ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

kianborna

arian

استفاده از رنگ های غالب در کنار رنگ های خنثی مانند سفید، بژ، کرمی، خاکستری یا قهوه ای نمایی زیبا ایجاد می کند. انتخاب این رنگ ها باید بسیار هوشمندانه صورت پذیرد، در غیر این صورت نتیجه رضایت بخش نخواهد بود. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم، چگونگی استفاده از رنگ های غالب در کنار رنگ های خنثی و ایجاد جذابیت دیداری در فضای اتاق می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به چگونگی ایجاد یک ترکیب زیبا با استفاده از رنگ ها علاقمند هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از یک فرش رنگی

هیچ چیز به اندازه استفاده از یک فرش مناسب باعث ایجاد فضایی گرم و دنج نمی شود. استفاه از یک فرش رنگی باعث ایجاد جذابیت دیداری در فضای اتاق می شود. از این رو استفاده از آن ها یکی از ملزومات طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از کارهای هنری

ترکیب رنگ ها اگر به درستی صورت پذیرد، بدون شک نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اگر از رنگ های خنثی در طراحی داخلی استفاده کرده اید، به کار بردن ترکیب رنگ ها در غالب کارهای هنری از یکنواختی فضای اتاق جلوگیری کرده و نمای زیبایی ایجاد می  کند. به این منظور بهتراست از رنگ های غالب استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از رنگ سیاه

استفاده از رنگ سیاه در کنار هر رنگی که در طراحی اتاق مورد استفاده قرار داده اید، ترکیب مناسبی ایجاد کرده و بدون شک هیچ گاه از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد. استفاده از رنگ سیاه باعث ایجاد هارمونی در اتاق شده و میان المان های مختلف انسجام برقرار می کند. مزیتی که استفاده از رنگ سیاه به همراه دارد، قابلیت آن در استفاده انواع المان ها از پرده گرفته تا لوستر می باشد.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی در زیبایی خانه نقش بسزایی دارند. به این منظور بهتر است از انواع لوازم تزئینی در رنگ های مورد علاقه خود که باعث ایجاد حس سرزندگی در فضای اتاق می شوند، استفاده نمایید. استفاده از این المان ها در کنار رنگ های خنثی بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

بخوانید!  دعوت از طبیعت در طراحی دکوراسیون داخلی

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از المان های طبیعی

استفاده از المان های طبیعی مانند گل و گیاهان طبیعی نمای زیبایی در اتاق به وجود می آورند. اما هدف اصلی از استفاده آن ها ایجاد فضایی سرزنده و دعوت از طبیعت بیرون به درون خانه می باشد. گل ها و گیاهان نیز در رنگ های مختلف قابل خریداری هستند و در ایجاد نمایی متفاوت در طراحی اتاق نقش دارند.

رنگ آمیزی دیوار با یک رنگ غالب

رنگ آمیزی دیوار با استفاده از یک رنگ غالب در طراحی مدرن نمونه ای از ایده هایی است که در میان طراحان داخلی طرفداران زیادی دارد. چرا که به عقیده آن ها استفاده از این ایده باعث ایجاد نوعی جذابیت تکرار نشدنی می شود. از آن جا که در انتخاب سایر المان ها از رنگ های خنثی استفاده شده است، شما می توانید از انواع رنگ های دلخواهی که در نظر دارید، برای انجام این کار استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از کوسن های رنگی

استفاده از کوسن های رنگی در فضایی که از رنگ های خنثی در آن استفاده شده است، از ایجاد یکنواختی جلوگیری می کند. کوسن ها در انواع اندازه، رنگ و طرح وجود دارند و می توان از آن ها در جهت ایجاد فضایی زیبا استفاده کرد. خرید کوسن ها بسیار مقرون به صرفه بوده و در صورت نیاز می توانید به راحتی نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از رنگ های دراماتیک

اگر در طراحی خانه از رنگ های خنثی استفاده کرده اید، استفاده از یک یا دو رنگ غالب و سرزنده در کنار آن ها را فراموش نکنید. پیشنهاد ما استفاده از رنگ های صورتی، بنفش، نارنجی، سبز لیمویی و آبی فیروزه ای می باشد.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

طراحی دیوار

استفاده از تابلوهای هنری یکی از راهکارهایی است که باعث ایجا هارمونی میان المان های مختلف می شود. از این رو می توانید از تابلوهایی که در آن ها از رنگ های مختلف استفاده شده است، استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از انواع بافت

استفاده از بافت های مختلف در طراحی داخلی باعث ایجاد عمق در فضای خانه می شود. استفاده از بافت های مختلف با به کارگیری فرش، پرده، کوسن، روتختی و المان هایی از این دست امکان پذیر می باشد.

بخوانید!  اصول کاربردی در طراحی اتاق نشیمن به همراه جدیدترین عکس ها و مدل ها

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از نورهای رنگی

اگر در طراحی داخلی در کنار رنگ های خنثی از رنگ های غالب و سرزنده استفاده نکرده اید، می توانید به استفاده از لامپ های رنگی فکر کنید. انجام این کار تاثیر مشابهی با استفاده از رنگ های مختلف خواهد گذاشت.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از پرده

استفاده از پرده در مرحله آخر از طراحی داخلی قرار دارد و به نوعی تکمیل کننده طراحی می باشند. شما می توانید از انواع رنگ دلخواه برای پرده در کنار المان هایی به رنگ خنثی استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

انتخاب رنگ سقف

استفاده از یک رنگ غالب برای رنگ آمیزی سقف در کنار دیوارهایی که برای رنگ آمیزی آن ها از رنگ های خنثی استفاده شده است، نتیجه شگفت انگیزی به همراه خواهد داشت. انتخاب رنگی که برای رنگ آمیزی سقف در نظر دارید، باید با توجه به بلند یا کوتاه بودن سقف صورت پذیرد. برای اتاق هایی که سقف کوتاهی دارند بهتر است از رنگ های بسیار تیره استفاده نکنید. چرا که انجام این کار به نوعی باعث ایجاد هرج و مرج می شود.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

استفاده از الگوها

استفاده از الگوها در کنار رنگ های خنثی از ایجاد یکنواختی در فضای اتاق جلوگیری می کند. به منظور استفاده از الگوها می توانید از انواع کاغذ دیواری طرح دار، پرده یا کوسن های طرح دار استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای لازم در استفاده از رنگ های خنثی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ایده هایی در زمینه چگونگی عدم ایجاد یکنواختی در کنار استفاده از رنگ های خنثی می باشد. استفاده از این ایده ها می تواند در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک کند. هم چنین استفاده از ایده های شخصی و خلاقانه و هم چنین منابع آنلاین و مجلات دکوراسیون داخلی می توانند در این زمینه به شما کمک کند.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *