خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

kianborna

arian

سبک مدرن یکی از سبک های طراحی و دیزاین ساختمان است که گاهی اوقات با سبک معاصر اشتباه گرفته میشود. سبک مدرن, modern امروزی بر اساس حرکت و تحولی در طراحی داخلی ساختمان در قرن بیستم شکل گرفته است. این سبک در نیمه اول قرن بیستم شروع به رشد کرد و بعدا سبک دیگری به نام post modern که ادامه سبک مدرن بود ظهور یافت. ریشه ی سبک مدرن به معماری کشور آلمان و اسکاندیناوی باز میگردد و سبکی ساده محسوب میشود که در زیبایی بی نظیر است. سبک مدرن به عصر ماشین اشاره دارد و مربوط به سال های 1920 تا 1950 است. برخلاف سبک مدرن, سبک معاصر از منطقه خاصی نشأت نمیگیرد و میتواند در طول زمان تغییر کند و المان های مدرن را در خود بگنجاند.

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن از متریال های طبیعی و رنگ های خاکی و خنثی استفاده میشود و تا حد امکان از به کار بردن جزئیات غیر ضروری اجتناب میشود.در سبک معاصر شما طیف وسیعی از رنگ ها را میبینید در صورتی که در سبک مدرن میتوان از رنگ های تکی استفاده کنید مانند اتاقی که رنگ دیوارهای آن سفید است.

%عکس - تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از باورهای دکوراسیون به سبک مدرن این است که اشکال پیرو عملکرد هستند. به عبارت دیگر طراحی تمام اشیاء دکوراتیو و مبلمان منزل باید به نحوی باشد که کاربرد آنها را عملا نشان دهد و اگر عنصری در طراحی مدرن هدفی کاربردی نداشت باید حذف شود. برعکس, در دکوراسیون به سبک معاصر اشکال متمایز و متفاوتی دیده میشود, حتی در این سبک طراحی از مبلمان منحنی شکل نیز استفاده میشود.

%عکس - تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

فلسفه ای که در سبک مدرن نهفته است این سبک دکوراسیون داخلی را به بهترین گزینه برای طراحی داخلی تبدیل نموده که برای افراد ساده پسندی که از شلوغی و هرج و مرج بیزارند بسیار مناسب میباشد. اکثر مردم از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده میکنند زیرا سبک مدرن نوعی سبک ساده و کاربردی ست. مردم اصولا به دنبال سادگی و دوری از هر نوع آشفتگی هستند. این سبک عناصر معمولی و ساده را در دکوراسیون داخلی میگنجاند و فضایی خلوت ایجاد میکند که بر روح و روان نیز تاثیر مثبت گذاشته و دغدغه های ذهنی را دور میکند و ذهنی آرام برای ساکنین به ارمغان می آورد.

%عکس - تفاوت سبک مدرن با سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

اگر شما به فکر طراحی خانه خود به سبک مدرن هستید میتوانید موارد زیر را دنبال نمائید تا به دکوراسیونی ایده آل دست پیدا کنید.

  • تاکید بر خطوط افقی و عمودی و محدودیت در استفاده از خطوط منحنی
  • مبلمان کم ارتفاع با زوایای منظم و خطوطی صاف
  • استفاده از نور طبیعی و پنجره های بدون تزئین
  • متریال های طبیعی مانند چوب رنگ نشده, فلز, چرم و فیبرهای طبیعی
  • استفاده از رنگ های طبیعی و خنثی
  • استفاده از سطوح بازتابی مانند استیل, شیشه و یا کروم
  • کاربرد چوب طبیعی و روکش های چوبی