بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

kianborna

khedmatazma

آیا تا به حال به اهمیت دیزاین و طراحی خانه خود فکر کرده اید؟ آیا تمایل دارید برای انجام این کار از ایده طراحان دکوراسیون داخلی استفاده کنید و یا ترجیح می دهید از ایده های شخصی خود در این زمینه استفاده نمایید؟ بدون شک کمک گرفتن از تخصص یک طراح داخلی ممکن است هزینه زیادی در این زمینه برای شما به همراه داشته باشد. این در حالی است که در صورتی که از ایده های خود در این زمینه استفاده نمایید، از اجرای طراحی نیز نهایت لذت را خواهید برد. آن چه که در این جا به بیان آن خواهیم پرداخت، ارائه ایده های کلی است که می توانید در هنگام طراحی و دیزاین خانه در نظر داشته باشید. اگر شما نیز به دنبال ایده هایی در این زمینه هستید، در ادامه این مطلب از ساختمانچی با ما همراه باشید.

استفاده از المان چوبی تیره رنگ

یکی از ایده ها و راهکارهای طراحی داخلی که در سبک مدرن طرفداران زیادی دارد، استفاده از المان های چوبی تیره رنگ می باشد. استفاده از طیف های مختلف تیره رنگ قهوه ای نه تنها در جهت القای گرما به فضای مورد نظر کمک می کند بلکه نمای زیبا و خیره کننده ای نیز ایجاد می نماید. از این رنگ تنها برای انتخاب کفپوش استفاده نکنید، بلکه می توانید از آن برای انتخاب مبلمان، کابینت و حتی رنگ یک دیوار غالب نیز استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

ایجاد فضای اسپا در حمام

ایجاد یک فضای اسپا در حمام بدون شک نتیجه ای خوب در پی خواهد داشت. اگر به مطالب قبلی ساختمانچی سر بزنید، می توانید ایده های زیادی در زمینه طراحی چنین فضایی به دست آورید. به طور مختصر می توان گفت استفاده از رنگ سبز، المان های طبیعی مانند سنگ ها و گیاهان طبیعی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

استفاده از کاشی های رنگی در طراحی میز

بدون شک همه افراد المان هایی در دسترس دارند که ممکن است ظاهر آن ها کمی کهنه به نظر برسد. در میان این المان ها اگر میزی وجود دارد که قدیمی شده می توانید با استفاده از کاشی های رنگی نسبت به ایجاد تغییر در آن ها اقدام نمایید. برای مثال می توانید  با قرار دادن کاشی های رنگی بر اساس سلیقه خود بر روی سطح میز، نمونه ای زیبا از این المان را طراحی کنید.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

تعویض روکش مبلمان

بدون شک تعویض مبلمان ممکن است متحمل هزینه زیادی شود. اما راهکار ساده تری که می توانی برای ایجاد تغییر در ظاهر مبلمان و هم چنین فضای مورد نظر مورد استفاده قرار دهید، تعویض روکش مبلمان می باشد. استفاده از پارچه هایی مرغوب و زیبا نکته مهمی  است که باید به آن توجه داشته باشید.

استفاده از رنگ یاسی

استفاده از رنگ یاسی در طراحی داخلی می تواند گزینه مناسبی باشد. اگر به دنبال استفاده از رنگ های روشن و ملایم هستید، رنگ یاسی نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید مورد استفاده قراردهید. تطبیق پذیری این رنگ با سایر رنگ ها به نسبت بالا بوده و به همین خاطر استفاده از آن در دیزاین خانه را به شما توصیه می کنیم.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

ایجاد فضا برای قرار دادن وسایل

وجود فضایی که بتوان از آن برای نگهداری وسایل استفاده کرد، دغدغه بسیاری از افراد می باشد. در این میان استفاده از شلف ها می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از شلف ها هم از لحاظ زیبایی شناسی و هم کاربردی می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب در نظر گرفته شود.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

انتخاب کفپوش مناسب در حمام

اگر کفپوش حمام خانه قدیمی شده است بهتر است به فکر استفاده از نمونه ای جدید از انواع متریالی که می توان به این منظور استفاده کرد، باشید. استفاده از کاشی و سرامیک می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. بدون شک انجام این کار تاثیری چشمگیر بر فضای کلی حمام خواهد گذاشت.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

توجه به چگونگی چیدمان مبلمان

چگونگی چیدمان مبلمان می تواند تاثیرگذاری زیادی در زیبایی فضای اتاق داشته باشد. بهتر است برای چیدمان مبلمان از چسباندن آن به دیوار خودداری نمایید. انجام این کار می تواند در ایجاد فضایی دنج به شما کمک کند.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

تعویض وسایل روشنایی

نورپردازی یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی برشمرده می شود. در این میان استفاده از وسایل روشنایی در جهت اجرای نورپردازی مناسب نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

استفاده از رنگ های موجود در طبیعت

استفاده از رنگ هایی مانند رنگ سبز، خاکی، شن و ماسه ای و رنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند ، در ایجاد فضایی گرم و دنج به شما کمک می کند. استفاده از این رنگ ها باعث ایجاد آرامش در فضای خانه نیز می شود.

استفاده از پارچه مخمل

پارچه مخمل نمونه ای از انواع پارچه های فاخر شناخته می شود. برای مثال شما می توانید از مبلمان مخمل برای طراحی و دیزاین خانه استفاده نمایید. استفاده از این المان می تواند نمای فاخر و چشمگیری در فضای مورد نظر ایجاد کند. بهتر است برای انتخاب رنگ چنین پارچه ای از رنگ های غالب استفاده نمایید.

استفاده از رنگ مناسب

استفاده از رنگ هایی که در کنار یکدیگر ایجاد کنتراست می کنند، نمای زیبا و چشم گیری در فضای مورد نظر ایجاد می نماید. بهتر است برای انجام این کار از یک رنگ غالب استفاده کرده و در کنار آن برای ایجاد نمایی زیبا از رنگ های خنثی مانند رنگ سفید استفاده نمایید. این کار به ایجاد عمق در فضای مورد نظر نیز به شما کمک می کند.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

استفاده از المان های سه بعدی بر روی دیوار

در تازه ترین ایده هایی که در زمینه دیزاین خانه ارائه شده است، استفاده از المان های سه بعدی برای طراحی دیوار به چشم می خورد. در این راستا این امکان وجود دارد که از انواع المان های تزئینی سه بعدی استفاده نمایید. هم چنین این امکان وجود دارد که از انواع دیوارپوش با طراحی سه بعدی نیز استفاده کنید.

%عکس - راهکارهای دیزاین و طراحی خانه

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی و دیزاین خانه می باشد. آیا شما از این ایده ها در طراحی خانه خود استفاده کرده اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از این ایده و راهکارها می تواند تاثیرگذاری خوبی داشته باشد؟ د رصورت تمایل می توانید نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در این جا با ما در میان بگذارید.