بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

رنگ آبی در طراحی حمام

khedmatazma

kianborna

آبی به عنوان رنگی کلاسیک در طراحی حمام شناخته می شود. حمام آبی رنگ، یادآور آبی دریا و آسمان بوده و تاثیر گذاری فراوانی دارد. به همین دلیل رنگ آبی انتخاب مناسبی برای طراحی حمام در نظر گرفته می شود. رنگ آبی طیف های مختلفی داشته و می توان از تمامی آن ها برای طراحی حمام استفاده کرد. در این جا به بیان نکاتی در زمینه استفاده از رنگ آبی برای طراحی حمام می پردازیم.

ایده های استفاده از رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی و سفید

استفاده از کاشی آبی

استفاده از سنگ آبی

استفاده از رنگ آبی برای طراحی سقف

اجرای تم ساحلی

استفاده از رنگ سبز آبی

استفاده از موزاییک آبی

در ادامه به بیان جزئیات استفاده از این رنگ می پردازیم.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

نکات لازم برای استفاده از رنگ آبی در طراحی حمام

اگر از رنگ آبی به درستی استفاده نشود، باعث ایجاد هرج و مرج در اتاق می شود. به همین خاطر برای استفاده از این رنگ باید زیرکانه عمل کنید. برای مثال اگر تمایل به استفاده از سینک روشویی آبی رنگ دارید، سینک روشویی باید به عنوان المان غالب در نظر گرفته شود. در کنار رنگ آبی می توانیداز لوازم تزئینی به رنگ سفید استفاده نمایید. اگر اندازه حمام خانه کوچک است، بهتر است از انواع روشن طیف رنگ آبی در آن استفاده شود. با این حال اگر تمایل به  استفاده از رنگ آبی تیره در حمام های کوچک دارید بهتر است تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار از این رنگ استفاده نمایید. چرا که استفاده از رنگ آبی تیره به طور گسترده ممکن است باعث ایجاد فضای گرفته در حمام شود. بنابراین استفاده از رنگ های دیگر در کنار این رنگ را فراموش نکنید.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

اگر تمایل دارید از یک تم در طراحی حمام استفاده نمایید، انتخاب رنگ آبی یکی از بهترین گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. در کنار رنگ آبی می توانید از الگوهایی به شکل ماهی بر روی دیوار نیز استفاده کرده و به راحتی به یک تِم دریایی دست یابید. استفاده از رنگ آبی هیچ گاه قدیمی نمی شود. در صورت تمایل به استفاده از طیف تیره رنگ آبی برای طراحی حمام، بهتر است برای انتخاب وسایلی مانند دوش، وان، حوله ها و المان های تزئینی از رنگ آبی استفاده کرده و برای رنگ آمیزی دیوارها از طیف روشن این رنگ استفاده نمایید.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

ایده های استفاده از رنگ آبی در حمام

ایده های استفاده از رنگ های آبی و سفید

آیا به دنبال اجرای یک طراحی به روز در حمام خانه هستید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ های آبی و سفید می باشد. این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نشده و تاثیر بسزایی در زیبایی حمام دارند. استفاده از این دو رنگ در طراحی حمام، انتخاب سایر المان های تزئینی را نیز برای شما ساده می کند.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

از دیگر ایده هایی که می توانید در استفاده از این دو رنگ به کار گیرید، استفاده از رنگ آبی در قسمت کفپوش و رنگ آمیزی دیوار به رنگ سفید می باشد. برای انجام این کار می توانید کاشی هایی به این رنگ نیز استفاده نمایید. اجرای این ایده فضایی بسیار زیبا در حمام به وجود خواهد آورد. در کنار استفاده از این دو رنگ می توانید از لوازم تزئینی و حوله های آبی رنگ نیز استفاده نمایید.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی روشن در حمام

استفاده از رنگ آبی روشن در حمام باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام شده و استفاده از آن باعث ایجاد حس خوشایندی در افراد می شود. استفاده از این رنگ این امکان را برای شما فراهم می کند، که در سطح وسیع از آن استفاده نمایید. چرا که استفاده زیاد از این رنگ باعث ایجاد هرج و مرج در فضای حمام نخواهد شد.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

از دیگر طیف های رنگ آبی که استفاده از آن در حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند، استفاده از رنگ آبی فیروزه ای در حمام می باشد. اگر تمایل به استفاده از این رنگ در حمام دارید پیشنهاد ما استفاده از کاشی هایی با رنگ آبی فیروزه ای برای دیوار می باشد.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی روشن باعث ایجاد حس سرزندگی در فضای حمام می شود. استفاده از این رنگ در کنار رنگ آبی تیره نیز باعث ایجاد کنتراست زیبایی شده و نمای بسیار جذابی ایجاد می کند. بسیاری افراد از این دو رنگ به عنوان رنگ و تم دریایی یاد می کنند. در کنار این رنگ های می توانید از رنگ های صدفی و رنگ های خنثی نیز استفاده نمایید.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی تیره در حمام

رنگ آبی تیره در حمام اگر به درستی با رنگ دیگری ترکیب شود، فضای بسیار مناسبی ایجاد می کند. در کنار این رنگ می توانید از استنسیل هایی با نقش ماهی بر روی دیوار حمام استفاده نمایید. استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای در کنار این رنگ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی تیره بیش تر در حمام هایی که در آن ها از سبک مدرن برای طراحی استفاده شده است، کاربرد دارد. استفاده از این رنگ در کنار وسایل حمام مانند دوش و یک وان مناسب باعث ایجاد فضایی مینیمال و مدرن می شود.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

اگر از رنگ آبی تیره برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کردید، می توانید از طیف روشن تر و گرم تر این رنگ برای کفپوش استفاده نمایید. انجام این کار باعث ایجاد فضایی چشمگیر در حمام می شود.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

استفاده از رنگ آبی برای دیوارها باعث ایجاد فضایی آرام بخش در حمام می شود. اگر فضای حمام به گونه ای است که در آن اسپا وجود دارد، استفاده از رنگ آبی  در طراحی آن بسیار مناسب می باشد.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام

نکات پایانی

رنگ آبی، یکی از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی حمام از آن استفاده کرد. استفاده از این رنگ دست شما را برای طراحی باز گذاشته و گزینه های زیادی در مقابل شما قرار می دهد. تاثیر گذاری رنگ آبی، به طیف رنگی آن بستگی دارد. با این حال می توان گفت به طور کلی تاثیر این رنگ مثبت و آرام بخش می باشد. استفاده از ایده های ذکر شده و به کارگیری خلاقیت فردی، می تواند یک طراحی زیبا با استفاده از رنگ آبی به همراه داشته باشد.

%عکس - رنگ آبی در طراحی حمام