خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

arian

kianborna

در دنیای مدرن امروز با توجه به اهمیت دکوراسیون داخلی، طراحان و معماران تمام تلاش خود را می کنند تا ایده هایی ناب و خلاقانه در مکان های مختلف ساختمان اجرا کنند. طراحی هر بخش از خانه متفاوت است و الگویی که برای آن ها انتخاب می شود با توجه به سلیقه افراد تعیین می گردد. آشپزخانه از جمله مکان هایی است که دکوراسیون آن بسیار خائز اهمیت است، خصوصاً برای خانم های خانه دار که بیشترین زمان خود را در آشپزخانه برای تهیه غذا صرف می کنند. اگر می خواهید فضای آشپزخانه شما به گونه ای طراحی شود که افراد از حضور در آن لذت ببرند باید ایده های مختلف را امتحان نموده و با توجه به متراژ آشپزخانه نسبت به اجرای طرح خود اقدام نمائید. متاسفانه در دنیای شلوغ و پرهیاهوی امروزی، ساختمان های جدید در مقایسه با ساختمان های قدیمی متراژ کمتری دارند، در نتیجه فضای آشپزخانه آن ها نیز کوچکتر می باشد. آشپزخانه های کوچک فضایی محدود دارند و اگر طراحی دکوراسیون آن ها به درستی صورت نگیرد همواره پر از هرج و مرج و شلوغی خواهند بود. همانطور که در نوشته های پیشین ساختمانچی مشاهده نمودید، همواره ایده های بسیاری از طرف طراحان به صاحب خانه ها ارائه می شود. برای انتخاب طرح مورد نظر خود می توانید به بخش دکوراسیون داخلی سایت مراجعه نموده و ایده های طراحی آشپزخانه های کوچک را بررسی نمائید. علاوه بر ایده های عنوان شده، هم اکنون در این نوشته به معرفی 5 ایده دیگر که ممکن است شما را در انتخاب طرحی بی نظیر یاری رسانند پرداخته ایم. با ساختمانچی همراه باشید.%عکس - دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آیا از آشپزخانه کوچک خود راضی نیستید؟ آیا از حضور در آن احساس دلزدگی و خستگی می کنید؟ برخلاف تصور برخی افراد که گمان می کنند آشپزخانه های کوچک را نمی توان به خوبی طراحی نمود و چاره ای جز کنار آمدن با آن وجود ندارد، راهکارهای بی شماری برای بهینه سازی فضای آشپزخانه وجود دارند که می توانند راهگشا باشند. ایده هایی که در ذیل به آن ها اشاره شده می توانند شما را در طراحی آشپزخانه یاری رسانند.

آشپزخانه با قفسه شناور

قفسه یا شلف شناور یک جایگزین شیک و کاربردی است که می توان از آن به عنوان کابینت دیواری استفاده نمود. سعی کنید در آشپزخانه کوچک سینی ها، فنجان ها و کتاب های آشپزی را به این روش نگهداری کنید و از لامپ های ال ای دی تعبیه شده در سقف برای جان دادن به فضا استفاده کنید. قفسه های شناور کاربرد بسیاری در آشپزخانه دارند و نه تنها به زیبایی فضای آشپزخانه می افزایند بلکه آن را مرتب تر نشان می دهند.

آشپزخانه با تم روستایی 

در قسمت تورفتگی دیوار آجری در یک آشپزخانه روستایی، شما واقعا نمیتوانید چیزی بهتر از یک اجاق گاز به رنگ آبی دریایی براق برای افزایش جذابیت پیدا کنید. اگر فضای تورفتگی دیوار آشپزخانه برای قراردادن کابینت کافی نیست به جای آن قفسه های شناور نصب کنید و فضا را بهینه سازی نمائید. در یک آشپزخانه کوچک به جای نصب کابینت های دربسته سعی کنید قفسه بندی باز و بدون درب را انتخاب کنید تا محیط باز و دلگشا به نظر بیاید.

آشپزخانه سنتی خاکستری

نصب تنها یک ردیف تکی کابینت آشپزخانه بر روی دیوار، یک روش عالی برای به حداکثر رساندن فضا است. بعد از نصب سینک ظرفشویی، فر و اجاق گاز فضا را برآورد کنید و یکی از دیوارهای آشپزخانه را برای نصب کابینت در نظر بگیرید. یک آشپزخانه بسیار کاربردی، با کابینت های کرمی ملایم و کفپوش خاکستری آرامش را به محیط می افزاید. لوازم جانبی سنتی مانند ساعت دیواری زیبا و کتری نقره ای به محیط آشپزخانه هویت می بخشند.

آشپزخانه کوچک سفید 

اگر بخواهید می توانید در آشپزخانه خود ویترین جا دهید و فضا را زیباتر نمائید اما در فضاهای کوچک عاقلانه ترین راه نصب قفسه های شناور است. قفسه های شناور برای نشان دادن وسایل تزئینی و کتاب های آشپزی ایده آل هستند. آنها آشپزخانه شما را زیباتر جلوه داده، حس بهتری در شما ایجاد می کنند و شما را از ردیف کابینت های پیوسته راحت می کنند. همچنین، کابینت ها و میز کارهایی که دارای عمق کمتری هستند به شما اجازه می دهند مکان بیشتری برای حرکت داشته باشید، بنابراین متناسب با فضای آشپزخانه نسبت به انتخاب آن ها دقت نمائید.

آشپزخانه ای مانند اتاق نشیمن

با ایجاد مکانی برای نشستن و ناهارخوردن حس اتاق نشیمن را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. با تغییر رنگ کفپوش قسمت ناهارخوری را مجزا کنید و به آشپزخانه باز خود، آرامش و جذابیت بدهید. کابینت های خاکستری در کنار روکابینتی های چوبی تیره در آشپزخانه تضاد برقرار خواهند کرد. آیا از طرح های متنوع  برای آشپزخانه های کوچک الهام گرفتید ؟ ما دوست داریم بدانیم که کدام ایده طراحی مورد علاقه شماست پس نظر خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.