ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

تازه ترین ایده های طراحی خانه

arian

kianborna

طراحان دکوراسیون داخلی هر ساله ایده های جدیدی در این زمینه ارائه می دهند و بسیاری از افراد نیز به دنبال تازه ترین ایده هایی هستند که از آن ها در طراحی قسمت های مختلف خانه استفاده نمایند. از این رو بر آن شدیم تا در این مطلب از ساختمانچی تازه ترین ایده هایی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ارائه شده است را با شما در میان بگذاریم. بنابراین اگر شما هم به دنبال تازه ترین ایده ها در این زمینه هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از الگوهای بزرگ و غالب

یکی از تازه ترین ایده های که در این زمینه وجود دارد، استفاده از الگوهای بزرگ و غالب می باشد. استفاده از الگوهایی که در بدو ورود چشم نواز بوده و باعث ایجاد جلب توجه افراد شود می توانند گزینه ای مناسب برای استفاده باشند. برای مثال انواع کاغذ دیواری که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، نمونه هایی با گل های درشت می باشند.

استفاده از گیاهان طبیعی بزرگ

در تازه ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی به شدت توصیه می شود. استفاده از گیاهان باعث ایجاد حس سرزندگی در فضای خانه شده و هم چنین باعث القای انرژی مثبت نیز می شود. انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن گیاهان که از نور کافی برخوردار باشد نیز نکات مهم دیگری است که باید در استفاده از گیاهان طبیعی به یاد داشته باشید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی خانه

رنگ آمیزی سقف

سقف به عنوان پنجمین دیوار در خانه شناخته می شود. در تازه ترین ایده های ارائه شده در زمینه طراحی خانه طراحان داخلی کم تر به دنبال اجرای ایده هایی برای بلندتر نشان دادن سقف هستند. آن چه که در دسته تازه ترین ایده های دکوراسیون داخلی وجود دارد، طراحی سقف می باشد. این طراحی می تواند از طریق روش های مختلف مانند استفاده از کاغذ دیواری، استفاده از رنگ های غالب و یا استفاده از الگوها صورت پذیرد. استفاده از قانون 10-30-60 می تواند در استفاده صحیح از رنگ و رنگ آمیزی دیوارها به شما کمک کند. برا ی رنگ آمیزی دیوار بهتر است از رنگی که در 60  درصد از رنگ آمیزی کل خانه مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده نمایید. 10 درصد از رنگ هم بهتر است به ایجاد جنبه های جذابیت دیداری اختصاص داده شود.

بخوانید!  ایده های طراحی و دیزاین محیط خانه

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی خانه

استفاده از وسایل چند منظوره

انتخاب وسایل چند منظوره در دسته تازه ترین ایده هایی است که برای طراحی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال استفاده از تخت خواب های چند منظوره می تواند نمونه ای از این وسایل باشد. طراحی تخت خواب های چند منظوره به این گونه است که در زیر آن محفظه ای برای قرار دادن وسایل مختلف وجود دارد که با بالا بردن رویه تخت می توان به آن ها دسترسی  داشت. از جمله المان های دیگر نیز می توان به استفاده از مبلمان چند منظوره اشاره کرد، ساخت این مبلمان ها به گونه ای است که در زیر آن محفظه ای برای نگهداری از وسایل وجود دارد. هم چنین نمونه ای از این مبلمان ها قابلیت تخت خواب شدن نیز دارند. استفاده از این المان ها در طراحی فضاهای کوچک بسیار کاربردی می باشد. استفاده از برخی از میزهای عثمانی که می توان از آن ها هم به عنوان میز و هم فضایی برای نشیمن استفاده کرد نیز از جمله گزینه های دیگری است که می توانید به این منظور انتخاب نمایید. نکته مهم در انتخاب این گونه المان ها توجه به کاربرد آن ها می باشد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی خانه

استفاده از رنگ های غالب

استفاده از رنگ های غالب مانند آبی، قرمز و نارنجی تیره می توانند باعث ایجاد جذابیت دیداری در فضای مورد نظر شوند. نکته کلیدی در استفاده از رنگ های غالب در طراحی داخلی ایجاد تعادل در محیط می باشد. به همین خاطر به یاد داشته باشید که در کنار استفاده از این گونه رنگ ها از رنگ های ملایم که طیف خنثی دارند نیز استفاده نمایید. برای مثال استفاده از رنگ های سفید و خاکستری در کنار رنگ های غالب می تواند به ایجاد تعادل در محیط مورد نظر کمک کند. اگر تمایل به استفاده از این گونه رنگ ها در طراحی اتاق های کوچک دارید انتخاب طیف مناسبی از این رنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چرا که استفاده از رنگ های تیره باعث می شود فضای اتاق کوچک تر از آن چه که هست به چشم آید.

بخوانید!  دکوراسیون داخلی مطب

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی خانه

توجه به جزئیات

توجه به جزئیات نکته مهمی است که در طراحی داخلی باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال آن چه که در تازه ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی به چشم می خورد استفاده از المان هایی که باعث القای گرما در طراحی سبک مدرن می شود، می باشد. برای مثال استفاده از کاشی های الگودار که از آن ها در طراحی دیوار بین کابینی استفاده می شود می تواند نمونه ای از این المان ها باشد. استفاده از انواع بافت ها نیز می تواند در تحقق این امر به شما کمک کند.  برای مثال استفاده از یک فرش و پرده مناسب می تواند به شما در اجرای این امر یاری رساند. کوسن ها نیز در دسته انواع بافت قرار گرفته و خاصیتی مشابه دارد. استفاده از المان های چوبی نیز در القای گرما به فضای خانه کمک می کنند.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی خانه

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان گذاشتیم تازه ترین و به روزترین ایده هایی است که طراحان دکوراسیون داخلی در زمینه طراحی قسمت های مختلف خانه ارائه داده اند. آن چه که در دیزاین خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده از ایده های تازه و نو می باشد. از این رو با استفاده از ایده های ذکر شده و اجرای ان های می توان به یک طراحی زیبا و جدید دست یافت. استفاده از این ایده ها برای آن دسته از افرادی که به تازگی قصد ایجاد تغییر در خانه خود رادارند، بسیار مناسب می باشد. استفاده از جدیدترین مجلات دکوراسیون داخلی و هم چنین منابع آنلاین می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی داشته باشد.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *