ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

چه پرده ای مناسب خانه ما است!

arian

kianborna

سؤالی که شاید اغلب افراد با آن رو به رو هستند، استفاده یا عدم استفاده از پرده در طراحی داخلی می باشد. شاید در میان شما نیز افرادی باشند که به استفاده از پرده در طراحی داخلی خانه علاقمند نباشند. استفاده از پرده ای که انتخاب آن هوشمندانه صورت گرفته باشد و در آن از از الگوهای درست استفاده شده باشد، تغییر مثبتی در نمای کلی اتاق ایجاد خواهد کرد. استفاده از یک پرده مناسب این امکان را برای شما فراهم می کند، که به راحتی به زیبایی نسبی در اتاق مورد نظر دست یابید. همان طور که انتخاب پرده ای مناسب باعث ایجاد تغییر مثبتی در طراحی اتاق می شود، انتخاب نادرست آن نیز تاثیر عکس دارد. به همین خاطر در انتخاب این المان تزئینی باید هوشمندانه عمل نمایید.

پرده الگودار

اگر تمایل به استفاده از پرده ای دارید که در صور ت استفاده در اتاق نشیمن به المانی غالب تبدیل شود، پیشنهاد ما استفاده از انواع پرده های الگودار می باشد. استفاده از این نمونه پرده در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد. به این منظور باید پرده ای که در الگوهای آن از رنگ های مشابه با آن چه که در طراحی اتاق استفاده شده است، استفاده نمایید. هم چنین این امکان برای شما وجود دارد که از انواع پرده های ساده و طرح دار در کنار یکدیگر استفاده نمایید. به کارگیری انواع مدل پرده که در طراحی آن از طرح گل، خطوط عمودی یا افقی و یا انواع طرح های مورد علاقه شما استفاده شده است، امکان پذیر می باشد.

%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

ست کردن پرده و مبلمان

آن چه که در هنگام انتخاب پرده باید به آن توجه داشته باشید، تطبیق پذیری رنگ و طرح پرده با مبلمان می باشد. این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی اتاق نشیمن و در هنگام انتخاب پرده به آن توجه داشته باشید. بهتر است برای انتخاب رنگ پرده از طیف رنگی برابر با رنگ مبلمان استفاده نمایید.

%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

انتخاب پرده با رنگ خنثی

استفاده از رنگ های خنثی به معنای استفاده از رنگ های کسل کننده نیست. بلکه این رنگ ها یکی از بهترین هایی هستند که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد. استفاده از پرده هایی با رنگ خنثی یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید نسبت به اجرایی کردن آن اقدام نمایید. یکی از ایده هایی که می توانید در این زمینه اجرایی کنید، استفاده از انواع کاغذ دیواری الگو دار در کنار پرده هایی به رنگ خنثی می باشد. این ترکیب نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. تلفیق رنگ و الگو باعث ایجاد نمای بسیار زیبایی در طراحی داخلی می شود. استفاده از پرده هایی با رنگ های خنثی یکی از بهترین گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد.%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

بخوانید!  راهکارهای استفاده از رنگ خنثی در طراحی داخلی

استفاده از پرده حریر

یکی از انواع پرده هایی که در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، پرده های حریر می باشد. این پرده ها در انواع رنگ ها وجود دارند ویکی از محبوب ترین انواع آن ها می باشد. استفاده از این پرده ها در انواع سبک های طراحی امکان پذیر می باشد و نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. اگر تمایل به استفاده از پرده های رنگ تیره دارید، بهتر است از پرده های حریر به این منظور استفاده نمایید.%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

استفاده از سبک روستیک

زمانی که صحبت از سبک روستیک به میان می آید، بسیاری از افراد به فکر استفاده از پرده های تیره رنگ و سنگین می افتند. اگر چه استفاده از این مدل پرده ها در طراحی سبک روستیک کاربرد دارد، اما می توان تنها با استفاده از برخی ویژگی های آن ها در طراحی مدرن نیز از این گونه پرده ها استفاده کرد. استفاده از پرده هایی با برخی از این مشخصه ها باعث القای گرما در اتاق می شود.%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

استفاده از پرده خاکستری رنگ

همان طور که می دانید، رنگ خاکستری نمونه ای از رنگ های خنثی شناخته می شود و از این رو با سایر رنگ ها تطبیق پذیر می باشد. استفاده از این رنگ در طراحی داخلی باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. استفاده از رنگ خاکستری این امکان را فراهم می کند، که میان سایر رنگ های استفاده شده انسجام برقرار شود. یکی از المان هایی که می توان از رنگ خاکستری برای آن استفاده کرد، پرده می باشد. استفاده از طیف روشن این رنگ برای اتاق کوچک بسیار مناسب بوده و باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می شود. برای انتخاب پرده خاکستری رنگ، پیشنهاد ما استفاده از طیف تیره رنگ آن می باشد، اما با این حال انتخاب طیف مناسب به سلیقه شخصی و عوامل دیگر مربوط می شود. اما به یاد داشته باشید که اگر در طراحی فضای مورد نظر از رنگ های روشن استفاده کرده اید، بهتر است از رنگ خاکستری روشن در کنار آن ها استفاده نمایید.%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

بخوانید!  ایده های مناسب برای رنگ دیوار اتاق خواب

استفاده از پرده قرمز رنگ

اگر در طراحی اتاق نشیمن از طیف رنگ سفید استفاده کرده اید، استفاده از پرده های قرمز رنگ هر آن چیزی است که به آن نیاز دارید. این کار باعث می شود پرده به نقطه کانونی در اتاق تبدیل شود. استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی باعث القای گرما به فضای اتاق می شود. نکته ای که در استفاده از پرده قرمز رنگ باید به یاد داشته باشید، استفاده از آن در کنار رنگ های خنثی می باشد.%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

استفاده از پرده با رنگ آمبره

استفاده از رنگ های آمبره همیشه نباید به گونه ای باشد که رنگ ها با یکدیگر کنتراست زیادی ایجاد کنند. یکی از المان هایی که می توان در طراحی آن از آمبره استفاده کرد، پرده ها می باشند. برای مثال استفاده از پرده ای که در آن از رنگ های آبی و سفید با استفاده از تکنیک آمبره استفاده شده است، نمای بسیار زیبا و دراماتیکی ایجاد می کند. البته این مستلزم رعایت هارمونی میان رنگ ها می باشد.

%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

استفاده از پرده سفید رنگ

استفاده از پرده های سفید رنگ طرح دار یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشد. برای انتخاب الگوها بهتر است از الگوهایی چندان پیچیده استفاده نکنید. در این صورت رنگ سفید نمای زیباتری خواهد داشت. استفاده از این پرده ها باعث می شود فضای اتاق نیز روشن باشد. برای انتخاب مبلمان در کنار رنگ سفید می توانید از انواع تیره یا روشن بسته به سلیقه فردی استفاده نمایید.

%عکس - چه پرده ای مناسب خانه ما است!

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *