ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

دکوراسیون داخلی خانه به سبک سوئدی

arian

kianborna

دکوراسیون داخلی یکی از موضوعات بسیار مطرح در معماری ساختمان های جدید است. طراحان و معماران از تمام متریال های ممکن برای ایجاد طرحی نو بهره میجویند وبا توجه به سلیقه افراد سعی میکنند دکوراسیون مورد نظر را در ساختمان طراحی و اجرا نمایند. سبک های متنوعی در طراحی داخلی منازل اعمال میشوند که از بین آنها سبک سوئدی از جمله مشهورترین سبک های طراحی داخلی ست که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

کشور سوئد زمستان های بسیار طولانی با هوای سرد و روزهای کوتاه دارد. در فصل زمستان خورشید زود غروب میکند و کمبود نور طبیعی یکی از عوامل خسته کننده در این فصل است که طراحان و معماران را بر آن داشته تا به نحوی دست به طراحی داخلی منازل بزنند که حتی الامکان نور کافی را برای فضای خانه تامین کنند. دکوراسیون به سبک سوئدی انعکاس دهنده ی نور طبیعی ست. رنگ های روشن و کم رنگی که در طیف رنگ های آبی, خاکستری, کرم و سفید میباشند عاملی موثر برای ایجاد فضایی روشن در طراحی داخلی به سبک سوئدی ست.

%عکس - دکوراسیون داخلی خانه به سبک سوئدی

دلیل استفاده از رنگ های روشن خصوصا رنگ سفید به عنوان رنگ غالب دکوراسیون داخلی, نورپردازی با نور طبیعی ست. در کنار رنگ های روشن استفاده از رنگ های گرم و شاداب مانند قرمز یا نارنجی باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی میشود. بارزترین ویژگی دکوراسیون داخلی به سبک سوئدی استفاده از رنگ های روشن و خنثی است. از جمله مکان هایی که با رنگ خنثی رنگ آمیزی میشوند میتوان به سقف, کف و دیوارها اشاره نود. علت استفاده از رنگ خنثی در این مکان ها بازتاب نور طبیعی و ایجاد یک نورپردازی ایده آل است. برخلاف رنگ های روشنی که برای مکان های نام برده شده مورد استفاده قرار میگیرند بهتر است در چیدمان مبلمان و سایر وسایل از رنگ های شاداب و سرزنده استفاده نمود.

بخوانید!  15 دکوراسیون زیبای آپارتمان مینیمال

%عکس - دکوراسیون داخلی خانه به سبک سوئدی

برای طراحی به سبک سوئدی برای پوشش کف خانه میتوان از کفپوش لمینت با رنگ روشن استفاده نمود. کفپوش های لمینت بسیار مقاوم بوده و قابل شستشو میباشند. این کفپوش ها هماهنگی زیادی به سبک سوئدی دارند و زیبایی بی نظیری به مکان مورد نظر میدهند. برای پوشش دیوارها نیز میتوان از نقاشی یا چوب طبیعی با زمینه روشن استفاده نمود. انتخاب مبلمان, قفسه کتاب, فرش و … نیز باید بر اساس رنگ های روشن صورت گیرد. استفاده از رنگ قرمز در قالب وسایلی مانند کوسن, گلدان, آباژور, رومیزی و … میتواند گرمابخش محیط باشد و به فضای مورد نظر روح و جان ببخشد و آن را از یکنواختی خارج کند. به کار بردن رنگ های دیگر مانند رنگ سبز و آبی نیز در دکوراسیون سوئدی نمایی زیبا ایجاد میکند.

%عکس - دکوراسیون داخلی خانه به سبک سوئدی

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *