%عکس - ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای

ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای

kianborna

طراحی دکوراسیون خانه اجاره ای کار بسیار خسته کننده ای است زیرا از یک طرف شما می خواهید این خانه را به نحوی که گویی خانه خود شماست طراحی کرده و اینکه چه مدت قرار است در آن زندگی می کنید اهمیت ندارد اما از طرفی دیگر نمی خواهید تمام بودجه و دارایی خود را صرف تغییر دکوراسیون این مکان کنید. با این تصورات ما در این نوشته از ساختمانچی به شما ایده های تغییر دکوراسیون موقت را پیشنهاد میدهیم. با استفاده از این ایده ها خانه اجاره ای خود را تا زمانی که تاریخ اجاره آن به پایان نرسیده به فضایی متفاوت و دوست داشتنی تبدیل کنید، فضایی که در آن حسی از صاحب خانه بودن به شما دست می دهد. این ایده ها به شرح زیر می باشند. با ما همراه باشید.

پهن کردن فرش

 

فرش یک عنصر دکوراتیو است که نه تنها فضا را زیبا و جذاب می کند، بلکه به آن گرمای خاصی می بخشد. این المان فضای اتاق نشیمن را زنده می کند و برای زیباسازی خانه، خصوصاً خانه های اجاره ای بسیار ایده آل است. شما به راحتی می توانید فرش متناسب با دکوراسیون منزل بر روی انواع کفپوش پهن نمائید، سپس زمانی که خواستید خانه اجاره ای خود را ترک کنید، آن را جمع نموده و در خانه ای دیگر مجدداً از زیبایی و گرمای آن لذت ببرید.

هنگامی که می خواهید فرش خریداری کنید، زیبایی و همخوانی آن با سایر المان های خانه اولین فاکتوری است که باید بدان توجه نمائید. اگر خانه شما دیوارهای سفید و کفپوشی به رنگ خنثی دارد باید فرشی انتخاب کنید که چشمگیر بوده و یکنواختی فضا را در هم بشکند.فاکتور دیگری که هنگام خرید فرش باید مورد توجه قرار گیرد، سایز آن است. متاسفانه کارخانه های تولیدکننده فرش، این محصول را تنها در یکسری سایزهای استاندارد تولید می کنند. اما می توانید با توجه به راهکارهای زیر فرش مناسب خانه خود را تهیه نموده و از زیبایی آن لذت ببرید.

  • اگر می خواهید کل اتاق را با فرش بپوشانید به این نکته توجه کنید که به اندازه 18 اینچ در اطراف لبه های فرش، فضای خالی بگذارید. زیرا در صورت عدم رعایت این فاصله گوشه های فرش در کنار دیوار قرار می گیرند و از نظر زیبایی شناسی این امر جالب نیست.
  • اگر برای فضای نشیمن خود می خواهید فرش خریداری کنید، قبل از خرید آن باید طول و عرض مکان نشیمن را اندازه بزنید، سپس فرشی که از این ابعاد کمی بزرگ تر است را تهیه نمائید. در واقع پایه مبل و صندلی ها باید بر روی فرش قرار گیرند. یکی از مزیت های انجام این کار این است که پایه صندلی ها بر روی کف لیز نمی خورد و ثابت می ماند.
  • فرش اتاق غذاخوری نیز باید به اندازه ای باشد که پایه صندلی ها و میز روی آن قرار گیرند. پهن کردن فرش در زیر میز نهارخوری زیبایی و جذابیت فوق العاده ای به این فضا می بخشد.
  • هنگامی که در انتخاب سایز فرش تردید دارید بهتر است آن را بزرگ تر انتخاب کنید زیرا فرش کوچک زیر میز و صندلی ها رفته و پنهان می شود.

%عکس - ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای

استفاده از کاغذ دیواری با قابلیت نصب مجدد

 

ممکن است گاهی وسوسه شوید از عکس های برگردان برای زیبا کردن دیوار اتاق کودک استفاده کنید اما از شما می خواهیم در این مورد تجدیدنظر کنید. این روزها، کاغذ دیواری هایی که به بازار عرضه می شوند دارای تنوع بالای طرح و رنگ هستند و به راحتی می توان آن ها را از دیوار جدا کرد و مجدداً نصب نمود. تنها نگرانی که در مورد نصب این نوع کاغذ دیواری وجود دارد کیفیت دیوار و احتمال وجود برجستگی بر روی آن است. سعی کنید دیوارهای نرم و بدون برآمدگی و حفره را برای نصب این المان دکوراتیو انتخاب نمائید. در این صورت پس از نصب کاغذ دیواری سطح کار عیب و ایراد پیدا نخواهد کرد.

%عکس - ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای

اجرای نورپردازی

 

نورپردازی از جمله فاکتورهایی است که دکوراسیون اتاق را بسیار متفاوت نشان می دهد. از این رو توجه به آن امری ضروری می باشد. نورپردازی به فضا لایه می افزاید، از این رو با استفاده از فاکتورهای زیر می توانید یک نورپردازی اساسی انجام دهید.

نورپردازی کلی

نورپردازی کلی نور لازم برای تردد در اتاق را فراهم می کند و امنیت لازم را تامین می کند. با استفاده از یک لامپ معمولی می توان فضای کلی اتاق را روشن نگه داشت.

نورپردازی متمرکز

نورپردازی متمرکز همان برجسته نشان دادن نقطه کانونی را شامل می شود. برای مثال شما می توانید یک اثر هنری را با نورپردازی جذاب تر نشان دهید.

نورپردازی کاربردی

این نورپردازی به تامین نور برای انجام یک فعالیت خاص اشاره می کند. برای مثال لامپ های آویز که در بالای جزیره آشپزخانه نصب می شوند از جمله تجهیزات نورپردازی کاربردی به شمار می آیند.

%عکس - ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای

دکوراتیو نمودن فضا

 

این نکته را به ذهن بسپارید که برای دکوراتیو نمودن فضا حتماً نباید چیزی از دیوار آویزان کنید بلکه سطوحی مانند میز قهوه خوری، میز غذاخوری و قفسه ها را با ایده های شخصی خود مزین نمائید تا هنگامی که در خانه اجاره ای هستید از زیبایی فضا لذت ببرید. شما می توانید از یکسری وسایل خاص برای دکوراتیو کردن میز و قفسه ها استفاده کنید. هنگامی که یکسری وسایل خاص در کنار هم قرار می گیرند جلوه ای بسیار زیبا به اتاق می بخشند. برای مثال درون قفسه های اتاق می توانید اشیاء مورد علاقه خود را در کنار هم قرار دهید و فضا را شخصی سازی کنید.%عکس - ایده های تغییر دکوراسیون خانه اجاره ای