ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

kianborna

arian

آن چه که در این جا به بیان آن پرداخته ایم، تازه ترین و به روزترین ایده های طراحی حمام می باشد که به تازگی منتشر شده است. طراحی حمام نیز به اندازه سایر قسمت های خانه حائز اهمیت می باشد و می توان گفت بعد از آشپزخانه و اتاق نشیمن پرکاربردترین قسمت خانه می باشد. استفاده از حمام پس از یک روز کاری خسته کننده و ایجاد فضایی که در آن از آرامش برخوردار باشید، همه در کنار هم، اهمیت طراحی فضایی مناسب را فراهم می کند. بنابراین اگر شما نیز به دنبال  جدیدترین ایده ها برای طراحی حمام هستید، با این مطلب از ساختمانچی همراه باشید.

توجه به ظاهر و نمای کلی

آن چه که در تازه ترین ایده های طراحی  حمام با آن رو به رو هستیم، استفاده از یک طراحی ساده برای دیزاین حمام می باشد. استفاده از روش طراحی که در آن تمامی وسایل در حمام درست در مکان اصلی خود قرار گرفته باشند و فضایی باز و به دور از هرج و مرج در اختیار باشد، ایده ای است که در طراحی حمام باید به یاد داشته باشید. استفاده از رنگ های ملایم نیز نکته ای دیگر است که در طراحی حمام باید به آن توجه داشته باشید.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از بتن نما

استفاده از بتن نما از دیگر گزینه هایی است که در مقابل شما قرار دارد. از آن جایی که بتن نما نمونه ای از متریال های سرد و سخت شناخته می شود، استفاده آن به تنهایی در طراحی حمام فضایی سرد به وجود می آورد . حال برای جلوگیری از چنین فضایی می توانید به فکر استفاده از المان های چوبی در کنار این متریال باشید. استفاده از چوب می تواند باعث القای گرما به فضای حمام شده و از ایجاد یکنواختی جلوگیری کند. ترکیب چوب و بتن می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از کاشی در طراحی داخلی

استفاده از کاشی به عنوان دیوار پوش در دسته جدیدترین ایده هایی است که می توان در طراحی حمام از آن استفاده کرد. به یاد داشته باشید که از کاشی که در آن از یک الگو مشابه استفاده شده است، استفاده نمایید. استفاده از یک نمونه کاشی به عنوان دیوار پوش برای طراحی کلیه دیوارها، آن چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید. از آن جایی که در طراحی حمام براساس تازه ترین ایده ها از یک دیزاین ساده استفاده می شود، بهتر است نمونه ای از کاشی هایی که از طراحی ساده ای برخوردار بوده و رنگ به کار رفته  در آن ها خنثی می باشد، استفاده نمایید.

بخوانید!  ایده های دیزاین خانه شاد

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از یک آینه مناسب

بدون شک استفاده از آینه یکی از نکات مهم در طراحی حمام در نظر گرفته می شود. اما آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم استفاده از یک آینه بزرگ که در طراحی حمام به صورت المانی غالب به نمایش درآید، می باشد. استفاده از آینه ای که در طراحی آن از یک قاب زیبا استفاده شده است، نمای زیبایی ایجاد کرده و می تواند به عنوان نقطه کانونی در طراحی حمام تلقی شود. استفاده از این المان در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام نیز کاربرد دارد.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از وان مناسب

اگر اندازه حمام بزرگ است، استفاده از یک وان هر آن چیزی است که در طراحی آن نیاز دارید. استفاده از این المان در طراحی حمام های بزرگ باعث ایجاد انسجام در فضای حمام می شود. استفاده از این المان باعث می شود دیگر نیازی به استفاده از المان های تزئینی اضافه نداشته باشید.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از المان های تزئینی

اگر از طراحی ساده برای دیزاین حمام استفاده کرده اید، استفاده از المان های تزئینی را فراموش نکنید. استفاده از یک المان مناسب یکی از راهکارهایی است که می توان بدون ایجاد هرج و مرج، در طراحی حمام از آن استفاده کرد. استفاده از المان هایی به رنگ رزگلد در دسته تازه ترین ایده هایی است که می توان در طراحی حمام از آن ها استفاده کرد.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از سینک چوبی

شاید تا به امروز استفاده از سینک روشویی چوبی طرفداران زیادی نداشته است. اما در تازه ترین ایده های ارائه شده، استفاده از این سینک های روشویی بسیار توصیه شده است. استفاده از این سینک ها باعث ایجاد نمای متفاوتی در طراحی حمام می شود. استفاده از چوب در طراحی آشپزخانه ها بسیار فراگیر تر از استفاده آن ها در حمام می باشد. اما استفاده از نمونه ای از سینک های روشویی چوبی که با استفاده از تکنیک های ویژه به صورت ضد آب در آمده اند، برای طراحی حمام بسیار مناسب می باشند. برای مثال با استفاده از سیلر زدن به چوب می توان آن ها را ضد آب کرد.

بخوانید!  نقاشی ساختمان و نکات کلیدی آن

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

طراحی مینیمال

همان طور که می دانید در سبک مدرن بیش تر از یک طراحی ساده استفاده می شود. در تازه ترین ایده ها نیز استفاده از طراحی سبک مینیمال پیشنهاد می شود. بنابراین هرچه از طراحی ساده تری در حمام استفاده نمایید، به تازه ترین و جدیدترین سبک های طراحی نزدیک خواهید شد. استفاده از این طراحی در هیچ دوره زمانی قدیمی نشده و همیشه از تازگی برخوردار می باشد و نمونه ای از طراحی های شیک محسوب می شود.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

استفاده از اتصالات رو کار

نکته قابل تاملی که در تازه ترین ایده های طراحی حمام با آن رو به رو هستیم، استفاده از برخی از اتصالات به صورت رو کار می باشد. توجه داشته باشید که در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، باید نمونه ای مناسب و تزئینی از آن ها را انتخاب نمایید. برای مثال آن چه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، نمونه ای از استفاده لوله کشی روکار می باشد که برای طراحی آن از نمونه ای تزئینی طلایی رنگ استفاده شده است. استفاده از تاسیساتی به این شکل بدون شک در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک می کند.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان گذاشتیم، تازه ترین و به روزترین ایده هایی است که در زمینه طراحی حمام ارائه شده است. توجه به این جزئیات و استفاده از این ایده ها می تواند کمک شایانی در این زمینه برای شما باشد.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *