ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

kianborna

arian

آیا می دانید مرتب و تمیز نگه داشتن خانه می تواند در زیبایی خانه نیز نقش داشته باشد؟ همه افراد زندگی در خانه ای تمیز و مرتب را دوست دارند. چرا که بودن در چنین مکانی باعث ایجاد آرامش در فرد می شود. اما در مقابل فضایی که پر از هرج و مرج باشد می تواند در بر هم زدن آرامش نیز نقش داشته باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم، ارائه راهکارهایی در جهت مرتب نگه داشتن فضای خانه می باشد. در صورت تمایل به آشنایی با این راهکارها در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایجاد فضای مخفی در آشپزخانه

امروزه طراحی آشپزخانه به گونه ای است که از یک فضای مخفی برخوردار می باشد. البته طراحی چنین فضایی منوط به بزرگ بودن فضای آشپزخانه می باشد. از این فضا می توان برای نگهداری وسایل اضافه نیز استفاده کرد. در این صورت آشپزخانه همیشه تمیز و مرتب باقی می ماند. اگر امکان طراحی چنین فضایی در آشپزخانه وجود ندارد، بهتر است از یک کمد مناسب در آشپزخانه استفاده کرده و وسایل اضافه را در درون آن قرار دهید.

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

استفاده از میز پاتختی

میز پاتختی از المان هایی است که می توان در طراحی اتاق خواب مورد استفاده قرار داد. در صورت تمایل به استفاده از این میزها، بهتر است از انواع کشودار آن ها استفاده کرده و از آن ها برای قرار دادن وسایل استفاده نمایید. در کنار آن قرار دادن یک آباژور یا هرگونه المان های تزئینی مانند شمع بر روی آن نیز می تواند در زیباتر کردن فضای اتاق خواب به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که از ایجاد هرگونه هرج و مرج بر روی این میز خودداری کرده و همیشه آن را مرتب نگه دارید.

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

استفاده از فضای راهرو خانه

راهرو خانه می تواند یکی از بهترین نقاط برای نگهداری از وسایل باشد. ساخت یک کمد دیواری مناسب در این قسمت و استفاده از آن در جهت قرار دادن وسایل راهکاری مناسب برای ایجاد فضایی مرتب و به دور از هرج و مرج می باشد. ساخت یک جاکفشی درب دار در این قسمت را فراموش نکنید. این قسمت از خانه می تواند نقش بسزایی در جهت قرار دادن وسایل  و در نتیجه ایجاد فضایی مرتب داشته باشد.

بخوانید!  کاغذ دیواری مدرن چیست؟

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

استفاده از یک جزیره کاربردی در آشپزخانه

استفاده از جزیره در طراحی آشپزخانه بدون شک نمای زیبایی در این قسمت از خانه ایجاد می کند. اگر نمونه ای کاربردی از این المان مورد استفاده قرار گیرد، می تواند در مرتب نگه داشتن فضای آشپزخانه کمک کند. حال سوال این جاست که چگونه می توان با  استفاده از چنین جزیره ای به فضایی مرتب دست یافت؟ به این منظور بهتر است از جزیره هایی که در زیر آن کمدهایی تعبیه شده است و یا شلف هایی در جهت قرار داد وسایل در آن قرار دارد، استفاده نمایید. توجه داشته باشید که کمدهایی که در آن تعبیه شده است با ساختار کابینت های آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

 

عدم ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق

به یاد داشته باشید که ایجاد فضایی به دور از هرج و مرج نکته مهمی است که باید در طراحی خانه به یاد داشته باشید. به این منظور از استفاده وسایل اضافه خودداری نمایید و از وسایل در حد نیاز استفاده کنید. هم چنین توجه داشته باشید که وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید. توجه به این موضوع در طراحی خانه های کوچک بسیار حائز اهمیت می باشد.

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

استفاده از میزهای عثمانی

استفاده از میز های عثمانی می تواند هم از لحاظ زیبایی شناسی و هم به عنوان المانی کاربردی مورد استفاده قرار گیرد. از این المان می توان هم به عنوان میز و هم به عنوان فضای اضافه برای نشستن استفاده کرد. طراحی برخی از این میزها به گونه ای است که روی آن برداشته شده و می توان از درون آن برای نگهداری وسایل استفاده کرد. از این رو می تواند نقش سازنده ای در ایجاد فضایی مرتب داشته باشد.

بخوانید!  عوامل مهم در انتخاب رنگ در طراحی داخلی

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

استفاده از شلف دیواری

از دیگر راهکارهایی که می توان در طراحی فضایی به دور از هرج و مرج مورد استفاده قرار داد، استفاده از شلف دیواری می باشد. شلف ها علاوه بر این که می توانند در ایجاد فضایی زیبا به شما کمک می کنند، می توانند به عنوان المانی برای قرار دادن وسایل نیز مورد استفاده قرار گیرند. همین امر می تواند در ایجاد فضایی مرتب به شما کمک کند. از این شلف ها می توان به عنوان مکانی برای قرار دادن کتاب نیز استفاده کرد.

%عکس - راهکارهای ساماندهی وسایل در خانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه راهکارهایی در زمینه مرتب نگه داشتن فضای خانه می باشد. همان طور که قبلا نیز به این موضوع اشاره شد، ایجاد فضایی مرتب و به دور از هرج و مرج نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. بدون شک ایده های زیادی در این زمینه وجود دارد و در این جا تنها به بخشی از آن ها اشاره شد. برای مثال استفاده از سبدهای تزئینی نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از فضای زیر تخت نیز از دیگر راهکارهایی است که می توان از آن برای قرار دادن وسایل استفاده کرد. آیا شما نیز ایده و راهکاری برای ایجاد فضایی در جهت قرار داد وسایل و ایجاد فضایی منظم و به دور از هرج و مرج در ذهن دارید؟ به نظر شما این موضوع تا چه اندازه حائز اهمیت می باشد؟ آیا تا به حال با چالشی در این زمینه رو به رو بوده اید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *