%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

kianborna

اگر شما در دسته افرادی هستید که آشپزخانه ای کوچک در اختیار دارید، بدون شک به مشکلاتی که در هنگام طراحی آن ممکن است برای شما پیش آید، واقف هستید. طراحی آشپزخانه کوچک نسبت به آشپزخانه بزرگ با چالش بیش تری رو به رو می باشد و در انتخاب المان و اجرای طراحی آن باید هوشمندانه عمل کنید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی و اجرای ایده های دکوراتیو در آشپزخانه کوچک می باشد. بنابراین اگر شما نیز با این چالش رو به رو هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ ذغالی در طراحی آشپزخانه کوچک

یکی از بهترین رنگ هایی که می توانید در طراحی آشپزخانه کوچک مورد استفاده قرار دهید، رنگ ذغالی می باشد. این رنگ طیف های مختلفی دارد و حتی می توان گفت در صورتی که آشپزخانه از نور کافی برخوردار می باشد، می توانید از طیف تیره این رنگ نیز استفاده نمایید. در صورت استفاده از طیف تیره این رنگ باید به استفاده از المانی که به ایجاد کنتراست با این رنگ کمک می کند نیز فکر کنید. برای مثال استفاده از یک کانتر سنگ مرمر می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از المان های چند منظوره

استفاده از وسایل چند منظوره یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در طراحی آشپزخانه های کوچک شناخته می شود. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه المان هایی می توانند این ویژگی را داشته باشند؟ برای مثال در صورت استفاده از جزیره در آشپزخانه بهتر است نمونه ای از آن که قفسه هایی در درون آن برای نگهداری از وسایل وجود دارد را مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از وسیله روشنایی مناسب

نورپردازی یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. اهمیت این موضوع در طراحی فضای کوچک بسیار مهم تر می باشد. استفاده از یک وسیله روشنایی که در طراحی آن ها از رنگ های تیره استفاد شده است، تاثیرگذاری زیادی در طراحی آشپزخانه های کوچک دارد. استفاده از این راهکار می تواند در ایجاد فضایی دراماتیک به شما کمک کند.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از ایده های مدرن

از ویژگی های بارز طراحی سبک مدرن، سادگی می باشد. استفاده از ایده های منحصر به فرد نکته مهمی است که باید در طراحی سبک مدرن به آن توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از کانتر سنگ مرمر یا کوارتز می تواند ایده خوبی برای استفاده در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن باشد. استفاده از ایده های سبک مدرن در طراحی آشپزخانه کوچک می تواند به بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه نیز کمک کند. استفاده از ایده های تزئینی ساده و در کنار آن به کارگیری المان هایی که از رنگ متالیک در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند ایده خوبی برای طراحی آشپزخانه های کوچک باشد.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ ها در طراحی آشپزخانه کوچک

انتخاب رنگ یکی از نکات مهمی است که در طراحی آشپزخانه باید به یاد داشته باشید. استفاده از رنگ های غالب می تواند در طراحی فضایی زیبا در آشپزخانه های کوچک به شما کمک کند. استفاده از رنگ های غالب می تواند در ایجاد انسجام در فضای آشپزخانه به شما کمک کند.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

ایجاد فضایی باز در طراحی آشپزخانه کوچک

آن چه که در طراحی آشپزخانه کوچک حائز اهمیت می باشد، ایجاد فضایی باز و به دور از هرج و مرج می باشد. استفاده از تنها یک رنگ در طراحی آشپزخانه های کوچک نکته مهمی است که می تواند در اجرای این ایده کمک کند. استفاده از ایده های ساده، انتخاب رنگ مناسب مانند رنگ های خنثی نیز می توانند ایده های خوبی در این زمینه باشند. عدم ایجاد هرج و مرج و استفاده از وسایل زیاد نکته مهمی است که باید در طراحی آشپزخانه های کوچک به یاد داشته باشید.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از ایده های شیک در عین حال ساده

طراحی یک دیوار به شکل غالب، هر آن چیزی است که در ایجاد فضایی سرزنده در آشپزخانه به شما کمک می کند. برای مثال می توانید از متریال مناسب برای طراحی دیوار بین کابینتی به این منظور استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که در عین اجرای ایده های ساده به استایل و شیک بودن آن ها نیز توجه نمایید.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی مانند یک تابلو هنری می تواند در ایجاد نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه به شما کمک کند. استفاده از این ایده باعث ایجاد جلب توجه افراد شده و همین امر باعث می شود کوچک بودن آشپزخانه چندان نمایان نشود.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه نکته مهمی است که باید در طراحی آشپزخانه کوچک به آن توجه داشته باشید. برای مثال در صورتی که فضای آشپزخانه این اجازه را به شما می دهد، می توانید از گوشه ای از آشپزخانه برای ایجاد فضایی در جهت صرف صبحانه و غذا استفاده نمایید. این قسمت می تواند در جهت هم نشینی با خانواده و دوستان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از شلف دیواری

استفاده از شلف دیواری یکی از المان های اساسی در طراحی آشپزخانه کوچک شناخته می شود. از این شلف ها می توان برای قرار دادن وسایل و المان های تزئینی استفاد کرد و به نوعی می توان از آن ها برای ایجاد فضای اضافه در آشپزخانه نیز استفاده کرد.

%عکس - کاربردی ترین راهکارهای طراحی آشپزخانه کوچک

نکات پایانی

آشپزخانه یکی از قسمت های مهم در هر خانه ای می باشد و از این رو باید به جزئیات طراحی آن توجه ویژه ای داشته باشید. به نظر شما استفاده از ایده های ارائه شده تا چه اندازه می تواند در طراحی آشپزخانه های کوچک تاثیرگذار باشد؟ استفاد از کدام ایده می تواند تاثیرگذاری بهتری در آشپزخانه کوچک داشته باشد؟ آیا تا به حال با این چالش رو به رو بوده اید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.