ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

عکس و طرح کابینت جزیره ای[+آموزش ساخت]

kianborna

arian

کابینت جزیره ای، المانی مدرن و خلاقانه در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود و تصور یک آشپزخانه رویایی را ایجاد می نماید. این مدل از کابینت علاوه بر زیبایی، کارایی ویژه ای نیز خواهد داشت. با ساختمانچی همراه باشید تا تصاویر خیره کننده این مدل کابینت ها را مشاهده نمایید.

نقش کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

در دنیای مدرن امروز جزیره تبدیل به یک ضرورت در دکوراسیون آشپزخانه شده است. با پیشرفت روزانه تکنولوژی، آشپزخانه های ما کاملاً مجهز شده اند، به همین دلیل دیگر بر روی کانترهای کلاسیک جایی برای ساندویچ ساز، قهوه جوش، تستر و یا مایکرویو نیست.

تمام این وسایل کل فضای کانتر را پُر می کنند و هیچ فضایی برای کار باقی نمی گذارند. از این رو، آشپزخانه هایی که در وسط آن ها جزیره قرار گرفته است برای آماده سازی انواع غذا، بسیار کارامد می باشند.

  • ایجاد فضای اضافی برای قرار دادن وسایل

این آشپزخانه ها به شما کمک می کنند که ادویه جات، ظروف، چاقو و قاشق چنگال خود را در جای مناسب قرار دهید. جزیره آشپزخانه با اشکال متنوع، مناسب هر آشپزخانه با هر فضایی می باشد. با چنین آشپزخانه ای، شما قادر به نگهداری مواد غذایی و ظروف بیشتر خواهید بود.

جزیره

  • استفاده از کابینت جزیره به عنوان میز ناهارخوری

پیشنهاد می شود علاوه بر کابینت آشپزخانه یک جزیره بی نظیر در آشپزخانه تعبیه کنید و آن را به دلخواه خود طراحی نمائید. این جزیره اگر به همراه صندلی طراحی شود می تواند جایگزین مناسبی برای میز غذاخوری باشد. جزیره های زیبا نه تنها دکوراسیون آشپزخانه را به کلی دگرگون می کنند، بلکه کارایی آن ها آسایش و راحتی را برای آماده سازی و طبخ غذا فراهم می کند.

کابینت جزیره میزناهارخوری

انتخاب کانترهایی که درون آشپزخانه تعبیه می شوند بر اساس کاربرد است، اما این بدین معنا نیست که شما استایل و ظاهر آن ها را نادیده بگیرید. به سایز، شکل و دکوراسیون توجه کنید و تمام تلاش خود را بر طراحی آشپزخانه ای که توجه همه را به خود جلب می کند، معطوف نمائید.

کانتر کابینت را هماهنگ با دیگر اجزای آشپزخانه انتخاب کنید اما این نکته را به خاطر بسپارید که که ویژگی آشپزخانه های جزیره ای وجود یک نقطه مرکزی در آن هاست. کابینت های جزیره ای می توانند با هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه بسیار جذاب باشند.

آن ها همزمان، فضایی برای ذخیره مواد غذایی و وسایل فراهم می کنند و بی نظمی را از آشپزخانه دور می نمایند. کانترهایی که درون آشپزخانه تعبیه می شوند، کابردی هستند، زیرا آن ها باعث ایجاد فضای اضافی برای ظروف کوچک و وسایل آشپزی شما می شوند.

  • استفاده از کابینت جزیره به عنوان ویترین

یکی از ویژگی های برجسته در طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از درب های شیشه ای و شفاف می باشد. استفاده از درب شیشه ای در کابینت جزیره ای می تواند مانند ویترینی زیبا عمل کند و با قرار دادن ظروف کریستال و حتی عتیقه در داخل آن ها، سبب جذاب تر شدن این بخش از خانه شد.

کانتر

  • استفاده از کابینت جزیره متحرک

نظر شما در مورد نصب کانتر متحرک چیست، کانتری که تنها در وقت نیاز می توانید از آن استفاده کنید؟ چنین کانترهایی در مواقعی که میهمانان غیر منتظره دارید و یا به طور ناگهانی مجبور به تمیزکاری می شوید، بسیار عالی می باشند.

آن ها همزمان فضای اضافه و زیبایی حیرت انگیز ایجاد می کنند. مطمئن باشید آشپزخانه کوچک شما از این روش بسیار سود خواهد برد! کابینت های جزیره متحرک دارای چرخ هایی در زیر می باشند و به راحتی می توان آن ها را حرکت داد و بسته به نوع کاربردی که در آشپزخانه دارند، از آن ها استفاده نمود.

کابینت متحرک جزیره

لزومی ندارد یک آشپزخانه جزیره ای فضای زیاد برای نگهداری وسایل و مواد غذایی داشته باشد. همین که بتوان وسایل مورد نیاز را در جایی قرار داد که به راحتی در دسترس باشند از ایجاد هرج و مرج در فضا جلوگیری به عمل می آورد. به دنبال ویژگی و خصوصیتی باشید که برای آشپزخانه شما بهترین است. بر این اساس می توانید از کانترهای چرخ دار و غیر چرخ دار بسته به آشپزخانه خود استفاده کنید.

بخوانید!  بهترین ایده های طراحی دکوراسیون حمام

کانتر غیر چرخ دار

  • استفاده از کابینت جزیره به عنوان کانتر

از کابینت های جزیره ای می توان به عنوان کانتر نیز استفاده نمود و با استفاده از صندلی های مناسب، زیبایی این قسمت را دوچندان کرد. به منظور توسعه دادن کاربرد کابینت های جزیره، می توان برای آن نشیمن در نظر گرفت.

به منظور انجام این کار، طراحان، کابینت های جزیره متحرکی را طراحی می کنند تا هنگام استفاده، بتوانید این نشیمن های پنهان شده را بیرون بکشید و به این ترتیب هم کابینت و هم جایی برای نشستن خواهید داشت.

کابینت نشیمن دار جزیره

  • کابینت های جزیره با اشکال غیرمتعارف

کابینت های جزیره ای اشکال تعریف شده ای ندارند و همیشه لازم نیست به شکل مربع و مستطیل باشند. به منظور طراحی کابینت های جزیره می توانید از اشکال دیگری نیز استفاده نمایید که سبب جذاب تر شدن دکوراسیون آشپزخانه می شوند.

جزیره کابینت دار

  • استفاده از کابینت جزیره ای ال شکل

اگر قصد دارید فضای آشپزخانه خود را به دو بخش تقسیم کنید، از کابینت های جزیره ای ال شکل استفاده نمایید. به این ترتیب هر قسمت آشپزخانه از قسمت دیگر مجزا می شود. قرار دادن سینک ظرفشویی بر روی کابینت جزیره، طراحی داخلی آشپزخانه را مدرن تر می نماید.

استفاده از کابینت جزیره ای ال شکل

  • استفاده از کابینت جزیره کلاسیک

کابینت های جزیره ای برای آشپزخانه هایی با دکوراسیون کلاسیک نیز قابل اجرا می باشند. با استفاده از کابینت هایی با شکل و طرح کلاسیک و تاج ها و پایه هایی منبت کاری و حکاکی شده، می توانید فضای آشپزخانه خود را زیباتر نمایید.

کابینت جزیره کلاسیک

آموزش ساخت کابینت جزیره ای

  • استفاده از قفسه چوبی کتاب

برای ساخت جزیره نیاز به استفاده از دو عدد قفسه کتاب چوبی دارید. توجه داشته باشید که طول این قفسه ها باید با طول کانتر برابر باشد. هم چنین این قفسه ها باید از عمق مناسبی نیز برخوردار باشند. این امکان برای شما وجود دارد که قبل از استفاده از آن ها، از رنگ دلخواه خود برای رنگ آمیزی آن ها استفاده نمایید.استفاده از قفسه چوبی کتاب

در مرحله بعد نیاز به اندازه گیری ابعاد دو قفسه در کنار یکدیگر می باشد. به یاد داشته باشید که در هنگام اندازه گیری، اندازه طول و عرض را کمی بیش تر از سطح در نظر بگیرید. در این صورت فضای کافی برای قرار دادن کانتر آشپزخانه بر روی آن نیز در اختیار خواهید داشت.اندازه گیری

در قدم بعدی نوبت به خرید یا ساخت کانتر برای استفاده بر روی جزیره می رسد. زمانی که مرحله اندازه گیری به پایان رسید، با توجه به اندازه های به دست آمده نسبت به خرید یا ساخت کانتر اقدام نمایید. اگر در نظر دارید خودتان نسبت به ساخت کانتر اقدام کنید، بهترین متریالی که می توانید مورد استفاده قرار دهید، ام دی اف می باشد.

گرانیت نیز می تواند از جمله متریال مناسب برای ساخت کانتر در نظر گرفته شود. اما از آن جایی که از وزن زیادی برخوردار است، باید از مقاومت قفسه های کتاب برای تحمل وزن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت استفاده از ام دی اف می توانید آن را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کرده و یا از کاشی های تزئینی برای طراحی سطح آن استفاده نمایید.

استفاده از ام دی اف

در مرحله بعد نوبت به نصب کانتر بر روی قفسه های کتاب می رسد. برای انجام این کار می توانید از براکت و پیچ استفاده کرده و آن را به لبه شلف و درجایی که چوب ضخامت کم تری دارد، نصب کنید.

بخوانید!  تصاویر ساختمانی دیدنی با چوب و بتن

توجه داشته باشید که از پیچ های بلندی که به سطح می رسد استفاده نکنید. اگر تمایل به استفاده از سنگ گرانیت به عنوان کانتر دارید، توجه داشته باشید که پیچ به راحتی از آن عبور نمی کند.

سنگ گرانیت

بعد از نصب کانتر بر روی قفسه های کتاب، نوبت به اجرای ایده های تزئینی آن می رسد. برای مثال این امکان برای شما وجود دارد که از رنگ آمیزی برای طراحی آن استفاده کرده و یا از کاشی های تزئینی بر روی آن استفاده نمایید.

قفسه های کتاب

اگر به دنبال اجرای ایده های کاربردی در طراحی جزیره آشپزخانه هستید، پیشنهاد ما استفاده از فضای زیر آن برای ساخت کابینت می باشد. این کار می تواند فضای مناسب برای نگهداری از وسایل برای شما ایجاد نماید.طراحی جزیره آشپزخانه

استفاده از میز برای ساخت جزیره

آن چه که در ابتدای کار باید انجام دهید، انتخاب یک میز مناسب برای انجام این کار می باشد. آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از بهترین میزی است که می توانید به این منظور مورد استفاده قراردهید. بعد از پیدا کردن میز مناسب از همان مراحلی که در بالا به آن ها اشاره شد، برای ساخت جزیره استفاده نمایید.ساخت جزیره

در مرحله بعد نوبت به طراحی آن می رسد. برای مثال می توانید از فضای زیر آن برای نصب کابینت یا شلف استفاده نمایید. در این صورت جزیره علاوه بر المانی تزئینی به المانی کاربردی نیز تبدیل می شود. نکته ای که باید به یاد داشته باشید اطمینان از عمق مناسب آن برای قرار دادن وسایل می باشد.

نصب کابینت یا شلف

اگر قصد دارید از کابینت های از پیش ساخته در زیر جزیره استفاده نمایید، به وسیله پیچ مناسب آن را به بدنه میز متصل کنید. به یاد داشته باشید برای انجام این کار از پیچ مناسب استفاده نمایید.استفاده از پیچ

در مرحله پایانی نیز نوبت به رنگ آمیزی یا انجام هر گونه ایده تزئینی بر روی آن می رسد.

رنگ آمیزی

استفاده از میز کشو دار

از جمله المان های دیگری که می توانید برای ساخت جزیره مورد استفاده قرار دهید، میزهای کشو دار می باشد.میزهای کشو دار

از جمله ایده هایی که می توانید برای ساخت جزیره با استفاده از این المان به کار ببرید، استفاده از چرخ در زیر آن می باشد. این کار می تواند جزیره ای متحرک در اختیار شما قرار دهد.

اگر قسمت پشتی میزی که در نظر دارید از آن برای ساخت جزیره استفاده نمایید، دچار آسیب دیدگی شده است، می توانید آن را بریده و به جای آن از ام دی اف هم رنگ با میز استفاده نمایید. هم چنین می توانید با استفاده از تکنیک رنگ آمیزی نمایی زیبا به آن ببخشید.استفاده از چرخ در زیر کابینت

استفاده از یک کانتر مناسب بر روی آن نکته دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب کانتر بستگی به سلیقه و نوع کاربرد آن دارد. استفاده از یک کانتر چوبی می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.انتخاب کانتر

کلام پایانی

یک آشپزخانه جزیره ای تنها مکانی برای نگهداری ظروف نیست. یک قانون برای این آشپزخانه ها وجود دارد: هرچقدر با ارتفاع تر، بهتر. این آشپزخانه ها اهداف بسیاری دارند که شما می توانید آن ها را در نظر بگیرید. کابینت دار کردن جزیره های آشپزخانه از بهترین ایده هایی است که می توانید استفاده نمایید.

همچنین می توانید کانتر را مانند میز ناهارخوری استفاده کنید و یا آن را متنوع کرده و به شکلی غیر متقارن تقسیم بندی کنید. شما می توانید از کانتر برای سینک ظرفشویی و یا اجاق گاز استفاده کنید و یا حتی به عنوان سکوی قهوه خوری که با فنجان های آویزان و گل و گیاه تزئین شده آن را به کار ببرید. همیشه در هنگام صبحانه از یک جزیره چرخ دار برای صرف قهوه، استقبال می شود.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *