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از چوب در کنار رنگ خاکستری

اگر از المان های چوبی در طراحی حمام استفاده کرده اید، در کنار آن از رنگ خاکستری استفاده نمایید. انجام این کار باعث ایجاد فضایی روشن تر در حمام می شود. برای مثال این امکان وجود دارد که از رنگ خاکستری برای دیوار و در کنار آن از کاشی های طرح چوب یا کفپوش های چوبی مناسب حمام استفاده نمایید. استفاده از چوب باعث عمق بخشی به فضای حمام می شود.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از سنگ مرمر د رکنار رنگ خاکستری

استفاده از سنگ مرمر در کنار رنگ خاکستری باعث ایجاد ترکیب بسیار زیبایی در حمام می شود. سنگ مرمر از جمله المان های طبیعی هستند که استفاده از آن ها در طراحی قسمت های مختلف خانه از جمله حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. ترکیب این سنگ با رنگ خاکستری نیز باعث ایجاد نمایی لوکس در حمام می شود. برای اجرای این ایده می توانید از رنگ خاکستری برای رنگ آمیزی دیوار و در کنار آن از سنگ مرمر برای سنگ روشویی یا به عنوان کفپوش استفاده نمایید.

استفاده از وان خاکستری رنگ

استفاده از یک وان خاکستری رنگ در حمام در کنار سایر رنگ ها از رنگ های پاستیلی گرفته تا رنگ سیاه، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اگر در کنار استفاده از وان خاکستری رنگ تمایل به استفاده از رنگ خاکستری برای دیوارها و کفپوش دارید، بهتر است از دو طیف مختلف به این منظور استفاده نمایید.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از کاغذ دیواری

امروزه انواع مختلفی از کاغذ دیواری هایی که قابلیت استفاده در طراحی حمام دارند در دسترس می باشند. به این منظور می توانید از کاغذ دیواری های خاکستری رنگ در انواع طرح استفاده نمایید. در صورت تمایل به استفاده از کاغذ دیواری خاکستری رنگ در حمام پیشنهاد ما به کارگیری یک کاغذ دیواری در قسمت بالایی دیوار و استفاده از رنگ خاکستری تیره برای قسمت پایین دیوار می باشد. این کار به ایجاد عمق در فضای حمام نیز کمک شایانی می کند. استفاده از این روش در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد. در صورت استفاده از کاغذ دیواری بهتر است برای انتخاب سایر المان ها از انواع ساده استفاده نمایید.

بخوانید!  چه پرده ای برای خانه انتخاب کنیم!

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از رنگ خاکستری تیره

اگر فضای حمام خانه بزرگ است و تمایل به استفاده از رنگ خاکستری در طراحی آن دارید، پیشنهاد ما استفاد از رنگ خاکستری تیره می باشد. در کنار استفاده از رنگ خاکستری تیره می توانید از المان های چوبی استفاده نمایید. استفاده از رنگ متالیک در کنار این رنگ نیز باعث ایجاد نمای بسیار زیبا و چشمگیری می شود.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از یک روش نورپردازی مناسب در طراحی داخلی و در تمامی قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آن چه که به زیبایی رنگ خاکستری درطراحی حمام می افزاید، استفاده از لوسترهای مناسب حمام می باشد. استفاده از انواع لامپ و لوسترها در طراحی حمام به میزان روشنایی دلخواه شما بستگی دارد. استفاده از لوستر در کنار رنگ خاکستری باعث ایجاد فضایی کلاسیک می شود. در طراحی مدرن می توانید از انواع لامپ ال ای دی استفاده نمایید.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

نکات پایانی

استفاده از رنگ خاکستری برای آن دسته از افرادی که تمایل به استفاه از رنگ های خنثی در طراحی داخلی دارند، انتخاب بسیار مناسبی می باشد. همان طور که گفته شد این امکان وجود دارد که از رنگ های مختلف در کنار رنگ خاکستری استفاده نمایید. اگر تمایل به ایجاد محیطی آرام دارید بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید. برای مثال برای ایجاد چنین فضایی می توانید از رنگ هایی مانند سفید و صورتی استفاده کنید. برای داشتن فضایی پر انرژی تر نیز می توانید از رنگ های غالب استفاده نمایید. بهتر است برای طراحی حمام کوچک از طیف روشن رنگ خاکستری و برای حمام بزرگ از طیف تیره این رنگ استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از یکنواختی فضا از المان های مناسب رنگی استفاده نمایید. استفاده ازگیاهان سبز رنگ نیز می تواند ایده خوبی در کنار استفاده از از رنگ خاکستری در طراحی حمام باشد.

%عکس - رنگ خاکستری در طراحی حمام

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *