بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

kianborna

khedmatazma

همان گونه که بسیاری از افراد تمایل دارند در اتاق نشیمنی دنج نشسته و به تماشای فیلم بپردازند، در صورت وجود حیاط خلوت نیز ترجیح می دهند با فرا رسیدن فصل بهار و تابستان از این فضا نهایت استفاده را داشته باشند. اگر به طراحی چنین فضایی اهمیت دهید، می توانید نهایت لذت را از آن ببرید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه تازه ترین ایده ها و راهکارها در طراحی حیاط خلوت می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

توجه به طراحی فضا

توجه به چگونگی طراحی حیاط اولین نکته ای است که باید به یاد داشته باشید. برای مثال در ابتدا باید در مورد المان ها و سازه هایی که قصد استفاده از آن ها را دارید، فکر کنید. برای انجام این کار می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. برای مثال از جمله نکات مهمی که باید به یاد داشته باشید، چگونگی استفاده از گیاهان و کاشت درختان می باشد. استفاده از گیاهان و گل و گیاه رنگی نقش بسزایی در زیبایی فضا دارد.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ساخت استخر

استخر یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید در طراحی باغ و حیاط انتخاب کرده و نسبت به ساخت آن اقدام نمایید. بنابراین اگر استخری در حیاط یا باغ خود دارید و نیاز به بازسازی دارد، بهتر سات همین حالا نسبت به انجام این کار اقدام کنید. از جمله ایده هایی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، کاشت گل و گیاه در اطراف استخر می باشد. علاوه بر استفاده از گل های رنگی می توانید از لامپ های ریسه ای نیز استفاده کرده و فضایی آرام بخش برای خود و سایر افراد به ارمغان آورید.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ایجاد فضای نشیمن مناسب

فضای نشیمن و مبلمانی که به این منظو مورد استفاده قرار می دهید، باید جذاب و چشم نواز باشد. انتخاب نمونه ای مناسب از این المان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب می توانید از هاموک و تاب نیز در این قسمت استفاده نمایید. انجام این کار می تواند فضایی سرگرم کننده برای شما و حتی کودکان نیز به همراه داشته باشد.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

استفاده از آبنما

استفاده از یک آبنما می تواند فضایی زیبا و منحصر بفرد در حیاط و به طور کلی در محوطه سازی ایجاد نماید. وجود چنین المانی می تواند در ایجاد فضایی آرام بخش نقش داشته باشد. هم چنین می تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شده و چیدمان مبلمان و طراحی فضای مناسب نشیمن با توجه به آن صورت گیرد.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ایجاد فضایی شخصی

اگر اتاق کوچکی در حیاط و یا محوطه باغ وجود دارد، می توانید از آن به عنوان فضایی شخصی استفاده کرده و با طراحی آن فضای دنج برای خود ایجاد نمایید. نکته کلیدی در طراحی چنین فضایی ایجاد مکانی دنج که در آن احساس راحتی داشته باشید، می باشد.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ساخت یک آشپزخانه کوچک

آیا تا به حال به ساخت یک آشپزخانه کوچک در فضای باغ یا حیاط خلوت فکر کرده اید؟ اجرای این ایده بدون شک می تواند یکی از لذت بخش ترین تجربه ها را برای شما به ارمغان آورد. انجام این کار می تواند هزینه زیادی در بر داشته باشد. به نظر شما چه راهکار دیگری برای تجربه اجرای این ایده با هزینه کم تر وجود دارد؟ یکی از راهکارهایی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، به کارگیری یک دستگاه گریل می باشد. در این صورت می توانید تجربه مشابه و لذت بخشی برای خود و افراد خانواده و دوستان ایجاد نمایید. استفاده از یک باربیکیو نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ایجاد فضای بازی برای کودکان

اگر فضای باغ یا محوطه شما امکان ساخت فضایی برای بازی کودکان ایجاد می کند، بهتر است همین حالا نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. برای مثال می توانید از تاب و سرسره هایی که برای طراحی باغ مناسب هستند، استفاده کنید. ساخت یک خانه درختی نیز می تواند ایده منحصر بفردی برای کودک شما فراهم کرده و تجربه ای بی نظیر برای او به ارمغان آورید.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

ساخت شومینه بیرونی

آیا تا به حال به ساخت شومینه بیرونی فکرکرده اید؟ساخت یک شومینه بیرونی می تواند تفاوت چشمگیری در فضا ایجاد نماید. بهتر است برای ساخت شومینه بیرونی نقطه ای که فضای مناسب جهت نشستن در اطراف آن وجود دارد، انتخاب نمایید. ساخت شومینه بیرونی این امکان را فراهم می کند در شب های سرد زمستانی نیز فضای مناسب برای هم نشینی خانواده و دوستان در اختیار داشته باشید.

%عکس - نکات مهم در دیزاین حیاط خلوت

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی حیاط خلوت می باشد. اگر به دنبال ایجاد فضایی منحصر بفرد در محوطه حیاط و باغ خود هستید، استفاده از این ایده و راهکارها بدون شک می تواند به شما در این زمینه کمک کند. به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری به همراه داشته باشد؟ آیا شما تجربه ای در این زمینه دارید؟ در صورتی که شما تجربه ای از انجام این کار داشته و ایده هایی برای انجام این کار می شناسید، آن را با اهالی ساختمانچی به اشتراک بگذارید.