خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - ترفندهای بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

ترفندهای بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

kianborna

arian

این را بدانید که نیاز نیست حتما آشپزخانه بزرگی داشته باشید تا زیبا و شیک به نظر برسد. آشپزخانه های کوچک تنها به برخی ایده های طراحی هوشمندانه نیاز دارند تا کاربردی و شیک شوند. آیا به دنبال ایده هایی برای طراحی آشپزخانه کوچک هستید؟ شاید همه ما یک آشپزخانه بزرگ و جادار با فضایی برای جزیره، اجاق گاز و میز ناهار خوری برای پذیرایی از میهمانان بخواهیم، اما واقعیت این است که گاهی اوقات باید از آنچه که داریم بیشترین استفاده را ببریم و بدانیم که کوچک بودن به معنای خسته کننده بودن نیست. راه های هوشمندانه بسیاری وجود دارند تا باعث شوند آشپزخانه بزرگتر و جادارتر به نظر برسد. این ایده ها به شرح زیر می باشند. با ساختمانچی همراه باشید.

بی نظمی را از آشپزخانه دور کنید

کابینت های دیواری واقعا فضا را اشغال می کنند، بنابراین سعی کنید از آن ها کمتر استفاده کنید. قفسه بندی باز می تواند تاثیر زیادی بر یک آشپزخانه کوچک بگذارد و مادامی که تعداد قفسه های مورد استفاده و آنچه که روی آنها نگه می دارید را محدود کنید ، احساس خوب و آرامی در شما ایجاد می شود. اگر لوازم و وسایل بیش از حد فضای روی کابینت های شما را شلوغ کرده، می توانید از راه حل های هوشمندانه مانند نوار های چاقو مغناطیسی نصب شده روی دیوار، ریل های مناسب جهت آویزان کردن ابزار آشپزی مانند ظرف ها، لیوان ها، شیشه های ادویه و جعبه های قاشق و چنگال در فضای اشپزخانه استفاده کنید. همچنین به وسایلی که هر روز باید دم دست باشد مانند تخته های گوشت خرد کن، قاشق های چوبی و مایع شستشو توجه کنید و تمام این وسایل را تا زمانی که مورد نیاز است جاسازی نکنید.

دکوراسیون آشپزخانه خود را ساده نگه دارید

هیچ چیز به اندازه یک دیوار سفید ساده باعث نمی شود یک فضا بزرگ تر به نظر برسد، پس چرا روشنی فضا را با جزئیات براق و مدرن که فضا را باز می کنند، بیشتر نمی کنید. نور، متریال های انعکاس دهنده آن و طرح های کوچک همانند دوستان شما در یک آشپزخانه کوچک هستند، در نتیجه درب های شیشه ای کابینت به سفید یا مات، سنگ سفید، کامپوزیت یا ورق های فولادی ضد زنگ و کاشی کاری سفید را باید در طراحی خود بکار ببرید.

طرح کلی آشپزخانه را سیاه و سفید انتخاب کنید

یک طرح ساده تک رنگ به آشپزخانه های U شکل، ظاهری تمیز و شفاف می دهد. سعی کنید با استفاده از حداکثر سه رنگ در یک آشپزخانه کوچک همه چیز را ساده نگه دارید. این کار به شما اجازه می دهد آشپزخانه خود را از سایر قسمت های خانه متمایز کنید، ویژگی های خاص برای آن ایجاد نمائید و باعث شوید سایر بخش ها  در پس زمینه ترکیب شود.

کابینت هایی با رنگ خنثی، اجاق گاز و تجهیزات استیل در آشپزخانه قرار دهید

ممکن است فضای شما کم باشد اما با برخی برنامه ریزی های هوشمندانه می توانید یک طرح زیبا و کار آمد داشته باشید. کارگذاشتن تجهیزات مورد استفاده درون کابینت آشپزخانه راه مطمئنی است تا بتوان فضای فشرده را صیقلی تر و روشن تر نشان داد.

کابینت ها را به درستی انتخاب کنید

ترکیب مواد مختلف یک راه عالی برای افزودن جذابیت در یک فضای کوچک بدون آنکه فضا را از بین ببرید، می باشد. کابینت های بسیار براق باید در پایین قرار گیرند، در حالی که کابینت های روکش دار راه راه ظاهر قابل توجهی را بوجود می آورند و باید در بالا قرار گیرند. دیوارها را بیش از حد با کابینت ها نپوشانید. اگر به جای اضافی نیاز دارید، یک ردیف کابینت با قفسه باز تعبیه کنید.

آشپزخانه ای کلاسیک با جزیره طراحی کنید

تمام آشپزخانه ها دارای فضای کافی نیستند، اما اگر برای داشتن جزیره آشپزخانه یا شبه جزیره بسیار تمایل دارید، طراحی ظریف تری را در نظر بگیرید. فضای داخلی برای کار در آشپزخانه ممکن است به علت قرار دادن جزیره کوچک تر شود اما در عوض مکانی اضافی برای نگهداری وسایل و میز کاری مفید برای تهیه غذا فراهم می کند.

آشپزخانه روستیک انتخابی مناسب است

به عنوان بخشی از فضای باز، این جزیره L شکل یک نمونه عالی است که شما را امیدوار می کند که هنوز می توانید یک میز صبحانه در یک مکان کم جا و جمع و جور داشته باشید. کابینت های دیواری به رنگ کرم، از یک طرف مکانی اضافی را برای ذخیره سازی ارائه می دهند و از طرف دیگر در برابر کابینت های های روکش شده با بلوط به سبک شیکر، یک کنتراست دلپذیر ایجاد می کنند.

در صورت تمایل سبک صنعتی را انتخاب کنید

انتخاب قفسه های باز و یا درب های شیشه ای نصب شده در قفسه ها یک جایگزین عالی برای داشتن کابینت های  استاندارد دیواری می باشد و بدین معنی است که شما هیچ فضای ذخیره سازی ارزشمندی را از دست نخواهید داد. یک آشپزخانه به سبک صنعتی دارای کابینت آشپزخانه از جنس تخته سه لایه و رو کابینتی های بتنی است که دارای ظاهر غیر معمول اما طبیعی می باشد.

جنس کابینت را از چوب بلوط انتخاب نمائید

کابینت های دیواری بسیار براق و کابینت ساخته شده از چوب بلوط درکنار هم قرار می گیرند تا یک فضای کوچک را با یک طراحی درست که حتی یک شبه جزیره کوچک نیز در آن تعبیه شده، روشن نگه دارند. کابینت های پایینی و دیواری برای ارائه فضای زیاد برای نگهداری مواد غذایی و وسایل مختلف در نظر گرفته می شوند در حالی که کابینت با عمق کم ولی با ارتفاع کامل جریان آزاد هوا را در آشپزخانه برقرار می کند.

چرخ دستی قابل حمل و ریل های نگهداری وسایل در آشپزخانه قرار دهید

یک چرخ دستی آشپزخانه را در نظر بگیرید. این وسیله وقتی شما به آن نیاز دارید، سطوح اضافی برای شما فراهم می کند و زمانی که به آن نیاز ندارید می توانید آن را کنار بگذارید و همچنین جای اضافی برای نگهداری کتاب های آشپزی، گلدان ها و تابه ها برای شما فراهم می کند. شما حتی می توانید از آن به عنوان چرخ دستی برای غذاها  و نوشیدنی ها برای پذیرایی از میهمان ها استفاده کنید.