نمای شیشه ای ساختمان

نمای شیشه ای ساختمان[+عکس های جدید و خیره کننده]

kianborna

greenwaffle

keleman

یکی از نکات مهم در ساختمان سازی، طراحی نمای ساختمان می باشد. استفاده از نمای شیشه ای در طراحی ساختمان هایی به سبک مدرن زیاد به چشم می خورد. نمای شیشه ای بین فضای داخل ساختمان و محوطه بیرون آن ارتباط برقرار می کند و این امکان را برای ساکنین فراهم می کند که منظره و طبیعت بیرون از ساختمان را حتی زمانی که بر روی کاناپه خود استراحت می کنند تماشا نمایند.

با استفاده از شیشه می توان حجم عظیمی از پرتوهای نور را وارد خانه کرد و با استفاده از نور طبیعی شادابی و نشاط را تجربه نمود. با پیشرفت علم و تکنولوژی، نمای شیشه نه تنها به منظور دستیابی به اهداف زیبایی شناسی به کار برده می شود بلکه با استفاده از آن می توان نیازهای یک خانه نظیر امنیت، دوام و عدم انتقال سر و صدا را نیز پاسخگو بود.

در این مطلب از ساختمانچی به بررسی نماهای شیشه ای ساختمان و عکس ها و مدل های آنها می پردازیم. با ما همراه باشید.

نمای شیشه ای

شیشه یکی از مصالح ساختمانی است که به زیبایی با سایر مصالح نظیر سنگ، آجر و فلز سازگار می شود و جلوه ای زیبا را به نمایش می گذارد. اگر به ساختمان های مجاور خود نگاهی بیندازید متوجه حضور این متریال کاربردی در نمای آن ها خواهید شد.

معماری مدرن امروز بر زیبایی و کاربردی بودن نما تاکید دارد و شیشه از جمله المان هایی است که از نظر جذابیت فوق العاده بوده و نور طبیعی را برای ساکنین فراهم می نماید. ظرافتی که شیشه به نمای ساختمان می بخشد سبب شده تا معماران و طراحان خوش ذوق سعی کنند از این متریال هم در دکوراسیون داخلی و هم در طراحی نما استفاده کنند.

نمای شیشه ای

انواع نمای شیشه ای

 •  اسپایدر

نمای شیشه ای اسپایدر به عنوان استاندارد شناخته شده است، زیرا تا حد زیادی معایب نمای شیشه ای را کاهش می دهد. از ویژگی‌های بارز نمای شیشه‌ای اسپایدر می‌توان به استفاده از شیشه های ضد تشعشع نور خورشید برای مناطق گرم و همراه با سطح آفتاب گیر اشاره کرد.

 • شیشه های دوجداره بدون فریم

شیشه های دوجداره بدون فریم یا نمای شیشه ای فریم لس از زیباترین انواع می‌باشد، زیرا یکپارچه بوده و با ایجاد سطحی یکنواخت، بسیار زیبا می گردد و زیبایی منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. لازم به ذکر است که در این نوع نما فریم های دور شیشه دیده نمی شوند.

 • نمای شیشه ای کرتین وال

کرتین وال نوع خاصی از نمای شیشه ای است، زیرا به دلیل داشتن قابلیت‌هایی مانند عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی از محبوبیت خاصی برخوردار است. نمای شیشه ای کرتین وال دارای سه نوع مدل از جمله در پوش دار ، نیمه در پوش دار و فول فریم لس می باشد.

مزایای نمای شیشه ای

 • نمای شیشه ای پل ارتباطی فضای داخلی با دنیای خارج از ساختمان است. در خانه ای که نمای آن با شیشه طراحی شده می توان بر فضای بیرون مسلط بود و دید کامل داشت. علاوه بر آن می توان حسی لذت بخش از تماشای طبیعت یکپارچه بیرون دریافت کرد.
 • برای نماکاری ساختمان با این متریال، از شیشه های دوجداره استفاده می شود، از این رو می توان آرامش و سکوت را در ساختمان حس کرد؛ زیرا این شیشه ها نوعی عایق صوتی هستند و مانع از انتقال سر و صدای بیرون به داخل ساختمان و برعکس می شوند.
 • شیشه متریالی است که در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی وزن بسیار سبکی دارد و بار اضافی بر سازه اصلی وارد نمی کند.
 • نمای شیشه ای نسبت به نماهای دیگر مانند نمای سنگی و آجری سریع تر اجرا می شود.
 • به علت استفاده از شیشه های دوجداره، هزینه های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان به میزان چشمگیر کاهش می یابد زیرا این شیشه ها تا حد زیادی از انتقال سرما و گرما به ساختمان جلوگیری می کنند.
 • تمیز کردن نمای شیشه بسیار آسان است و در صورت کدر شدن آن ها می توان به آسانی آن ها را شست و شو داد. شیشه خودتمیز شونده که با استفاده از نانوذرات ساخته می شود نوع جدیدی از شیشه است که در برابر جذب آلودگی مقاومت بالایی دارد و هیچ نگرانی در مورد تمیز کردن آن وجود نخواهد داشت.
 • شیشه روشنایی لازم برای فضای داخل ساختمان فراهم می کند و استفاده از آن میزان برق مصرفی در ساختمان را کاهش می دهد. علاوه بر آن نور طبیعی که یکی از نیازهای ضروری انسان است را برای وی به ارمغان می آورد.
 • مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی از جمله ویژگی های بارز نمای شیشه ای است. شیشه برخلاف متریالی مانند فلز دچار خوردگی نمی شود و تغییرات آب و هوایی تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی کند. از این رو از نمای شیشه ای هم در مناطق سردسیر و هم در مکان های گرمسیر استفاده می شود.
 • نمای شیشه ای ظرافت و آراستگی فوق العاده ای به ساختمان می بخشد. اگر به ساختمان های تجاری اطراف خود توجه کنید متوجه حضور شیشه در طراحی نمای آن ها خواهید شد.
 • شیشه متریالی انعطاف پذیر است و می توان آن را با توجه به مکان مورد نظر در قالب های گوناگون ساخت. تنوع بالای طرح و رنگ شیشه باعث رونق استفاده از آن در پروژه های ساختمانی شده است، بنابراین اهمیت این متریال از چشم هیچ پیمانکار و معمار پنهان نیست.
 • در مقایسه با سایر مصالح، استفاده از شیشه برای نما منجر به کاهش هزینه های اجرایی و نگهداری از نما می گردد.

معایب نمای شیشه ای

 •  در فصل گرما به دلیل تابش مستقیم نور خورشید به داخل بنا، دمای داخل بنا را افزایش می دهد و باعث می‌شود انرژی بیشتری مصرف شود. برای برطرف کردن این عیب می توانید از شیشه‌های رنگی یا پرده های داینامیک استفاده کنید.
 • هنگام بارش باران و گرد و خاک، آلودگی‌ها به نما می‌چسبند که باعث می‌شود زیبایی داخلی نما کاهش پیدا کند. برای رفع این مشکل می توانید از سایبان استفاده کنید.
 • شیشه در برابر ارتعاشات خیلی زیاد، حرارت بالا و آتش سوزی مقاومت کمی دارد و سریعا تحت حرارت دچار تغییر شکل و فرو ریختن نما می شود.

نمای ساختمانی شیشه ای

نکات پایانی

شیشه نقش مهمی در جذابیت یک بنا ایفا می کند. خانه ای که با یک قاب شیشه ای احاطه شده مسلماً نسبت به خانه های سنگی و آجری ظرافت و جذابیت فوق العاده ای داشته و چشم هر بیننده را به خود جذب می کند. طراحان و معماران امروزی با ایده های ناب و خلاقانه خود طرح های بی نظیری برای استفاده از شیشه در نما ارائه می دهند.

معماری مدرن امروزی گرایشی متفاوت نسبت به معماری سنتی دارد و تاکید آن بر کارایی فضا و زیبایی آن با استفاده از مصالح سبک، ظریف و مقاوم است. نمای شیشه ای نیز از جمله نماهای مدرن و باشکوه است که این روزها رواج پیدا کرده است. اگر قصد دارید خانه ای جدید با ایده ها و طرح های شخصی خود بسازید، شیشه را به عنوان متریال اصلی در نظر بگیرید، زیرا با استفاده از آن می توانید هم نمای ساختمان و هم دکوراسیون داخلی آن را متفاوت و مدرن تر نشان دهید.

در ادامه عکس های جذاب و دیدنی از نمای شیشه ای ساختمان را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آنها لذت ببرید و در ساخت نمای ساختمان از این مدل ها ایده بگیرید. اگر ایده ای در خصوص نمای شیشه ای در ذهن دارید، آن را از طریق کامنت با اهالی ساختمانچی به اشتراک بگذارید.

ساختمان شیشه ای

نمای کرتین وال

ساختمان سیندرلا

نمای ساختمان کرتین وال

اتاق شیشه ای

نمای شیشه ای

ساختمان شیشه ای لوکس

ساختمان کرتین وال

المان شیشه ای

%عکس - نمای شیشه ای ساختمان[+عکس های جدید و خیره کننده]

ورودی ساختمان شیشه ای

کرتین وال

خانه شیشه ای

سازه شیشه ای

سازه کرتین وال

نمای خیره کننده کرتین وال

رستوران شیشه ای

نمای زیبای شیشه ای

سنگ گرانیت با شیشه

نمای گرانیتی و شیشه ای

نمای کرتین وال و سنگ

نمای شیشه ای و سنگی