%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

kianborna

وقتی صحبت از خرید فرش میشود اکثر مردم ذهنشان به سمت مدل های مستطیل و مربع شکل میرود. در اکثر دکوراسیون داخلی منازل که از این المان برای مزین نمودن کف اتاق استفاده شده اصولاً این اشکال به چشم میخورند. در حقیقت برای اکثر مردم فرش واقعی مدلی است که چهار گوشه داشته باشد. اگر به فرش دستباف و ماشینی دقت کنید متوجه خواهید شد که اکثر آنها به شکل مربع یا مستطیل شکل هستند. در مقابل نمونه های گرد نه تنها ظاهری کاملاً متفاوت و یونیک به فضای اتاق میدهند بلکه نمای متفاوتی از مد و زیبایی را در معرض نمایش میگذارند. مدل های گرد اگر در جای مناسب قرار گیرند دکوراسیونی جذاب تر نسبت به فرش هایی با اشکال منظم ایجاد میکنند. این مدل ها زیبایی خاص خود را دارند اما باید به این نکته توجه کنید که آنها را در مکانی قرار دهید که باعث ایجاد ناهماهنگی و عدم تعادل در طراحی داخلی نشوند.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

در نگاه اول, تعیین مکان مناسب برای قرار دادن فرش دایره ای شکل کمی سخت است, خصوصاً وقتی میخواهید برای اولین بار دکوراسیون خانه خود را طراحی کنید. این فرش ها ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آنها با هر الگو و طرحی که دارند علاقمند میشوید اما نمیدانید چگونه و کجا از آنها استفاده کنید. علاوه بر آن اکثر اتاق ها چهار گوشه دارند به همین دلیل مدل های مربعی یا مستطیل شکل به راحتی در اتاق ها قابل استفاده هستند. این مدل فرش ها از نظر بصری هماهنگی بی نظیری در فضای اتاق ایجاد میکنند اما فرش های گرد متفاوت به نظر میرسند و گاهی اوقات باعث ایجاد کنتراست در دکوراسیون نیز میشوند. با توجه به این امر اکثر مردم از انتخاب طرح های گرد دوری میکنند و ترجیح میدهند در خانه های خود از اشکال هندسی منظم استفاده نمایند.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکلبرای انتخاب انواع فرش گرد و قرار دادن آن در دکوراسیون خانه خود هراسی به دل راه ندهید. لزومی ندارد این مدل به تنهایی در خانه قرار گیرد, شما میتوانید به راحتی ترکیبی از طرح های گرد, مستطیل و یا مربع شکل را در خانه خود به کار ببرید. یکی از ساده ترین راه های استفاده از طرح گرد این است که اطمینان حاصل نمائید تمام قسمت های وسایل یا مبلمانی که در نظر گرفته اید روی فرش قرار گیرند زیرا اینکار باعث ایجاد انسجام در دکوراسیون اتاق میشود. به عنوان مثال یک فرش دایره ای شکل میتواند تا لبه مبل های بزرگ, صندلی های تکی, میز عسلی و یا هر چیز دیگری که فرش را در برمیگیرد گسترش یابد. هدف اصلی اینکار ایجاد حسی از هارمونی و تعادل در فضای دکوراسیون است.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

از فرش گرد میتوان برای تفکیک یک فضا از فضای دیگر استفاده نمود. به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید محل قرارگیری میز نهارخوری از سایر فضاهای اتاق نشیمن جدا شده و فرشی دایره ای شکل که کنتراستی ملایم با الگوی رنگ اتاق دارد در زیر میز و صندلی پهن شده است. از فرش های گرد به عنوان عنصری برای جداسازی فضاها استفاده کنید و یک نقشه بصری از فضاهای مختلف خانه خود در ذهن میهمانان ایجاد نمائید.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

فرش های بیضی شکل گزینه ای مناسب برای پوشش کف فضاهای شخصی مانند حمام یا اتاق خواب میباشند. آنها انتخابی ایده آل برای ایجاد فضایی شیک و منحصر بفرد میباشند و تاثیر بسزایی در زیبایی دکوراسیون دارند. مطمعناً شما میتوانید کف اتاق خود را با فرش های مستطیل شکل به طور کامل پوشش دهید تا حدی که فضای زیر تخت نیز پوشیده شود اما در صورتی که خواهان داشتن اتاقی جذاب و خاص هستید از فرش های بیضی شکل در اتاق استفاده کنید.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل

استفاده از فرش های بیضی را صرفاً به اتاق خواب محدود نکنید بلکه از آنها در سایر مکان ها مانند راهرو, اتاق نشیمن و آشپزخانه نیز استفاده نمائید. اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است بدون تردید فضایی مجزا برای نشیمن در آن در نظر گرفته اید. فرش بیضی شکل با طرح و نقش زیبا برای چنین فضایی عالی بوده و حسی بصری در تشخیص فضاهای مجزا ایجاد میکند.

%عکس - دکوراسیونی شیک با فرش های گرد و بیضی شکل