%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

kianborna

زمانی که صحبت از طراحی حمام به میان می آید، به احتمال زیاد کم تر کسی به استفاده از چوب در حمام فکر می کند. به طور قطع نمی توان از آب و چوب در کنار یکدیگر استفاده کرد. استفاده از کاشی های طرح چوب این مشکل را حل کرده و می توان از آن ها برای طراحی حمام استفاده کرد. این کاشی ها طرحی از چوب داشته و از جنس پرسلین و سرامیک می باشند. قیمت کاشی های چوبی به نسبت انواع کفپوش های چوب طبیعی بسار مقرون به صرفه تر بوده و برای ابعاد بزرگ بهتر است از آن ها استفاده نمایید. هم چنین از دیگر مزایایی که می توان به آن اشاره کرد، تمیز کردن آسان آن ها نسبت به چوب طبیعی می باشد. از این کاشی ها هم می توان به عنوان کفپوش و هم دیوارپوش استفاده کرد. آن ها در انواع طرح و رنگ و در اندازه های مختلف وجود دارند. در ادامه به بیان ایده هایی در زمینه استفاده از این کاشی ها در حمام می پردازیم.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

استفاده از کاشی های چوبی باعث ایجاد نمایی لوکس در حمام می شود. استفاده از این کاشی ها نه تنها زیبایی بی اندازه ای به دنبال دارد، بلکه باعث تلفیق سبک امروزی و روستیک نیز می شود. اگر تمایل دارید در تمامی فضای حمام از این کاشی ها استفاده نمایید، بهتر است از انواعی از آن که رنگ روشنی دارد، استفاده کنید.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

این کاشی ها در دو اندازه وجود دارند. کاشی های مربعی شکل کوچک برای استفاده به عنوان کفپوش و انواع بزرگ تر آن ها برای دیوار مناسب می باشند.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

استفاده از کاشی چوبی باعث تلفیق سبک مدرن و روستیک می شود. اگر قصد دارید نسبت به بازسازی حمام خانه اقدام نمایید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کاشی های طرح چوب می باشد. این المان ها در رنگ های متنوعی وجود دارند. از دیگر ایده هایی که می توانید از آن در طراحی حمام و با استفاده از کاشی چوبی استفاده کنید، به کارگیری رنگ تیره آن برای دیوارها و رنگ روشن برای کف می باشد. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد کنتراست شده و نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

اگر در کنار کاشی های چوبی از رنگ سفید ساده و کاشی های مرمرین نیز استفاده نمایید، نمای بسیار زیبا و چشمگیری ایجاد خواهد شد. برای انجام این کار می توانید از کابینت هایی سفید رنگ که در زیر سینک روشویی تعبیه می شوند، استفاده کرده و برای روشویی از انواع مرمرین آن استفاده نمایید. کاشی های چوبی دارای طرح و الگو می باشند و استفاده از آن ها برای کف حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از آن ها باعث القای حس گرما در اتاق می شود.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

از دیگر ایده هایی که می توانید با استفاده از کاشی های چوبی در طراحی حمام پیاده سازی کنید، استفاده از آن ها به عنوان دیوارپوش در پشت دیوار وان می باشد. این کار باعث می شود این دیوار به دیوار غالب تبدیل شود. این کار نمای بسیار زیبایی در حمام ایجاد می کند. اگر اندازه حمام خانه بزرگ است می توانید از انواع تیره رنگ آن برای طراحی حمام استفادده نمایید. اما اگر اندازه حمام کوچک است، پیشنهاد ما استفاده از رنگ روشن می باشد. اگر از کاشی های تیره رنگ در طراحی حمام کوچک استفاده نمایید، فضای حمام کوچک تر از آن چه که هست به چشم می آید. در مقابل رنگ های روشن باعث روشن تر شدن فضا و در نتیجه بزرگ تر نشان دادن فضای حمام می شوند. اگر در حمام خانه پنجره بزرگی وجود دارد و نور زیادی به داخل حمام می تابد ،می توانید از کاشی های چوبی رنگ تیره استفاده نمایید. این کار باعث ایجاد فضای دراماتیکی می شود.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

ایده دیگری که می توانید از آن برای طراحی حمام استفاده نمایید، به کارگیری کفپوش چوبی که مناسب حمام می باشد در کنار کاشی های چوبی می باشد. این نوع از کفپوش های چوبی با فضای حمام سازگاری داشته و وجود آب و بخار آب به آن آسیبی نمی رساند. اگر از این کفپوش ها برای کف حمام استفاده کردید، می توانید از کاشی های چوبی که رنگ آن با کف حمام تطابق دارد برای دیوارها استفاده نمایید.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

اگر از کاشی های چوبی رنگ روشن برای طراحی حمام استفاده نمایید، می توانید در کنار آن از رنگ های غالب استفاده کنید. انجام این کار باعث ایجاد فضایی سرزنده در حمام می شود. استفاده از رنگ های روشن در حمام باعث ایجاد فضایی شیک و تمیز می شود.

%عکس - جذابیت کاشی طرح چوب در حمام

همان طور که گفته شد استفاده از رنگ سفید در کنار کاشی های چوبی نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از رنگ روشن در کنار رنگ سفید برای طراحی حمام به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد و به کار بردن کاشی های چوبی جایگاه ویژه ای در طراحی مدرن به خود اختصاص داده و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

حتی در طراحی های کلاسیک نیز می توان از این کاشی ها استفاده کرد. در طراحی حمام به این سبک بهتر است از  رنگ روشن استفاده نمایید. استفاده از کاشی های چوبی به رنگ شن و ماسه ای برای چنین فضایی بسیار مناسب می باشد و فضای بسیار چشم نوازی ایجاد می کند. از دیگر ایده هایی که می توانید در طراحی حمام با استفاده از این المان ها اجرا کنید، استفاده از کاشی های سرامیکی طرح دار به عنوان کفپوش و در کنار آن استفاده از کاشی های چوبی به عنوان دیوارپوش می شود. ترکیب این دو در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی لوکس و چشم نواز می شود.

نکات پایانی

کاشی های چوبی از جمله المان هایی هستند که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. استفاده از این کاشی ها در طراحی مدرن بسیار کاربرد دارد. استفاده از آن ها برای تلفیق طراحی مدرن و روستیک نیز کاربرد دارد و برای آن دسته از افرادی که به طراحی روستیک علاقه دارند بسیار مناسب می باشد. این کاشی در انواع طرح و رنگ وجود داشته و استفاده از آن ها باعث ایجاد نمای متفاوتی می شود.