%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

keleman

kianborna

امروزه بیش تر افراد در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. از این رو فضای اتاق نشیمن و اتاق خواب و دیگر قسمت های خانه ممکن است کوچک باشد. اما با این حال این امر نباید محدودیتی برای اجرای طراحی دکوراسیونی زیبا ایجاد کند. استفاده از یک روش طراحی مناسب در چنین فضایی نیازمند رعایت یک سری اصول می باشد. آن چه که در این جا به توضیح آن پرداخته ایم،چگونگی طراحی اتاق خواب های کوچک در جهت بزرگ تر نشان دادن آن ها می باشد. طراحی اتاق خواب کوچک باید به گونه ای باشد که نهایت استفاده از فضا انجام شود. آن چه که برای طراحی اتاق هایی از این دست وجود دارد، انتخاب صحیح وسایل و انتخاب صحیح رنگ می باشد. در این جا به بیان ایده هایی در زمینه چگونگی طراحی اتاق خواب های کوچک برای بزرگ تر نشان دادن آن ها می پردازیم.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از طراحی مینیمالیست

برای طراحی اتاق خواب های کوچک بهتر است تا آن جایی که امکان دارد از یک طراحی ساده استفاده نمایید. به این منظور از استفاده مبلمان و صندلی اضافه در این اتاق خودداری کرده و تنها به استفاده از یک تخت خواب، میز پاتختی و فرش بسنده کنید. استفاده از وسایل زیاد در چنین اتاقی بدون شک باعث ایجاد هرج و مرج شده و نمای بدی ایجاد می کند. توجه داشته باشید که در اتاق خواب های کوچک از کمدهای بزرگ استفاده نکنید و فضای اتاق را همیشه مرتب نگه دارید.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

انتخاب صحیح وسایل

انتخاب صحیح وسایل در اتاق خواب های کوچک به انتخاب اندازه مناسب تخت خواب، کمدها و سایر المان ها مربوط می شود. به این منظور بهتر است این گونه اقلام با توجه به اندازه اتاق خواب صورت گرفته و از انتخاب وسایل در سایزهای بزرگ خودداری نمایید. هم چنین نکته ای دیگر که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب رنگ های ساده برای طراحی اتاق خواب کوچک می باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از یک رنگ در چنین فضایی می باشد. برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق خواب بهتر است از یک تابلو نقاشی بزرگ بر روی دیوار استفاده نمایید. برای انتخاب محل صحیح نصب تابلو بهتر است نقطه میانی دیوار را برای این کار انتخاب نمایید. استفاده از این تابلو باعث جلب توجه همگان شده و نه تنها به عنوان نقطه کانونی تلقی می شود بلکه همین امر به بزرگ تر نشان دادن اتاق نیز کمک می کند.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

توجه به ابعاد مختلف اتاق خواب

زمانی که به طراحی اتاق خواب کوچک فکر می کنید، بهتر است به تمامی ابعاد اتاق توجه نمایید. این امر به این معناست که در هنگام طراحی باید به چگونگی دیزاین فضای عمودی اتاق که از کف تا سقف است نیز توجه نمایید. این امر باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق خواب می شود. از دیگر روش های کاربردی در این زمینه می توان به ساخت شلف و قفسه های نگهداری از کتاب نیز اشاره کرد. استفاده از رنگی برابر با رنگ دیوارها برای رنگ آمیزی شلف ها بدون شک به بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق کمک خواهد کرد.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از آینه ها

استفاده از آینه ها یکی از جنبه های مهم در طراحی اتاق خواب های بزرگ و کوچک به حساب می آید. استفاده از آینه ها یکی از اقلام ضروری می باشد. اما علاوه بر این استفاده از آن ها در اتاق خواب های کوچک باعث بزرگ تر به نظر رسیدن آن ها نیز می شود. بهتر است آینه را در مقابل پنجره نصب کنید. با انجام این کار نور بیش تری در اتاق خواب منعکس شده و همین امر به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کمک می کند.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از طیف رنگی روشن

استفاده از رنگ های روشن در اتاق خواب باعث انعکاس بهتر نور شده و همین امر به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کمک می کند. انجام این روش ساده به طور قطع نتیجه بسیار خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب کوچک

اگر به انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کوچک فکر می کنید، پیشنهاد ما استفاده از تنها یک رنگ روشن می باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ های تیره فضای اتاق خواب را کوچک تر از آن چه که هست نمایش می دهد. بهتر است برای رنگ آمیزی قاب درب و پنجره نیز از رنگ های روشن استفاده نمایید.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از رنگ تیره تر برای رنگ آمیزی سقف

استفاده از رنگ تیره تر نسبت به رنگ دیوارها یکی از ایده هایی است که می توان در جهت بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک استفاده نمایید. این کار باعث می شود توجه افراد در نگاه اول به سقف جلب شده و همین امرکوچک بودن اتاق خواب را چندان نشان نمی دهد.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از الگوهای عمودی

استفاده از کاغذ دیواری با الگوهای عمودی باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک می شود. اگر تمایل به استفاده از کاغذ دیواری ندارید، می توانید از دو طیف رنگ برای ایجاد چنین نمایی استفاده نمایید. به این منظور استفاده از رنگ های پاستیلی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب

برای انتخاب مدل پرده مناسب در اتاق خواب های کوچک به یاد داشته باشید که رنگی مشابه با رنگ دیوار ها برای آن انتخاب نمایید. هم چنین بهتر است از انواع پرده های ساده به جای انواع طرح دار استفاده نمایید. این کار به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک کمک می کند.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

کمک گرفتن از یک پنجره

وجود یک پنجره بزرگ در اتاق خواب کوچک، نقش مهمی در بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک دارد. زیرا در این صورت نور بیش تری به داخل اتاق خواب وارد شده و همین امر به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کمک می کند.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

استفاده از لامپ های دیواری به جای سقفی

استفاده از لامپ های تزئینی دیواری بهترین انتخاب برای اتاق خواب می باشد. استفاده از این لامپ ها به جای آباژورهایی که بر روی زمین قرار می گیرند باعث می شود جای کم تری اشغال شود. هم چنین استفاده از چنین لامپ هایی که نور را بیشتر به سمت بالا متمرکز می کنند نیز در ایجاد فضایی بزرگ تر کمک می کند.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب

نکات پایانی

طراحی اتاق خواب یکی از مهم ترین طراحی ها در هر خانه محسوب می شود. همان طور که گفته شد طراحی اتاق خواب کوچک نیازمند رعایت اصولی می باشد. آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم تنها بخشی از این ایده ها و کاربردی ترین آن ها می باشد. با رعایت این اصول می توانید به یک طراحی زیبا و چشم نواز دست پیدا کنید.

%عکس - رازهای بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب