%عکس - طراحی دکوراسیون راهرو و آشپزخانه آپارتمان

طراحی دکوراسیون راهرو و آشپزخانه آپارتمان

keleman

kianborna

همانطور که میدانید نقل مکان به یک آپارتمان ممکن است شما را با چالش های زیادی رو به رو نماید. گاهی اوقات برخی افراد به محض ورود به آپارتمان جدید دچار سردرگمی می شوند زیرا نمی دانند از کجا شروع کرده و دکوراسیون فضای جدید را چگونه طراحی نمایند. در نوشته های پیشین ساختمانچی به معرفی ایده های طراحی اتاق خواب و اتاق نشیمن آپارتمان پرداخته شد. هم اکنون در این نوشته قصد داریم به ایده های طراحی دکوراسیون آشپزخانه و راهرو آپارتمان بپردازیم. ایده هایی که به شما معرفی می شوند کاملاً اختیاری هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه خود آن ها را انتخاب و اجرا نمائید. طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک مانند آپارتمان کاری خلاقانه و هنرمندانه است که بر اساس سلیقه، بودجه افراد و متراژ فضا صوت می گیرد. اگر به دنبال ارزان ترین روش های طراحی راهرو و آشپزخانه هستید، ایده هایی که در این نوشته مطرح می شوند بهترین گزینه برای شما خواهند بود. با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون آپارتمان

یکسری فاکتورها وجود دارند که باید به هر کدام از اتاق های آپارتمان افزوده شوند. توجه به این فاکتورها از نظر اقتصادی کاملاً مقرون بصرفه است و تغییری اساسی در جلوه اتاق ایجاد می نماید.

لیست کلی خرید برای آپارتمان جدید

 • پرده برای پنجره تمام اتاق ها
 • تجهیزات روشنایی برای هر اتاق

پرده 

اتاق های بدون پرده هیچ جذابیتی ندارند و حریم خصوصی در نظر گرفته نمی شوند. پرده ها در انواع مختلف در بازار موجود هستند و شما طبق بودجه خود می توانید نسبت به خرید آن ها اقدام نمائید. برای آشنایی با مدل های مختلف پرده می توانید به لینک مورد نظر مراجعه نمائید. اگر نمی دانید چه مدل پرده در اتاق ها نصب کنید، پرده حریر ساده بهترین گزینه می باشد.

تجهیزات روشنایی

انواع لامپ روشنایی و تجهیزان نورپردازی تغییری اساسی در جلوه اتاق و نحوه استفاده از آن ایجاد می کنند. برخی از این تجهیزات به شرح زیر می باشند:

 • چراغ های آویز
 • آباژور
 • چراغ های رومیزی
 • لوستر
 • نوارهای LED

سعی کنید دو منبع نور در اتاق ها داشته باشید. برای مثال، در اتاق نشیمن هم از لامپ های سقفی و هم از لامپ هایی که در کف زمین نصب می شوند استفاده کنید. برای اتاق خواب نیز آباژور و چراغ  دیواری و برای آشپزخانه لامپ های مخصوص زیر کابینت بهترین گزینه می باشند. تمام لامپ ها و تجهیزات روشنایی را یکجا خرید کنید تا تمام آن ها با یکدیگر همخوانی داشته باشند. اگر از مهارت لازم در زمینه برقکاری برخوردار هستید خودتان لامپ ها را نصب کرده و نورپردازی را انجام دهید.

%عکس - طراحی دکوراسیون راهرو و آشپزخانه آپارتمان

طراحی دکوراسیون راهرو آپارتمان

آیا ورودی آپارتمان شما لوکس است یا معمولی؟ راهرو را به یک نقطه کانونی تبدیل نموده و از فضاهای موجود به بهترین شکل استفاده کنید.

لیست خرید وسایل مورد نیاز راهرو

 • یک میز یا کنسول کوچک
 • یک آینه
 • قلاب های آویز

میز یا کنسول کوچک

ورودی آپارتمان شما برای میهمانان و تازه واردان یک نقطه کانونی است که توجه آن ها را جلب می کند. اگر فکر می کنید به جایی برای نشستن و در آوردن و یا پوشیدن کفش ها نیاز دارید می توانید یک نیمکت کوچک در راهرو قرار دهید. نیمکتی را انتخاب کنید که دارای اکسسوری باشد و بتوانید کفش های خود را در آن قرار دهید.

آینه

قرار دادن یک آینه در راهرو به شما اجازه می دهد هنگام ورود و یا خروج از منزل ظاهر خود را در آن بررسی کنید. علاوه بر آن وجود یک آینه در فضایی کوچک مانند راهرو یا ورودی فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد.

قلاب های آویز

یکسری قلاب بر روی دیوار راهرو نصب کنید تا کوله یا ژاکت خود را از آن آویزان کنید. اگر به مکانی برای قرار دادن اشیاء کوچک تر احتیاج دارید یک سبد از یکی از قلاب ها آویزان کنید و وسایل خود را در آن قرار دهید.

%عکس - طراحی دکوراسیون راهرو و آشپزخانه آپارتمان

طراحی دکوراسیون آشپزخانه آپارتمان

ممکن است در آپارتمان جدید خود فضایی مخصوص برای صرف غذا در نظر گرفته باشید و یا صرفاً از جزیره آشپزخانه برای سرو غذا استفاده نمائید. در هر صورت یکسری فاکتورهای ضروری برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه یا فضای مخصوص سرو غذا وجود دارند که باید به آن ها توجه کنید.

لیست خرید وسایل مورد نیاز آشپزخانه

 • میز و صندلی غذاخوری
 • پارچه های تنظیف رنگی، رومیزی و زیر بشقابی

میز و صندلی

یک میز چند کاره انتخاب کنید تا بتوانید از آن برای انجام کارهای مختلف استفاده نمائید. اگر میز خود را خریداری نمودید اما بودجه شما برای خرید صندلی های آن کافی نیست می توانید صندلی های دست دوم بخرید. اگر آشپزخانه شما به عنوان اتاق غذاخوری مورد استفاده قرار می گیرد می توانید به جای خرید میز و صندلی از جزیره برای صرف غذا و یا انجام کارهای آماده سازی و طبخ غذا استفاده نمائید. یک جزیره با طول بلند به راحتی برای صرف صبحانه، نهار و شام مورد استفاده قرار خواهد گرفت. علاوه بر آن با اینکار به خوبی می توان از ایجاد هرج و مرج در فضای آشپزخانه جلوگیری نمود.

رومیزی و زیر بشقابی دکوراتیو

رومیزی و زیربشقابی که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شوند به فضای آشپزخانه شما رنگ می افزایند. این المان ها جنبه تزئینی داشته و فضا را جذاب تر و زیباتر نشان می دهند. بدون آن ها میز یا جزیره بسیار خلوت به نظر می رسند و این از نظر بصری بسیار جالب نخواهد بود. از این رو برای روح بخشیدن به فضا می توانید از المان های تزئینی نظیر رومیزی و زیر بشقابی های طرح دار استفاده نمائید.%عکس - طراحی دکوراسیون راهرو و آشپزخانه آپارتمان