خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
دکوراسیون داخلی بنفش

رنگ بنفش و ترکیبات مناسب آن در طراحی دکوراسیون داخلی

kianborna

arian

رنگ بنفش به عنوان رنگی غالب در نظر گرفته می شود. رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز ایجاد می شود. طیف تیره رنگ های آبی و قرمز هر یک به عنوان رنگ هایی غالب در نظر گرفته می شود. در این جا به معرفی رنگ هایی که ترکیب مناسبی با این رنگ ایجاد می کنند، می پردازیم. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به این رنگ علاقمند هستید، با ما در ادامه این مطلب از ساختمانچی همراه باشید.

ترکیبات رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

 • ترکیب رنگ بنفش با صورتی یا نارنجی

استفاده از رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی نتیجه بسیار خوبی در پی داشته و هم چون ستاره ای در شب می درخشد. با این حال اگر تمایل به استفاده از این رنگ در کنار رنگ های دیگر دارید بهتر است در ابتدا با رنگ هایی که ترکیب مناسبی با این رنگ ایجاد می کنند، آشنا شوید.

رنگ های صورتی و نارنجی نمونه ای از رنگ هایی هستند که ترکیب مناسبی با رنگ بنفش ایجاد می کنند. استفاده از این رنگ ها در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد فضایی سرزنده و پرانرژی می شود. استفاده از جزئیات سیاه رنگ در کنار این ترکیب نیز باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود.

ترکیب رنگ بنفش با صورتی یا نارنجی
 • ترکیب رنگ های بنفش و برنز

استفاده از رنگ برنز در کنار رنگ بنفش از جمله رنگ های پرکاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر در سبک مدرن و امروزی بسیار کاربرد دارد. درخشش رنگ برنز در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد فضایی دراماتیک در فضای اتاق می شود. از ایده های استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر می توان به استفاده از طیف روشن رنگ بنفش در کنار رنگ برنز تیره اشاره کرد. اجرای این ایده بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

ترکیب رنگ های بنفش و برنز
 • ترکیب طیف های مختلف رنگ بنفش

استفاده از طیف های مختلف رنگ بنفش در کنار یکدیگر نیز باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود. به این منظور باید از طیف روشن و تیره این رنگ در کنار یکدیگر استفاده نمایید. انجام این روش باعث ایجاد فضایی لوکس در محل مورد نظر می شود. استفاده از طیف روشن رنگ بنفش در کنار رنگ های بژ و کرمی نیز نمای بسیار زیبا و متفاوتی ایجاد می کند.

ترکیب طیف های مختلف رنگ بنفش
 • ترکیب رنگ های بنفش و سبز لیمویی

رنگ های بنفش و سبز لیمویی از جمله رنگ هایی هستند که استفاده از آن ها باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی می شود. استفاده از این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نمی شود. برای استفاده از این دو رنگ بهتر است از طیف تیره رنگ بنفش در کنار سبز لیمویی استفاده نمایید. استفاده از الگوها در کنار این رنگ ها بدون شک نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد.

ترکیب رنگ های بنفش و سبز لیمویی
 • ترکیب رنگ های بنفش و سبز نعنایی

استفاده از طیف های روشن و آبرنگی رنگ سبز در کنار رنگ بنفش انتخاب بسیار مناسبی می باشد. استفاده از این طیف رنگ سبز باعث خنثی سازی رنگ بنفش می شود. این در حالی است که با این وجود رنگ بنفش هم چنان به عنوان رنگی غالب تلقی می شود. استفاده از این دو رنگ به چشم هر بیننده ای زیبا می آید.

ترکیب رنگ های بنفش و سبز نعنایی
 • ترکیب رنگ های بنفش و خاکستری

ترکیب رنگ های بنفش و خاکستری همیشه از تازگی برخوردار است و هیچ گاه قدیمی نمی شود. رنگ بنفش این قابلیت را دارد که با طیف سرد رنگ خاکستری به خوبی ترکیب شود. اگر به انتخاب رنگی مناسب برای ترکیب با رنگ بنفش تردید دارید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ خاکستری می باشد. بدون شک اگر از این دو رنگ در کنار یکدیگر استفاده نمایید، از نتیجه آن راضی خواهید بود.

ترکیب رنگ های بنفش و خاکستری
 • ترکیب رنگ های بنفش، صورتی و خاکستری

حال که با ترکیب رنگ های خاکستری و بنفش آشنایی پیدا کردید، زمان آن رسیده است که کمی جسورانه تر عمل نمایید. به این منظور پیشنهاد ما استفاده از رنگ صورتی در کنار این دو رنگ می باشد. این کار باعث ایجاد تاثیر آمبره می شود. استفاده از این ترکیب باعث ایجاد فضایی شیک می شود. برای استفاده از رنگ بنفش در کنار این دو رنگ بهتر است از انواع طیف تیره آن استفاده نمایید.

ترکیب رنگ های بنفش، صورتی و خاکستری
 • ترکیب رنگ های بنفش و سبز زیتونی

اگر تمایل به استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر دارید، باید کمی حساسیت به خرج دهید. به این خاطر که برای استفاده از این دو رنگ باید از طیف مناسب این رنگ ها استفاده نمایید. برای انتخاب صحیح طیف رنگ بنفش، باید انواعی از آن که زیر رنگ آبی بیشتری در آن وجود دارد، انتخاب کنید. انتخاب صحیح این رنگ و ترکیب آن با رنگ سبز زیتونی بدون شک چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

ترکیب رنگ های بنفش و سبز زیتونی
 • ترکیب رنگ های بنفش و خردلی

  شاید در ابتدا تصور کنید که ترکیب این دو رنگ ممکن است زیبایی چندانی نداشته باشد. اما بد نیست بدانید که در صورت استفاده صحیح از این دو رنگ و ایجاد تعادل میان آن ها نمایی بسیار زیبا در مکان مورد نظر ایجاد می کند. در میان رنگ هایی که ترکیب مناسبی با رنگ بنفش ایجاد می کنند، رنگ خردلی و زرد باعث ایجاد فضایی لوکس می شود.
ترکیب رنگ های بنفش و خردلی
 • ترکیب رنگ های بنفش و خاکستری مایل به قهوه ای

رنگ خاکستری مایل به قهوه ای از جمله رنگ های خنثی محسوب می شود. استفاده از این رنگ در کنار رنگ بنفش به طور قطع شما را شگفت زده می کند. استفاده از این دو ترکیب رنگ امروزه در خانه هایی به سبک مدرن و لوکس بسیار به چشم می خورد.

ترکیب رنگ های بنفش و خاکستری مایل به قهوه ای
 • ترکیب رنگ های بنفش، صورتی و قرمز

شاید در ابتدا این طور به نظر آید که استفاده از این رنگ ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد هرج و مرج در اتاق می شود. اما به واقع این چنین نیست و استفاده از آن ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی سرزنده و شاد می شود. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از طیف روشن یکی از رنگ ها و طیف تیره دو رنگ دیگر می باشد، انتخاب طیف ها به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد.

ترکیب رنگ های بنفش، صورتی و قرمز
 • ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی

ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی می تواند نمای زیبایی در طراحی خانه ایجاد نماید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر و در کنار آن به کارگیری المان هایی که در ساخت آن ها از چوب استفاده شده است، می تواند نمای بسیار زیبایی در خانه ایجاد نماید.

ترکیب رنگ های بنفش و ارغوانی

 • ترکیب رنگ های بنفش و نقره ای

آیا به دنبال ایجاد فضایی لوکس با استفاده از رنگ بنفش هستید؟ پیشنهاد ما در این زمینه استفاده از این رنگ در کنار رنگ نقره ای می باشد. استفاده از رنگ نقره ای در کنار رنگ بنفش باعث ایجاد کنتراست شده و همین امر در زیبایی هرچه تمام تر فضای مورد نظر به شما کمک می کند.

ترکیب رنگ های بنفش و نقره ای

ایده ها و کاربردهای رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

ایده های ارائه شده برای طراحی اتاق به رنگ بنفش صفت های متعددی از جمله شیک، مدرن، خاص و مثال زدنی، پر تجمل، فرهیخته، دنج و صمیمی و چند منظوره بودن را در یک مکان واحد در بر می گیرد. تمامی این صفات به دلیل حضور یک رنگ باطراوت و زنده در اتاق که با مشکی، سفید، نقره ای، نارنجی و سبز ادغام می شود، بوجود می آیند. یک آشپرخانه معمولی بدون وسیله، تنها با میز، صندلی و یا کاشی بنفش، شگفت انگیز می شود و این گونه است که عاشق آشپزی می شوید.

ایده ها و کاربردهای رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

شما می توانید جسورانه دیوارها را به رنگ بنفش رنگ آمیزی نموده و تاثیری قوی در ذهن بیننده ایجاد کنید. این رنگ شخصیت و روحیات قوی و مصمم شما را نشان می دهد. دیوارهای بنفش و یا میز و صندلی بنفش می توانند تبدیل به شاهکاری در تکمیل هویت اتاق شما شوند و برای همیشه با بوجود آوردن فضایی خاص، ماهیت اتاق را تغییر دهند.

رنگ بنفش و طیف های گوناگون آن (آبی متمایل به بنفش، بنفش کم رنگ، رنگ یاسی) جز پرطرفدارترین رنگ های مدرن نمی باشند، اما قطعاً جزء رنگ های برتر در دیزاین داخلی محسوب می شوند. اتاق خوابی که به رنگ بنفش کم رنگ طراحی شده، بسیار خاص، جذاب و با استایل منحصر بفرد می باشد. طراحان رنگ بنفش را به عنوان راه حلی امروزی و هوشمندانه برای دیزاین اتاق می دانند، خصوصاً از آن برای خلق فضایی یونیک و مدرن استفاده می کنند.

دیوارهای بنفش

در زمان های گذشته، رنگ بنفش رنگی سطلنتی بوده است. این رنگ محبوب اشراف زادگان بود و از ترکیب رنگ آبی و قرمز به به وجود می آمد. در آن زمان، رنگ بنفش جزء گران ترین رنگ محسوب می شد؛ زیرا در طبیعت به ندرت یافت می شد و افراد برای بدست آوردن این رنگ مشقت زیادی متحمل می شدند.

رنگ بنفش و طیف های مختلف آن در نقاشی می تواند باعث برانگیختن بسیاری از احساسات قوی شود. این رنگ ترکیبی سحرانگیز و زیبا از قرمز شوق انگیز و آبی آرام و ملایم است و قطعاً می تواند بر روحیه ما تاثیر گذار باشد. البته ماهیت تند این رنگ به آسانی می تواند تحت تاثیر افکت ها و ترکیب رنگ های مختلف قرار بگیرد.

از این رو، مهم است بدانیم چه رنگی با رنگ بنفش هماهنگی دارد تا به مجموعه ای بی نظیر از رنگ ها دست پیدا کنیم. به خاطر داشته باشید که رنگ بنفش می تواند به آسانی بر هر رنگ و طیفی غالب شود.

 • استفاده از رنگ بنفش در طراحی دیوار غالب

طراحی دیوار غالب در تمامی قسمت های خانه امکان پذیر می باشد. برای مثال در طراحی آشپزخانه می توانید نسبت به اجرای طراحی دیوار غالب اقدام نمایید. رنگ بنفش نمونه ای از زیباترین رنگ هایی است که می توانید در این زمینه از آن استفاده نمایید.

آن چه که در استفاده از این رنگ باید به یاد داشته باشید، به کارگیری طیف مناسب از آن می باشد. به این منظور بهتر است  از طیف روشن این رنگ استفاده کنید. استفاده از این ایده در طراحی آشپزخانه می تواند آن را به نقطه کانونی در آشپزخانه تبدیل نماید.

%عکس - رنگ بنفش و ترکیبات مناسب آن در طراحی دکوراسیون داخلی
 • رنگ بنفش اشرافی

اگر می خواهید از رنگ بنفش به منظور زیبایی و تجمل استفاده کنید، باید این رنگ را با رنگ سفید ترکیب کنید. رنگ بنفش و رنگ سفید برای مهم ترین اتاق های شما بی نظیر هستند، شما می توانید از این رنگ ها در کنار رنگ های گرم تر (قرمز شرابی، صورتی کم رنگ و …) در فضاهای کوچک استفاده کنید.

یک اتاق با دکوراسیون بنفش روشن با جزئیاتی نظیر میز، صندلی و مبلمان قهوه ای متمایل به قرمز جلوه ای مسحوره کننده و جذاب خواهد داشت. علاوه بر رنگ آمیزی دیوارها، از جزئیات زیبا و جذاب به جای مبلمان جاگیر و تزئینات روی کل دیوار استفاده کنید.

رنگ بنفش اشرافی
 • ترکیب دو رنگ

مسئله ای که به طور قطع واضح است این است که رنگ بنفش با یک رنگ نسبت به چند رنگ عملکرد بهتری پیدا می کند. از این رو، شما باید از ترکیب روشن دو رنگ، به جای ترکیبی شلوغ، گیج کننده و رنگارنگ استفاده کنید. البته لکه های بنفش در گوشه و کنار اتاق، در محیطی سیاه و سفید بسیار زیبا خواهند شد. به علاوه، ترکیب رنگ فرش و دیوارها همواره تعادلی ویژه خلق می کند.

ترکیب دو رنگ
 • پارچه های بنفش

چرا تنها از رنگ بنفش در دیوارها و مبلمان استفاده کنیم؟ طیف های مختلف رنگ بنفش خصوصاً بنفش تیره به آسانی می تواند نقطه کانونی طراحی شما حتی در روی پارچه ها و جزئیات ریز شود. گاهی اوقات بهتر است از یک اتاق تماماً بنفش صرف نظر نموده و به جای آن از یک کوسن به رنگ یاسی استفاده کنیم.

تضاد بین کوسن و دیوارهای خنثی بسیار قوی تر از یک محیط کاملاً بنفش است. قالیچه ها، پرده، تخت خواب، پارچه ها و ملحفه های یاسی رنگ نیز ایده های بسیار خوبی در دکوراسیون بنفش هستند.

پارچه های بنفش
 • رنگ بنفش روشن

اگر بخواهیم رنگ های خاص بنفش را برای هر نوع دکوراسیونی استفاده کنیم، قطعاً طیف های مات و روشن را پیشنهاد می دهیم. بنفش روشن در کنار رنگ نقره ای مات و همینطور مشکی پر رنگ، بسیار عالی عمل می کند. به همین خاطر است که با این رنگ هر کاری که بخواهید می توانید انجام دهید.

رنگ بنفش روشن
 • رنگ بنفش پررنگ

علارغم آنچه که تاکنون در مورد ایده های دکوراسیون بنفش پیشنهاد داده ایم، رنگ بنفش قطعاً از نظر خنثی بودن محدودیت هایی دارد و این صرفاً به این خاطر است که این رنگ ماهیت خنثی ندارد. از این رو از این رنگ در سطوح ریز و یا کوچک و جزیی استفاده کنید تا خودش را نشان دهد و توجه افرد را جلب کند.

به خاطر داشته باشید که رنگ بنفش آن قدر قوی است که کار شما را برای معطوف نمودن توجه افراد به جزئیات دیگر سخت می کند، خصوصاً وقتی صحبت از دیوارهای اتاق ها به میان می آید.

بنفش پررنگ
 • احتیاط در استفاده از رنگ بنفش

وقتی از رنگ بنفش استفاده می کنید مطمئن شوید از دیدن این رنگ خسته نخواهید شد. این مسئله را می توانید به آسانی امتحان کنید. گلدانی به رنگ آبی متمایل به بنفش یا شمع های بنفش کم رنگ را در اتاق قرار دهید و آن ها را معطر کنید.

همچنین می توانید از وسایل بزرگ تری مانند صندلی راحتی یا کمد های زیبا استفاده کنید. این بدین معناست که شما مجبور نیستید رنگ بنفش را به صورت دائمی در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید.

احتیاط در استفاده از رنگ بنفش
 • آشپزخانه بنفش

نظر شما در مورد دیوارهای بنفش کم رنگ در آشپزخانه چیست؟ رنگ بنفش می تواند آشپزخانه را به فضایی محبوب برای شما تبدیل کند، حتی اگر زیاد هم علاقه به آشپزی نداشته باشید. تمام آن چیزی که احتیاج دارید یک شیء براق و یا مجموعه ای از کاشی های فوق العاده زیبا با طرح ارکیده است تا طراحی بنفش خود را به اتمام برسانید. همانطور که می بینید، شما با این رنگ، کاری بیشتر از طراحی یک اتاق خواب انجام خواهید داد.

آشپزخانه بنفش
 • استفاده از جزیره به رنگ بنفش در آشپزخانه

اگر به دنبال القای رنگ به فضای آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما استفاده از جزیره ای است که در طراحی آن از رنگ بنفش استفاده شده باشد. این ایده نمونه ای از ایده های منحصر بفردی می باشد که شاید کم تر کسی به استفاده از آن فکر کرده باشد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده های متفاوت می باشید، پیشنهاد ما استفاده از این راهکار می باشد. این کار می تواند جزیره آشپزخانه را به نقطه کانونی در آشپزخانه تبدیل نماید.

استفاده از جزیره به رنگ بنفش در آشپزخانه
 • اتاق کار بنفش

حال که از قدرت احساسی و انگیزشی این رنگ مطلع شدید، این سوال مطرح می شود، چرا از تم بنفش در دفتر کار خود استفاده نکنید؟ البته باید مراقب قرار دادن رنگ های تند در کنار دیوار بنفش رنگ باشید، زیرا ممکن است از رنگ های بسیار تیره استفاده کنید و حواس بیننده را پرت نمائید.

اتاق کار بنفش
 • اتاق دخترانه بنفش

رنگ بنفش به ندرت برای اتاق پسرانه مورد استفاده قرار می گیرد، اما در اتاق دخترانه در تمامی سنین بسیار پرطرفدار است. رنگ پایه بنفش برای دیوارها، روشی مناسب برای ارتقاء خلاقیت در دختران است. این رنگ می تواند اتاق ها را از دید افسانه ای به پناهگاهی امن برای دختران تبدیل کند.

اتاق دخترانه بنفش
 • اتاق میهمان بنفش

اجازه دهید میهمانان شما کمی از جادوی رنگ بنفش و دیوارهای بنفش تیره لذت ببرند. رنگ بنفش رنگی عالی برای اتاق میهمان است، چرا که مناسب تمامی سلیقه ها و روحیات می باشد. میهمانان شما، راحتی و زیبایی اتاق را تحسین خواهند کرد خصوصاً اگر از مبلمان بنفش و دیوارهای سفید یا کرمی رنگ استفاده کنید.

اتاق میهمان بنفش
 • حمام بنفش

مزیت استفاده از رنگ بنفش در حمام این است که شما هیچ محدودیتی در استفاده از درجه های متفاوت رنگ بنفش ندارید. شما می توانید این رنگ ها را ترکیب کنید یا از آن ها در قسمت های مختلف حمام به صورت جداگانه استفاده کنید. برای حمام، ست کردن رنگ بنفش آسان است و دیگر لازم نیست مدام از خود بپرسید که چه رنگی با دیوارهای بنفش همخوانی دارد. همچنین می توانید رنگ بنفش را با رنگ های تند مثل آبی و سبز ترکیب کنید، چرا که مدت زمان زیادی را در آنجا سپری نمی کنید و همینطور این ترکیب قوی و در عین حال جالب تاثیر نامطلوبی روی شما نخواهد گذاشت.

حمام بنفش
 • اتاق کودک بنفش

ما اعتقاد داریم رنگ سفید برای اتاق کودک رنگ ایده آلی است و از این انتخاب حمایت می کنیم، زیرا این رنگ آرام و ملایم بوده و برای هر جنسیت و استایلی مناسب است. البته، افراد جسور ممکن است تمایل داشته باشند محل سلطنت فرزند کوچک خود را رنگی تر کنند که بهترین روش برای انجام این کار اجرای دکوراسیون داخلی بنفش است.

البته منکر این نمی شویم که رنگ بنفش رنگی رایج در اتاق کودک است (خصوصاً طیف های تیره آن)، بلکه این بدین معناست که استفاده از جزئیات بنفش رنگ در گوشه و کنار اتاق (اسباب بازی ها، صندلی ها، چهارچوب های پنجره و …) و یا دیزاین بنفش برای دیوارها، اتاق را خاص و متمایز می کند.

اتاق کودک بنفش
 • نمای خارجی بنفش

دکوراسیون به رنگ بنفش تنها مختص طراحی داخلی نیست. رنگ بنفش رنگی هوشمندانه برای طراحی نمای خارجی نیز محسوب می شود. با استفاده از رنگ بنفش در نمای بیرونی منزل می توانید بیننده را به عصر ویکتوریا ببرید، با حضور رنگ بنفش طاقچه های پنجره و چشمی های در و وسایل تزئینی قابل شناسایی تر و جذاب تر می شوند.

طیف های کم رنگ و مات بنفش بهترین طیف های بنفش هستند، زیرا بنفش پررنگ نور را جذب می کند و سریع تر از رنگ های دیگر رنگ پریده می شود. ترکیب منحصربفرد دیگر از رنگ بنفش، ترکیب بنفش شاه توتی با رنگ سفید است.

نمای خارجی بنفش
 • مبلمان بنفش

مبلمان یکی از راه های افزودن رنگ به فضای خانه مدرن است. قرار دادن یک سرویس نهارخوری به رنگ بنفش ملایم می تواند پذیرای دوستان و خانواده برای صرف شام باشد. هر چند طیف های بی شماری از رنگ بنفش می توانند رنگ را در فضا پراکنده سازند اما توناژهای کمرنگ بنفش فضا را لطیف تر نشان می دهند.

مبلمان بنفش

بیایید مواردی که در آن بنفش نقش قدرتمند و تعیین کننده ای دارد را بررسی کنیم:

 • ترکیب بنفش تمشکی با رنگ سیاه اتاق شما را دیدنی تر و قابل توجه تر می کند. این خودش یک ایده عالی در استفاده از رنگ بنفش برای اتاق خواب است.
 • طیف های قوی و پررنگ بنفش مانند بنفش خاکستری در کنار رنگ های کریستالی و نقره ای عالی عمل می کند.
 • وسایل بنفش رنگ می توانند یکنواختی اتاق را در هم بشکنند و حتی فضا را وقتی روشنایی کامل در آن وجود ندارد، روشن کنند. طیف های روشن بنفش الهام بخش خوشبختی هستند خصوصاً هنگامی که رنگ روشن بنفش، با ترکیب رنگ آبی، سبز، زرد و یا آبی نفتی ادغام گردد. رنگ های گرم آبی متمایل به بنفش آشپزخانه ها و اتاق های ناهارخوری را تبدیل به مکان هایی دنج و صمیمانه  می کنند.
%عکس - رنگ بنفش و ترکیبات مناسب آن در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش باعث بالا رفتن روحیه می شود. طیف های رنگ بنفش حقیقتاً دلپذیر و دلچسب بوده و روح را درمان می کنند. رنگ بنفش وقتی با رنگ های دیگر ترکیب می شود خلاقیت ایجاد می کند و روحیات مثبت را به جریان می اندازد. به همین خاطر است که هنرمندان، صوفی ها و یا افراد خلاقی که به دنبال کشف و ایجاد ناشناخته ها هستند، هرگز این رنگ را نادیده نمی گیرند. رنگ بنفش خانه را اختصاصی می کند و کمک می کند حالات و روحیات فرد به نمایش گذاشته شوند. در واقع همین احساسات و روحیات هستند که افراد را به سمت رنگ های ملایم یا قوی هدایت می کنند.

نکات پایانی

رنگ بنفش از جمله رنگ های لوکس به حساب می آید و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی باعث ایجاد نمایی بسیار زیبا و چشم نواز می شود. این رنگ قابلیت استفاده در اتاق نشیمن و طراحی اتاق خواب را دارد و استفاده از آن بدون شک ظاهری متفاوت برای شما به ارمغان خواهد آورد.