بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

kianborna

khedmatazma

arian

طراحی دفتر کار از آن جهت که باید فضای راحتی داشته باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای مثال می توان گفت از جمله نکات مهمی که در طراحی اتاق کار باید به یاد داشته باشید، انتخاب وسایل مناسبی می باشد که در طول روز باید از آن ها استفاده نمایید. از این رو طراحی اتاق کار به شکل صحیح و رعایت یک سری از نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. طراحی فضای اتاق کار باید به گونه ای باشد که راندمان کاری را بالا ببرد و از ایجاد خستگی زود هنگام جلوگیری به عمل آورد. آن چه که در ادامه به بیان آن می پردازیم ارائه نکاتی در زمینه چگونگی طراحی اتاق کار می باشد. با ما همراه باشید.

یکی از نکات و شاخصه های مهم در طراحی اتاق کار خانگی استفاده از المان های طبیعی و یا استفاده از رنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند، می باشد. اگر طراحی اتاق کار به گونه ای است که پنجره ای رو به طبیعت دارد، بهتر است از پرده استفاده نکنید و اجازه دهید نور طبیعی به اتاق وارد شده و از فضای بیرون لذت ببرید. انتخاب رنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند، گزینه ای مناسب برای انتخاب می باشد. برای مثال استفاده از دو رنگ سبز و آبی می توانند گزینه های خوبی برای استفاده باشند.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

اگر اندازه اتاق کار کوچک است، بهتر است از استفاده رنگ های زیاد در کنار یکدیگر خودداری کرده و از یک طراحی ساده استفاده نمایید. چرا که استفاده از رنگ های زیاد باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق کار می شود. برای مثال می توانید از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوار و سقف و در کنار آن نمونه ای از رنگ های ساده و میز و صندلی ساده استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

یکی از نکات مهمی که در طراحی اتاق کار خانگی باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از فضایی برای نگهداری از وسایل می باشد. استفاده از شلف های دیواری می تواند گزینه ای خوب برای استفاده در این جهت باشد. استفاده از کمدهای دیواری که در بالای آن طبقه و در زیر آن فضایی کمد مانند وجود دارد، بهترین گزینه برای اتاق کار می باشد.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

شاید فضای اتاق کار خانگی به اندازه ای نباشد که اجازه استفاده از یک میز بزرگ را به شما بدهد. از این رو پیشنهاد ما استفاده از میزهای دیواری می باشد. این میزها می توانند به گونه ای ساخته شوند که از فضای گوشه نیز استفاده بهینه برده شود.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

آن چه که در طراحی قسمت های مختلف از اهمیت برخوردار است، ایجاد یک نقطه کانونی می باشد. این امر در طراحی دفتر کار خانگی نیز از اهمیت برخوردار می باشد. نکته مهم در طراحی اتاق کار به این گونه است که المانی به غیر از میز کار باید در نقطه کانونی قرار گیرد. برای مثال استفاده از یک وسیله روشنایی مناسب مانند یک آباژور پایه دار می تواند گزینه ای مناسب برای ایجاد نقطه کانونی در اتاق کار باشد.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

در طراحی اتاق کار خانگی به طور قطع نیازی به استفاده از میز کامپیوتر نیست و شما می توانید از یک میز معمولی نیز در این راستا استفاده نمایید. همان طور که قبلا اشاره شد، انتخاب رنگ یکی از نکات مهم و تاثیر گذار در طراحی اتاق کار می باشد. در این جهت، بهتر است از استفاده رنگ های تیره خودداری کرده و به جای آن از رنگ های شاد و ملایم استفاده نمایید. در صورت تمایل به استفاده از رنگ های تیره مانند رنگ سیاه نیز می توانید برای انتخاب المان هایی مانند صندلی از این رنگ استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

اگر تمایل به القای گرما به فضای اتاق کار دارید، پیشنهاد ما استفاده از چوب و المان های چوبی در طراحی آن می باشد. استفاده از المان های چوب طبیعی می تواند باعث القای گرما به فضای اتاق کار شده و در جهت استفاده از بافت و عمق بخشی نیز تاثیر ویژه ای دارد.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

از نکات مهم در طراحی اتاق کار استفاده از نور طبیعی می باشد. از این رو بهتر است میز کار خود را در مکانی که می توانید از بیش ترین میزان نور طبیعی استفاده نمایید، قرار دهید.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

اگر دفتر کار خانگی به گونه ای است که بیش از یک نفر در آن فعالیت می کند، بهترین گزینه ای که در مقابل شما قرار دارد، استفاده از یک میز بلند که در کنار دیوار قرار دارد، می باشد. استفاده از چنین میزی باعث می شود از فضا و کمدها بیش تری برای نگهداری از وسایل نیز برخوردار باشید. استفاده از چوب برای ساخت چنین میزی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

اگر در اتاق کار خانگی پنجره ای وجود دارد، می توانید در کنار آن نسبت به ایجاد یک فضای نشیمن برای مطالعه و رفع خستگی استفاده نمایید. استفاده از چند کوسن در این قسمت باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.

%عکس - راهکارهای دیزاین دفتر کار خانگی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه ایده هایی در زمینه طراحی اتاق کار خانگی می باشد. به یاد داشته باشید که فضای اتاق کار می تواند با اتاق خواب شما در یک مکان باشد. در این صور می توانید با استفاده از روش های مناسب نسبت به جداسازی این دو قسمت اقدام نمایید. برای مثال استفاده از پارتیشن و یا قرار دادن تلویزیون بین دو قسمت می تواند ایده های خوب و کاربردی باشند. از نکات مهم دیگری که در هنگام طراحی اتاق کار باید به آن توجه داشته باشید استفاده از یک روش نورپردازی مناسب می باشد. اهمیت این امر بسیار زیاد بوده و در دراز مدت تاثیر بسزایی خواهد داشت. استفاده از مبلمان و صندلی راحت نیز نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر کار شما به گونه ای است که با مشتریان حضوری زیادی سر و کار دارید، بهتر است به فکر ایجاد فضایی برای نشستن آن ها نیز باشید. همان طور که قبلا اشاره شد، استفاده از گیاهان طبیعی نیز از نکات مهمی است. استفاده از عکس خانوادگی مورد علاقه خود و یا المان هایی که به آن ها علاقه مند هستید نیز انتخاب های خوبی برای استفاده و تزئین اتاق کار می باشد.