%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

keleman

kianborna

طراحی دکوراسیون هر نقطه از خانه بسیار حائز اهمیت است، خصوصا آشپزخانه که قلب خانه محسوب شده و افراد زمان بیشتری در آن سپری میکنند. دکوراسیون این مکان باید به گونه ای باشد که حضور طولانی مدت در آن باعث کسالت و خستگی نشود، از این رو انتخاب یک پالت رنگی بی نظیر می تواند جزء اصلی ترین مراحل طراحی دکور آشپزخانه باشد. رنگ ها تاثیرات متفاوتی بر روحیات افراد میگذارند، بنابراین با توجه به تاثیر آنها اقدام به انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه نمائید. رنگ سبز یکی از رنگ های پیشنهادی برای دیزاین آشپزخانه است. این رنگ برای افرادی که روحیه ای آرام دارند و عاشق طبیعت هستند بسیار مناسب است. رنگ سبز به تنهایی دکوراسیونی جالب در آشپزخانه ایجاد نمیکند اما اگر با رنگ های دیگر ترکیب شود زیبایی چشمگیری به ارمغان می آورد. رنگ ها را بر اساس سازگاری و هارمونی انتخاب کنید و ترکیبی بی نظیر از رنگ سبز به نمایش بگذارید. از وب سایت ها و مجلات دکوراسیون داخلی ایده بگیرید، سپس به دیزاین آشپزخانه خود مشغول شوید.

دکوراسیون سبز برای آشپزخانه، هر روز بیشتر و بیشتر مورد توجه صاحب خانه ها قرار میگیرد اما این تنها در صورتی است که افراد بدانند چه رنگ هایی را باید با یکدیگر ترکیب کنند تا به هارمونی مورد نظر برسند. بیشتر افراد به رنگ سبز علاقه دارند زیرا این رنگ به آنها انرژی میدهد اما حقیقت این است که این رنگ میتواند به نسبت آرامش بخش نیز باشد. بیایید این سناریو را بررسی کنیم : شما در حال چیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه جدید خود هستید. برای شما این مناسب است که از بین کابینت ها، تزئینات و یا هر چیز دیگری که با رنگ شگفت انگیز سبز رنگ آمیزی شده نمونه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. کامل کردن ترکیب رنگ ها میتواند بسیار چالش بر انگیز باشد و تصمیمات بسیاری باید برای آنها گرفته شود.

البته برای آن دسته از افرادی که میخواهند آشپزخانه خود را دوباره رنگ کنند، کار بسیار آسان تری خواهد بود چرا که این چالش تنها محدود به سبز کردن دیوارهای آشپرخانه میشود. به همین خاطر است که ما اغلب مواقع به دیوارهای ساده سبز و سفید بسنده میکنیم و از رنگ های اضافی پرهیز مینمائیم. در هنگام بررسی ایده های بی شمار طراحی آشپزخانه سبز، ترکیب رنگی را انتخاب کنید که از همه بیشتر دوست دارید. در پایان روز، این شما هستید که بیشترین وقت خود را در آشپزخانه میگذرانید، پس اگر یک پرده سبز پر رنگ میخواهید، دست به کار شوید و آن را تهیه  کنید!

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

چنانچه در حال ساخت و یا بازسازی آشپزخانه هستید، بهتر است از تجربیات و ایده های طراحان استفاده کنید. امروزه بیشتر شرکت های رنگ آمیزی، وب سایتی با جزئیات دقیق دارند و شما میتوانید در این وب سایت ها به اطلاعات مورد نظر دست یابید، این بدان معناست که پالت های متفاوت رنگ سبز را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید و در مورد نحوه استفاده از آنها دستورالعمل های حرفه ای دریافت نمائید. رنگ هایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه دارید و از یک نقاش بخواهید در چیدمان جزئیات شما را همراهی کند.

در تمامی موارد از دیوار گرفته تا انتخاب رنگ سبز برای قالیچه های آشپزخانه، یک نقاش میتواند در گرفتن تصمیم درست به شما کمک کند. ممکن است شما و فرد نقاش سلیقه ای مشترک نداشته باشید و ایده های چیدمان شما یکی نباشد اما این فرد به طور قطع میداند که چگونه رنگ هایی که شما انتخاب کرده اید را ترکیب کند و یا چگونه در هزینه های شما صرفه جویی نماید.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

نقاشان میتوانند با هزینه بسیار کم صندلی های آشپزخانه را سبز کنند. آنها برای این کار از ایده ای استفاده میکنند که شما احتمالا آن را غیر ممکن میدانید و ممکن است به دنبال صندلی های جدیدتر باشید. یک نقاش خوب به طور قطع به شما پیشنهاد میکند از رنگ های کمی استفاده کنید و این رنگ ها را در اطراف خود قرار دهید تا ببینید حس شما در رابطه با هر کدام چیست. رنگ سبز انتخابی مناسب برای عاشقان طبیعت و افرادی که آشپزخانه شلوغ و کوچکی دارند، میباشد. پرده هایی با رنگ مغز پسته ای، نعناعی و … در یک آشپزخانه با دیوارهای سبز، سفید و با تم چوبی، بسیار فوق العاده عمل میکنند و نور را بهتر از آن چیزی که تصور میکنید، منعکس مینمایند.%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

اگر آشپزخانه شما تاریک است، میتوانید برای روشن تر کردن فضا دکوراسیون آن را با رنگ سبز طراحی کنید. طراحی فضای آشپزخانه با رنگ لیمویی نیز عالی به نظر می رسد، خصوصاً اگر فضا، فضایی کسل کننده است و نیاز به روشنایی و سر زندگی بیشتری دارد.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

رنگ لیمویی، آشپزخانه شما را به فضایی مطلوب تبدیل میکند، از لحاظ بصری به آشپزخانه وسعت می بخشد و فضا را به شدت برای میهمانان و اعضای خانواده دلپذیر و خوشایند میکند. البته کسانی نیز هستند که برای آشپزخانه خود، رنگ های تیره تری را انتخاب میکنند و در این حالت ما به آنها پیشنهاد میکنیم که از توناژ های ملایم تر مانند طراحی برگ از بنیامین مور و یا سیب سبز از مارتا استورات استفاده کنند. هر دو توناژ هم با استایل قدیمی و هم جدید جذاب به نظر می رسند و بر یک آشپزخانه بی روح، تقریبا تاثیری مشابه اعمال میکنند. یک جایگزین تاثیرگذار دیگر استفاده از برگ بهاری ست، توناژی که قطعا تاثیری مشابه به همراه توناژهای ذکر شده در آشپزخانه های شلوغ به جا میگذارد.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

برای جذاب تر کردن فضا، از رنگ سبز زمردی استفاده کنید. این رنگ ها جذاب و تند هستند و از این رو برای آشپزخانه های سفید و سبز با تم فلزی و وسایل ضد زنگ عالی میباشند. این راه حل، برای کفپوش های قهوه ای متمایل به قرمز و کاشی های مترو بسیار مناسب است. طراحی به نام مایلز رِد دکوراسیون آشپزخانه خود را در نیویورک با رنگ سبز زمردی سنتی کرد و این رنگ را به همگان معرفی نمود.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

رنگ دیگری که بسیار با رنگ سبز همخوانی دارد، رنگ زرد است. هر دو رنگ در اصل فنگ شویی بسیار استقبال میشوند. فنگ شویی یک قانون است که در آن مبلمان و دیگر وسایل خانه یا یک ساختمان به گونه ای چیده میشوند که خوشبختی و خوش اقبالی را به ارمغان بیاورند و تضمین کننده تعادل و بهبود کیفیت زندگی باشند. البته بایستی از میزان مشخصی از رنگ های سبز و زرد استفاده کنید تا احساس نکنید زیاده روی شده است. هنگامی که صحبت از دکوراسیون آشپزخانه میشود، تعادل بسیار حائز اهمیت است. رنگ سبز رنگی تعیین کننده در ایجاد تعادل است چرا که توناژ های گرم و خوش رنگی دارد، انرژی مثبت و آرام کننده ایجاد میکند و هر زمان که بخواهید از این رنگ استفاده کنید، نتیجه مطلوبی مشاهده خواهید کرد.%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

نظرتان در مورد پخش کردن نوار های سبز رنگ بر روی زمین چیست؟ اینگونه، انرژی طراحی خود را بیشتر نشان میدهید و در زمان حضور در آشپزخانه از آشپزی با تمام وجود لذت می برید. کفپوش به رنگ سبز نعناعی، در آشپزخانه های لوکس نمایی بسیار زیبا دارد زیرا در تضاد با رنگ ها و طرح های وسایل مدرن آشپزخانه میباشد و اتاق را بزرگتر و تمیزتر نشان میدهد.%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

کارهای هنری به رنگ آبی یا صورتی روشن همانطور که در اتاق خواب شما عالی هستند در آشپزخانه نیز زیبا به نظر می رسند، پس اجازه دهید که جادویتان رها شود! آشپزخانه را با افزودن ترکیب رنگ های وانیلی و سبز نعناعی با طراوت تر و دلپذیتر کنید. یک راه عالی برای انجام دادن این کار، نصب کابینت های عجیب و غریب کرمی رنگ بر روی کاشی های سبز رنگ است، خصوصا اگر عاشق طبیعت باشید.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

آشپزخانه قدیمی اما زیبای مادر بزرگ خود را با کلیه فضای قدیمی و جدیدی که آشپزخانه را احاطه میکرد به خاطر می آورید؟ میز و صندلی هایی که با پارچه پوشانده شده بودند، ستون های چوبی و سخت و دیگر جزئیاتی که با رنگ های صورتی و آبی کم رنگ در دکورها چیده شده بودند یادآور شیرین ترین خاطرات از گذشته هستند. خبر خوش این است که شما به آسانی میتوانید این احساسات و این رنگ های سبز و صورتی دلپذیر را بازسازی کنید و زمانی که در آشپزخانه سپری میکنید را تبدیل به لذت محض نمائید.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

اگر میخواهید کانتر آشپزخانه  کابینت های آشپزخانه سبز باشد، از رنگ پایه که در دیگر بخش های آشپزخانه نیز در دسترس است، استفاده کنید و یا حداقل رنگی که در پس زمینه وجود دارد را انتخاب کنید. شما میتوانید این کار را با استفاده از گرانیت که رنگ آبی و زرد در آن ادغام شده یا سطوح چند لایه قرمز رنگ یا صورتی نارنجی انجام دهید. این رنگ های پس زمینه میتوانند در حوله دست، پوستر های دیوار و یا قالیچه های آشپزخانه استفاده شوند تا به فضا ظاهری باثبات ببخشند.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

رنگ سبز، رنگی کاملا پرطرفدار برای دیوارهای آشپزخانه است و افراد دوست دارند این رنگ، رنگ اصلی آشپزخانه آنها باشد. توناژ ایده آل برای دیوارها حداقل 2 درجه روشن تر از تیره ترین سبزی ست که در همان اتاق به کار رفته از جمله رنگ سبز تیره ای که در میز آشپزخانه و یا چندین قالیچه استفاده شده است. برای اینکه رنگ سبز غالب نشود، کابینت های بسیار روشن مانند سفید یا کرم رنگ سفارش دهید. برای ظاهری جذاب تر، جزیره ای با کانتر تیره تر در وسط آشپزخانه تعبیه کنید.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

چنانچه از رنگ سبز برای کابینت آشپزخانه استفاده کنید، این رنگ به آسانی تبدیل به رنگی غالب در آشپزخانه شما میشود. برای انجام این کار، روش های متعددی وجود دارد. کابینت ها میتوانند روشن تر و یا حتی زرد متمایل به سبز باشند و شما میتوانید کانتری با رنگ سبز تیره، با ظاهری مشابه با کانتر جزیره داشته باشید. روش دیگر استفاده از کابینت های سبز روشن و ترکیب این کابینت ها با رنگ هایی از پایه دیگر است. رنگ های کرمی،خاکستری متمایل به قهوه ای و یا ترکیبی تیره و غیرمنتظره از این رنگ ها با رنگ سبز سازگار بوده و ظاهری بسیار دیدنی به آشپزخانه می بخشد.%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

رنگ های پایه برای وسایلی که در درجه دوم اهمیت قرار دارند، میتوانند توناژهای متفاوت از رنگ سبزی باشند که قبلا از آنها استفاده نموده اید. رنگ سبز خود یک رنگ فرعی است چرا که از ترکیب زرد و آبی به دست می آید، این بدین معناست که شما به آسانی میتوانید تن های مختلف از رنگ سبز را بدست بیاورید. به عنوان مثال رنگ سبز زیتونی با رنگ زرد همراه میشود و در کنار یک روفرشی زرد رنگ و یا یک میز طلایی رنگ، فوق العاده به نظر خواهد آمد.

%عکس - طراحی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

روش های بی شماری برای دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز وجود دارد اما بهتر است همواره رنگ ها و ترکیباتی استفاده کنید که به شما الهام می بخشند. در حالت ایده آل، شما به توناژ سبزی می رسید که هرگز خسته و کسل کننده نیست و از لحظه لحظه بودن خود در آشپزخانه لذت میبرید. رنگ آمیزی مجدد گزینه ای است که همواره در اختیار شماست، پس شجاع باشید و آشپزخانه خود را به بهشتی دوست داشتنی تبدیل کنید!