ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

kianborna

arian

در دکوراسیون داخلی ساختمان از سبک های متفاوتی برای طراحی استفاده میشود. دکوراسیون شیک و چشم نواز ارزش خانه را بالا میبرد و محیطی دوست داشتنی و جذاب برای ساکنین فراهم میکند. امروزه معماران و طراحان ساختمانی دکوراسیون داخلی را طبق سلیقه افراد طراحی و اجرا میکنند. در میان تمام شیوه های طراحی, سبک ساحلی حال و هوای خاصی به خانه میدهد و جوی در فضا حاکم میکند که شما را به یاد ساحل می اندازد و بدون قرار گرفتن در محیط واقعی ساحل حسی ناب به شما میبخشد.

اجرای دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی در فصل تابستان حسی خنک و ساحلی ایجاد میکند زیرا پالت رنگی استفاده شده در این سبک طراحی ذهن را به سمت ساحل دریا میبرد و فضایی روشن با پالت رنگی الهام گرفته از رنگ شن, ماسه, صدف, دریا و آسمان ایجاد میکند. صرفا با استفاده از تزئینات ساحلی نمیتوان یک دکوراسیون ساحلی ایجاد کرد بلکه نکته اصلی در این سبک ایجاد حال و هوای ساحلی ست.

نکاتی که در طراحی به سبک ساحلی باید مد نظر قرار گرفته شوند:

نور کافی

یکی از نکاتی که در طراحی به سبک ساحلی باید مورد توجه قرار گیرد نور محیط است. این سبک طراحی نیازمند نور طبیعی و فراوان است, به همین دلیل بیشترین سهم پالت رنگی در این سبک مربوط به رنگ سفید است. رنگ سفید فضا را روشن و بزرگتر نما میدهد. یکی از روش های اصولی برای ورود نور طبیعی به داخل خانه استفاده از درب و پنجره های شیشه ای تمام قد است. حتی با تعبیه نورگیرهای سقفی میتوان خانه ساحلی را مملوء از نور خورشید کرد و حسی ناب مانند ساحل دریا ایجاد نمود.

بخوانید!  شیشه بالکن، ایده ای برای طراحی مدرن

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

پرده های روشن و نازک

پرده هایی که برای پنجره در نظر گرفته میشوند باید به رنگ های روشن و بدون طرح و رنگ باشند. هر چه پرده ساده تر و جنس آن نازک تر باشد بهتر میتواند نور طبیعی را از خود عبور داده و فضای خانه را روشن کند.

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

استفاده از رنگ های مات و خنثی

رنگ سفید رنگی بارز در طراحی به سبک ساحلی ست. استفاده از رنگ سفید تمیزی و سادگی را به نمایش میگذارد.در این سبک طراحی در صورتی که تمایلی به رنگ سفید نباشد میتوان با اضافه نمودن رنگ های بژ, آبی, کرم و قهوه ای کمرنگ به رنگ سفید رنگ های ماتی ساخت که مناسب این سبک دکوراسیون باشند. رنگ های تیره و پر رنگ در رنگ آمیزی دیوارها و سقف دکوراسیون ساحلی جایگاهی ندارند.

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

فضای دلباز

همان طور که فضای ساحل دلگشا و باز است اتاق هایی که به سبک ساحلی طراحی میشوند نیز باید فضای دلبازی داشته باشد. استفاده از مبلمان اضافی و اثاثیه خانه فضا را محقر میکند. نمای اتاق باید به نحوی باشد که حس جریان هوا وجود داشته باشد حتی اگر هیچ هوایی در خانه رد و بدل نشود. چیدمان لوازم و وسایل دکوراسیون ساحلی باید با فاصله و پراکنده باشد و از تجمع لوازم در یک قسمت اجتناب شود. چیدمان منزل باید به نحوی صورت گیرد که فضا تا حد ممکن بازتر شود.

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

وسایل دکوراتیو ساحلی

در تزئین دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی میتوان از صدف دریایی, مرجان های زیبا, ستاره دریایی, شیشه های رنگی و … استفاده نمود اما در اینکار نباید زیاده روی کرد زیرا نوعی شلوغی در فضا ایجاد میشود. بر روی میز, تاقچه و عسلی های کنار مبل میتوان اشیا تزئینی مورد نظر را قرار داد.

بخوانید!  تصاویر طراحی خانه ای در ژاپن با ترکیب ایده های مدرن و سنتی

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

مبلمان ساده و راحت

در طراحی دکوراسیون ساحلی مبلمان سلطنتی کاربردی ندارد. در این سبک طراحی باید از مبلمانی استفاده شود که بتوان به راحتی روی آن لم داد و احساس راحتی کرد. کاناپه و سوفا بهترین گزینه برای مبلمان دکوراسیون داخلی ساحلی ست.

%عکس - خانه ای دل انگیز با دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *