ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

راهکارهای طراحی خانه بزرگ

arian

kianborna

زندگی در خانه های بزرگ بدون شک مزایای زیادی در پی دارد. برای مثال از جمله مزایای آن ها می توان به استفاده چند منظوره از فضای آن ها اشاره کرد. این بدان معناست که شما شانس استفاده از این فضا به صورت همه جانبه را خواهید داشت. برای مثال این امکان وجود دارد که فضای اتاق نشیمن را به دو قسمت تبدیل کرده و از یک قسمت آن برای پذیرایی از مهمانان و از قسمت دیگر برای هم نشینی با خانواده و تماشای تلویزیون استفاده نمایید. طراحی فضای بزرگ به نسبت فضای کوچک با چالش های کم تری رو به رو می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه دستیابی به یک طراحی زیبا در فضای بزرگ می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از سبک مدیترانه ای

آن چه که در اجرای سبک مدیترانه ای بیش از هر چیزی حائز اهمیت می باشد، استفاده از چوب می باشد. استفاده از چوب هایی که از رنگ روشن برخوردار می باشند، در سبک مدیترانه ای بیش تر به چشم می خورد. استفاده از چوب به عنوان متریالی طبیعی باعث القای گرما به فضای مورد نظر شده و حس و حال روستیک نیز ایجاد می کند. استفده از چوب با طیف رنگ های روشن می تواند در روشن تر نشان دادن فضای مورد نظر نیز به شما کمک کنند. آن چه که در سبک مدیترانه ای به چشم می خورد، استفاده از چوب و ایده های سبک مدرن در کنار یکدیگر می باشد.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از ایده های ساده و شیک

بزرگ بودن فضای خانه به این معنا نیست که می توانید از انواع وسایل مختلف که باعث ایجاد هرج و مرج می شود، استفاده نمایید. از ایده ها و راهکارهایی که می توان در طراحی فضای بزرگ نیز مورد استفاده قرار داد، به کارگیری ایده های ساده و شیک می باشد. به منظور طراحی فضای بزرگ می توانید از از المان های دکوراتیو با رنگ مشابه استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ نکته مهمی است که باید در طراحی فضای بزرگ به آن توجه داشته باشید. بهتر است برای انتخاب رنگ در فضای بزرگ از تلفیق رنگ های خنثی استفاده نمایید. استفاده از رنگ های خنثی از آن جهت که باعث ایجاد انسجام در فضای مورد نظر می شوند، انتخاب مناسبی تلقی می شود. برای مثال اگر فضای اتاق نشیمن به گونه ای است که از قسمتی از آن به عنوان فضای غذاخوری و از قسمتی برای پذیرایی از مهمان و هم نشینی با خانواده استفاده می نمایید، می توانید از دو یا سه نمونه از رنگ های خنثی که در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می کنند، استفاده کنید. استفاده از این ایده می تواند باعث ایجاد فضایی منسجم شود.

بخوانید!  کاربرد رنگ زرد و ترکیبات مناسب آن در طراحی خانه

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از تم رنگی

آیا شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ های غالب در طراحی دکوراسیون داخلی علاقمند هستید؟ بدون شک استفاده از رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرزنده خواهند شد. اما به یاد داشته باشید که در استفاده از رنگ ها زیاده روی نکنید. برای مثال به این منظور بهتر است دو نمونه از رنگ هایی که با یکدیگر تطبیق پذیری دارند مورد استفاده قرار داده و در کنار آن برای ایجاد تعادل در فضای اتاق از یک رنگ خنثی نیز استفاده نمایید. استفاده از رنگ خنثی باعث می شود رنگ ها به خوبی خود را نشان دهند.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از سبک روستیک

از جمله راهکارهای دیگری که می توان در طراحی فضای بزرگ به کار گرفت، استفاده از سبک روستیک می باشد. آن چه که در استفاده از این سبک حائز اهمیت می باشد، استفاده از چوب به عنوان المانی طبیعی می باشد. چوب از جمله متریال های تطبیق پذیر در دکوراسیون داخلی شناخته می شود.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از طراحی به شکل رسمی

فضای بزرگ این امکان را برای شما فراهم می کند که از آن به بهترین شکل استفاده نمایید. نکته مهمی که می تواند در زیبایی فضای بزرگ به شما کمک کند، استفاده از ایده هایی در جهت ایجاد فضایی رسمی می باشد. برای مثال در جهت انجام این کار می توانید قسمتی که از آن برای پذیرایی مهمان استفاده می شود را انتخاب نمایید. آن چه که در ایجاد چنین فضایی اهمیت دارد استفاده از المان های زیبا و چشم نواز می باشد. استفاده از انواع وسایلی که برای ساخت آن ها از متریال با کیفیت استفاده شده باشد نیز از دیگر نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید.

بخوانید!  جامع ترین ایده های طراحی حمام

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

طراحی سقف

نکته مهمی که باید در طراحی فضای بزرگ به یاد داشته باشید، استفاده از ایده هایی برای طراحی سقف می باشد. استفاده از سقف کاذب در این زمینه می تواند ایده خوبی باشد. هم چنین می توانید از انواع لوسترهای زیبا و فاخر نیز به این منظور استفاده نمایید. انجام این کار می تواند نمای زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد کند.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از ایده های سبک معاصر

سبک معاصر از جمله سبک هایی است که استفاده از آن باعث ایجاد نمایی زیبا و القای بافت به فضای مورد نظر می شود. اگر تمایل به استفاده از این سبک در طراحی فضای بزرگ دارید، می توانید از طیف رنگ های تیره برای انتخاب المان ها استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

استفاده از المان های تزئینی متالیک

استفاده از المان های تزئینی متالیک می تواند در زیبایی هرچه بیش تر فضای مورد نظر به شما کمک کند. استفاده از المان های تزئینی که در طراحی آن ها از رنگ های متالیک مانند طلایی، نقره ای و رزگلد استفاده شده باشد، می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند. استفاده از انواع لوسترهای کریستال نیز می تواند تاثیر مشابه داشته و به زیبایی هرچه بیش تر خانه کمک کند.

%عکس - راهکارهای طراحی خانه بزرگ

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی خانه و فضای بزرگ می باشد. آیا شما تا به حال تجربه مشابهی در این زمینه داشته اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *