%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

kianborna

یک آشپزخانه صنعتی ترکیبی عالی از طراحی کلاسیک و مدرن است. این آشپزخانه ها نماد بارزی از کاربرد آجر، فلز، تیرچه های بدون روکش، چوب طبیعی و کانترهای یکپارچه می باشند. اگر به دنبال طراحی آشپزخانه به سبک صنعتی هستید با ما همراه شوید. اکثر افرادی که می خواهند آشپزخانه خود را اینگونه طراحی کنند در ابتدا نمی دانند از کجا باید شروع کنند. یک آشپزخانه صنعتی مدرن از تجهیزات و الگوهای نوک تیز، بعضاً لبه دار استفاده می کند.

پایه و اساس یک طرح خوب برای آشپزخانه، نوع کابینت های آن است. گزینه های بسیاری برای کابینت های آشپزخانه صنعتی وجود دارند که می توان از بین آن ها نمونه دلخواه را انتخاب نمود. مهمترین نکته در انتخاب کابینت این است که آن ها بتوانند تا حد ممکن فضا را بزرگتر جلوه دهند حتی در آشپزخانه های کوچک. کابینتی که فضای زیاد برای ذخیره سازی اشیاء و وسایل مورد نیاز داشته باشد می تواند به سازماندهی فضای آشپزخانه کمک کند و از هرج و مرج در فضا جلوگیری نماید.

المان ها و بافت های متضاد را با هم ترکیب کنید. از کابینت های ساخته شده از چوب طبیعی با روکش پیوتر استفاده نمائید. کابینت های فلزی براق با درب های شیشه ای گزینه مناسبی برای آشپزخانه های صنعتی می باشند. طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک صنعتی هم می تواند براق و هم خشن صورت گیرد. کابینتی که شما استفاده می کنید نقش مهمی در نمای کلی آشپزخانه ایفا خواهد کرد.

کابینت آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

برای دستگیره کابینت ها می توانید از هر چیزی که به نظر خوب می رسد استفاده کنید. دستگیره های فلزی ساده و یا آن هایی که از مواد بازیافت شده تهیه شده اند بهترین گزینه برای دیزاین آشپزخانه صنعتی می باشند. رنگ های روشن و پلاستیکی در دکوراسیون صنعتی جایگاهی ندارند و باید از آن ها اجتناب نمود. دستگیره های بزرگ، آشپزخانه شما را کاربردی تر نشان می دهند و ویژگی بارز سبک صنعتی که کارآمد بودن فضا است را به خوبی به نمایش می گذارند.

قفسه بندی در آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

برای ایجاد تضاد در فضا علاوه بر استفاده از کابینت های بسته از قفسه های باز نیز استفاده کنید. قفسه های ساخته شده با چوب طبیعی و بزرگ همانند قفسه های فلزی برنز یا استیل بسیار زیبا به نظر می رسند. از هر چیزی که بیش از حد ظریف به نظر می رسد اجتناب کنید. شما می توانید قفسه های چوبی را به گونه ای انتخاب کنید که همانند تیرهای چوبی ساده و بدون روکش سقف زیبا به نظر می رسند.

قفسه های باز این فرصت را برای شما فراهم می کنند که بتوانید بشقاب ها و سایر وسایل خود را در آشپزخانه به نمایش بگذارید. از قوطی های کاربردی مانند جاادویه های زیبا که بر روی آن ها نوشته های پر رنگ حک شده استفاده کنید. شما نباید قفسه های آشپزخانه را با لوازمی که ظرافت را در فضا به نمایش می گذارند پر کنید. یک آشپزخانه صنعتی زیبایی ارگانیک خود را از چوب روکش نشده و عدم استفاده از گل و گیاه بدست می آورد.

سینک ظرفشویی آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

سینک ظرفشویی در آشپزخانه صنعتی باید بزرگ و کاربردی باشد. سینک های بزرگ برای آشپزی، شست و شو و خرد کردن مواد غذایی بسیار مناسب هستند و اگر با رنگ روشن انتخاب شوند بسیار زیبا به نظر خواهند آمد. البته شما می توانید از سینک های مدرن کوچک نیز استفاده کنید. اما در کل در یک آشپزخانه صنعتی سینک ظرفشویی بزرگ و زمخت بسیار مناسب تر می باشد. شما می توانید به صورت دلخواه نمای آشپزخانه خود را متفاوت به نمایش بگذارید. برای مثال اگر به سبک روستیک علاقمند هستید از تجهیزانی که کمی رنگ و رو رفته و خشن هستند استفاده نمائید. همچنین برای ایجاد جلوه ای مدرن تر می توانید از تجهیزات فلزی که ظاهری براق دارند استفاده نمائید. در کل لوازم و تجهیزات مناسب آشپزخانه صنعتی باید بزرگ و کاربردی باشند.

نورپردازی آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

به دنبال ابزار روشنایی مدرن یا روستیک برای نورپردازی باشید. لامپ هایی که نور ملایم دارند برای آشپزخانه انتخاب کنید زیرا یک نورپردازی ملایم فضای صنعتی را زیباتر و جذاب تر نشان می دهد. البته این نکته لازم به ذکر است که حتما نور لازم برای فضا فراهم شود زیرا آشپزی و پخت و پز به نور نیاز دارد. نورپردازی به فضای سرد و زمخت صنعتی حسی دعوت کننده می بخشد و آن را کمی ملایم تر به نمایش می گذارد. اگر می خواهید در فضای آشپزخانه غذا سرو کنید بهتر است آن را با نورپردازی زیبا و ملایم تر کنید تا سردی و یکنواختی فضا از بین رود و حسی خوب از صرف غذا به شما دست دهد.

جزیره آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

هنگامی که می خواهید در آشپزخانه خود جزیره قرار دهید باید به این نکته دقت کنید که جزیره باید با سایر کانترها فاصله داشته باشد تا بتوان به راحتی در فضای آشپزخانه به فعالیت های پخت و پز پرداخت. برای ساخت جزیره می توان از متریال های مختلفی استفاده نمود. شما می توانید از چوب و فلز در کنار یکدیگر برای ساخت جزیره در آشپزخانه استفاده کنید. برای کانتر جزیره نیز سنگ گرانیت تیره یا روشن انتخابی مناسب می باشد. سنگ مرمر بسیار شیک است و سنگی لوکس در بین انواع سنگ ها به شمار می آید اما مناسب آشپزخانه طراحی شده به سبک صنعتی نمی باشد. از این رو به هیچ عنوان از ان استفاده نکنید.

صندلی های آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

صندلی هایی که در آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است راحت بوده اما نباید ظاهری نرم داشته باشند. صندلی های دایره ای شکل همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید انتخابی مناسب می باشند. در کل صندلی هایی را خریداری کنید که با نمای زمخت صنعتی همخوانی داشته باشند. برای مثال صندلی های فلزی و چوبی گزینه ایی ایده آل هستند. این صندلی ها تعادل خوبی بین فلز سخت و سنگ در فضا ایجاد می کنند.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

%عکس - دیزاین آشپزخانه به سبک صنعتی

تمام لوازم آشپزخانه از جمله اجاق گاز، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و … باید از جنس استیل انتخاب شوند. کروم انتخاب مناسبی برای این مدل آشپزخانه ها نمی باشد. از نشان دادن وسایل و ابزارهای پخت و پز نیز نهراسید. شما می توانید آنچه را که لازم دارید با گیره های فلزی از دیوار آویزان نمائید.