%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

kianborna

استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی در بین افراد طرفداران زیادی دارد. از این رو آگاهی از استفاده صحیح این رنگ اهمیت ویژه ای دارد. شاید بسیاری از افراد از رنگ سفید تنها برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کنند. اما به واقع راهکارهای زیادی برای استفاده از این رنگ در طراحی قسمت های مختلف خانه وجود دارد. همان طور که می دانید، رنگ سفید از جمله رنگ های خنثی محسوب شده و به همین خاطر با سایر رنگ ها تطبیق پذیر می باشد. از این رو گزینه های زیادی را در مقابل شما قرار می دهد. به همین خاطر می توان گفت این رنگ گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی اتاق خواب می باشد. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم، ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ سفید در طراحی اتاق خواب و انتخاب سایر المان ها در کنار این رنگ می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

اتاق خواب سفید به سبک سنتی

همان طور که گفته شد رنگ سفید از جمله رنگ های خنثی بوده و از این رو با سایر رنگ ها تطبیق پذیر می باشد. استفاده از رنگ بژ در کنار این رنگ در طراحی اتاق خواب می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. هم چنین استفاده از رنگ خاکستری که خود نمونه ای از رنگ های خنثی می باشد نیز می تواند گزینه ای مناسب باشد. استفاده از این رنگ ها برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند از اتاق خوابی روشن و سرزنده برخوردار باشند، انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از کمد لباسی که از چوب تیره ساخته شده باشد، در کنار رنگ سفید برای طراحی اتاق خواب هایی که از سبک سنتی در آن استفاده شده است، انتخاب مناسبی نیست و بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید. استفاده از کمدی که از رنگ بژ در آن استفاده شده است، انتخاب مناسبی می تواند باشد و نمای زیبایی ایجاد می کند. استفاده از یک آباژور تیره رنگ در کنار رنگ سفید و رنگ بژ یا خاکستری که در طراحی اتاق خواب استفاده کرده اید، می تواند گزینه خوبی برای در هم شکستگی یکنواختی در اتاق خواب باشد.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

اتاق خواب سفید به سبک مدرن

اگر در طراحی اتاق خواب از سبک مدرن استفاده کرده اید و تمایل به استفاده از رنگ سفید در این طراحی دارید، بهترین راه استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار می باشد. استفاده از رنگ های خاکستری یا مشکی نیز می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در کنار رنگ سفید باشد. این امکان وجود دارد که برای انتخاب کوسن ها از رنگ های مختلف و سرزنده استفاده نمایید.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

استفاده از رنگ قهوه ای سوخته نیز می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در اتاق خوابی که از رنگ سفید در آن استفاده شده است، باشد. برای مثال می توانید از این رنگ برای خرید تخت خواب استفاده نمایید. انجام این ایده باعث می شود، تخت به نقطه کانونی در اتاق خواب تبدیل شود.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

برای انتخاب کمد در طراحی اتاق خواب مدرن، بهتر است نمونه ای ساده از آن ها را انتخاب نمایید. استفاده از کمدی که در آن از رنگ متالیک استفاده شده است در کنار رنگ سفید استفاده شده در اتاق خواب می تواند گزینه خوبی برای استفاده باشد.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

استفاده از یک آباژور پایه دار در طراحی اتاق خوابی که در آن از رنگ سفید استفاده شده است، می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. استفاده از این روش باعث ایجاد عمق در فضای اتاق خواب می شود.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

اگر تمایل به استفاده از صندلی در طراحی اتاق خواب سفید رنگ دارید، بهترین گزینه استفاده از رنگ های سیاه و خاکستری می باشد. استفاده از رنگ سیاه باعث ایجاد کنتراست با رنگ سفید شده و نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

اتاق خواب سفید رنگ به سبک بوهمیا

سبک بوهمیا یکی از انواع سبک هایی است که استفاده از رنگ سفید در آن جایگاه ویژه ای دارد. اگر تمایل به استفاده از این سبک در طراحی اتاق خواب سفید رنگ دارید، باید به استفاده از بافت های مختلف و گیاهان نیز فکر کنید. در این راستا می توانید از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوار استفاده نمایید. استفاده از یک فرش مناسب و یا کوسن بر روی تخت خواب می تواند گزینه های مناسبی برای القای بافت به فضای مورد نظر شود. استفاده از کمدی به رنگ بژ نیز از جمله ایده های مناسبی است که می توانید در طراحی اتاق خواب سفید رنگ به سبک بوهمیا استفاده نمایید. استفاده از رنگ های روشن نکته مهمی است که باید در طراحی اتاق خواب سفید رنگ به این سبک در نظر داشته باشید.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

اتاق خواب سفید رنگ به سبک فرانسوی

استفاده از سبک فرانسوی در طراحی اتاق خواب نتیجه خوبی در پی دارد. استفاده از رنگ سفید در طراحی اتاق خوابی که در آن از سبک فرانسوی استفاده شده است، ایده خوبی در جهت به کارگیری می باشد. استفاده از روتختی مخمل نکته مهمی است که باید در طراحی اتاق خواب به سبک فرانسوی در نظر داشته باشید. استفاده از یک کمد یا میز آرایشی آنتیک که در طراحی آن از رنگ روشن استفاده شده باشد نیز می تواند نمای زیبایی در اتاق خوابی این چنین به وجود آورد. از آن جا که بسیاری از المان هایی که در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند، مربعی شکل می باشند ،استفاده از یک میز  پاتختی گرد که آباژور بر روی آن قرار دارد، می تواند گزینه ای مناسب باشد و نمای زیبایی ایجاد خواهد کرد.

%عکس - ترفندهای طراحی اتاق خواب سفید رنگ

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه نکات و ایده های مختلف در طراحی اتاق خواب هایی با سبک های متفاوت که در آن  از رنگ سفید استفاده شده است، می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ سفید در طراحی اتاق خواب علاقمند هستید می توانید از ایده های ارائه شده در این زمینه استفاده نمایید. استفاده از این ایده ها در طراحی سبک های مختلف اتاق خواب امکان پذیر می باشد. شما می توانید از این رنگ در طراحی اتاق کودک نیز استفاده نمایید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند در این زمینه راهگشای شما باشد.