بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

khedmatazma

arian

kianborna

اتاق خواب مستر بزرگترین اتاق خواب خانه است که اصولاً دارای حمام و سرویس بهداشتی میباشد. فضای این اتاق نسبت به سایر اتاق ها بزرگتر بوده و خصوصیات ویژه ای دارد که آن را از سایر اتاق ها متمایز میکند. امروزه اکثر خانه های لوکس دارای اتاق مستر هستند که از طراحی بی نظیری نیز برخوردار میباشند. این اتاق باید فضایی آرام برای رفع استرس و دغدغه های روزانه ایجاد کند و طراحی آن باید به نحوی صورت گیرد که آرامش و راحتی را به ارمغان بیاورد. اینکه چگونه این اتاق را به مکانی آرام, زیبا و کاربردی تبدیل کنیم ممکن است برای بسیاری از افراد مورد سوال قرار گیرد, به همین منظور در این بخش ساختمانچی قصد دارد ایده های جدیدی برای طراحی دکوراسیون اتاق مستر در اختیار شما بگذارد تا بتوانید این اتاق را به اتاقی مورد علاقه در خانه خود تبدیل نمائید. با در نظر گرفتن این راهکارها و اعمال نمودن سلیقه شخصی در آنها میتوانید شروع به طراحی اتاق خود کنید و دکوراسیونی بی نظیر در این مکان خلق نمائید. با ما همراه باشید.

ایده های طراحی اتاق خواب مستر

ایجاد مکان نشیمن

اتاق خواب نباید صرفاً محیطی برای خواب در نظر گرفته شود بلکه میتواند مکانی برای گذراندن وقت آزاد نیز باشد. ساده ترین روش برای اجرای این هدف اضافه نمودن یک مکان نشیمن است. البته باید به این نکته دقت کنید که فضای نشیمن اتاق شما چه کاربردی دارد. اگر میخواهید به مطالعه کتاب بپردازید یک صندلی دسته دار راحت در کنار قفسه کتاب قرار دهید و اگر میخواهید استراحت کنید یک صندلی راحت و دوست داشتنی در این محل بگذارید.

%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

بهینه سازی فضای اتاق

یکی از دغدغه های افراد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب این است که چگونه میتوان وسایل مورد نیاز بیشتری در آن قرار داد بدون اینکه در معرض دید باشند و یا هرج و مرج ایجاد کنند. بهترین روش برای انجام اینکار تعبیه قفسه و کمد در اتاق است. علاوه بر آن شما میتوانید از فضای جلوی تخت خواب نیز استفاده نموده و آن را به صورت کشوهای قابل استفاده طراحی نمائید. با این روش ها میتوانید حداکثر استفاده را از فضا ببرید و دکور اتاق خود را به نحوی طراحی نمائید که هم از نظر زیباشناسی و هم از نظر کاربرد ایده آل باشد. %عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

نصب آثار هنری

آثار هنری دیواری برای هر فضایی ضروری ست خصوصاً اتاق خواب که در آن از فاکتورهای دکوراتیو کمتری نسبت به سایر مکان ها استفاده میشود. این آثار از نظر بصری تاثیر زیادی بر دکوراسیون میگذارند, بنابراین سعی کنید در صورت امکان در قسمت هایی از اتاق مانند بالای تخت, کنار پنجره, کنار صندلی راحتی و … تابلو و آثار هنری نصب کنید. بهتر است دیوارها را خالی نگذارید و با استفاده از این عناصر, زیبایی دکوراسیون اتاق خواب را دوچندان نمائید. تنوع  را نیز مد نظر داشته باشید و رنگ, بافت و متریال های هنری متفاوتی را در اتاق گنجانده و از ترکیب سایز, شکل و مدل های متفاوت فریم ها نهراسید.

%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

استفاده از رنگ های متضاد

اگر در اتاق خواب خود از رنگ های خنثی استفاده میکنید برای ایجاد تنوع و زیبایی, رنگ های گرم و یا سرد تیره را به دکوراسیون اتاق خود اضافه نمائید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید استفاده از رنگ قرمز در کنار رنگ سفید زیبایی خاصی در فضای اتاق ایجاد کرده است.

%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

افزودن بافت و پارچه

در طراحی داخلی, بافت نقش مهمی در درک فضا دارد. استفاده از بافت در کنار سایر عناصر فضایی گرم, صمیمی و دنج ایجاد میکند. پارچه های رنگارنگ به دکور اتاق خواب حسی خانگی و صمیمی میبخشند و فضا را دلنشین تر میکنند. وقتی صحبت از پارچه میشود اولین چیزی که به ذهن شما خطور میکند روتختی ست. انتخاب روتختی را محدود به یک پارچه نکنید. از متریال های چند لایه, ابریشم, پشم و … استفاده کنید. برای سایر قسمت ها مانند کف اتاق میتوانید یک فرش زیبا پهن کنید و برای صندلی نشیمن نیز میتوانید یک پتو روی آن قرار دهید.

%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

نصب تلویزیون بر روی دیوار

اگر در اتاق خواب خود از تلویزیون استفاده میکنید سعی کنید آن را فلت انتخاب نموده و بر روی دیوار نصب نمائید. با انجام اینکار فضای اتاق بزرگتر به چشم می آید و دیگر نیازی به میز تلویزیون نمیباشد.

%عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر

استفاده از آینه

آینه یکی از عناصر دکوراتیو بسیار مهم در دکوراسیون داخلی اتاق خواب محسوب میشود. انعکاس نور اتاق در آینه باعث زیباتر شدن آن شده و فضا را بزرگتر نشان میدهد. میتوانید درب کمدهای دیواری را از جنس آینه انتخاب نمائید و از زیبایی بی نظیر آنها بهره ببرید. %عکس - 7 فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر