ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

بهینه سازی فضای زیر تخت خواب

arian

kianborna

کمبود فضا یکی از مشکلاتی است که همواره صاحب خانه ها به هنگام ورود به منزل جدید با آن مواجهه می شوند. اما با این حال آنها به خرید وسایل جدید ادامه می دهند بدون آن که لوازم و اشیاء قدیمی را دور بیندازند. مسلماً قرار دادن این وسایل در یک آپارتمان کوچک کار سختی است و باید به دنبال راه های هوشمندانه برای ذخیره سازی آن ها بود. به خانه خود نگاهی بیندازید و مکان هایی که فکر می کنید می توانید از آن ها استفاده کنید را بیابید. فضای زیر تخت از جمله مکان هایی است که می توان برای ذخیره سازی لوازم و وسایل مورد نیاز از آن استفاده نمود. اصولاً در دیزاین خانه توجه بسیاری به بهینه سازی فضا می شود و طراحان سعی می کنند تمام فضاهای موجود را شناسایی کرده و از آن ها به بهترین شکل استفاده نمائیند.

هر چند طرفداران قوانین فنگ شویی بر این باورند که نباید در زیر تخت وسایل را نگهداری نمود زیرا این کار مانع از برقراری جریان انرژی در فضا می شود اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و یا خانه ویلایی شما متراژ کمی دارد، هر ذره از فضا می تواند برای شما مفید باشد، بنابراین باید از آن ها استفاده بهینه کنید تا از ایجاد هرج و مرج و شلوغی در فضا جلوگیری شود. در این نوشته از ساختمانچی سعی نمودیم یکسری نکات و راهکارهای مفید برای بهینه سازی فضای زیر تخت خواب به شما معرفی نمائیم. بهینه سازی فضا در خانه های کوچک امری بسیار ضروری است که باید بدان توجه شود. با ساختمانچی شوید و در صورت تمایل ایده های خود از طریق کامنت با ما در ارتباط بگذارید.

چه مقدار فضا در زیر تخت وجود دارد؟

%عکس - بهینه سازی فضای زیر تخت خوابقبل از آن که شروع به استفاده از فضای زیر تخت خواب برای قرار دادن لوازم و وسایل کنید ابتدا باید هر آنچه که قبلاً در زیر تخت وجود داشته را بیرون بیاورید و آنجا را کاملاً تمیز کنید تا بفهمید چقدر فضا زیر تخت وجود دارد. وقتی این کار را انجام دادید راحت تر متوجه می شوید چه المان هایی را باید در آنجا قرار دهید.

وقتی تصمیم گرفتید چه چیزی در زیر تخت و کشوهای آن قرار دهید به این نکته دقت کنید که لوازم و وسایلی که قرار نیست تا مدتی استفاده کنید را انتخاب نمائید. برای مثال لباس های زمستانی یا تابستانی، کفش ها، بالشت ها و پتوهایی که تنها سالی یکبار از آنها استفاده می کنید و .. را در زیر تخت قرار دهید. سایر وسایلی که روزانه از آن ها استفاده می کنید باید به راحتی قابل دسترس باشند و زیر تخت مکان مناسبی برای نگهداری آنها می باشد.

بخوانید!  نکات خرید سیسمونی نوزاد

کشوهای زیر تخت خواب

%عکس - بهینه سازی فضای زیر تخت خوابساختن کشو در زیر تخت خواب ایده ای بسیار مناسب برای ذخیره سازی و نگهداری لباس ها می باشد. با توجه به نوع کشوها می توانید علاوه بر لباس هر آنچه که می دانید تا مدتی به آن نیز ندارید را در آن ها قرار دهید. اما اگر چنین کشوهایی ندارید به راحتی می توانید خودتان در زیر تخت آن ها را تعبیه کنید. یکی از ویژگی های کشوی زیرتختی این است که کمتر کسی به آن توجه می کند زیرا تنها خود شما از وجود آن ها آگاه هستید. از این رو اگر این کشوها بسیار جالب نبوده و یا با خود تخت هماهنگ نباشند چندان اهمیتی ندارد.

%عکس - بهینه سازی فضای زیر تخت خواباگر یک جفت جعبه و یا مکعب های بسیار زیبا دارید می توانید از آن ها برای نگهداری لباس و سایر اشیاء استفاده کنید زیرا قرار دادن آن ها در زیر تخت زیبایی آن ها را پنهان می کند. اگر در زیر تخت به اندازه کافی فضا دارید می توانید از جعبه های مکعبی شکل پارچه ای و زیپ دار با رنگ های متفاوت استفاده کنید. وقتی رنگ جعبه ها متفاوت باشد به راحتی می توانید آنچه که لازم دارید را از بین بقیه جعبه ها پیدا کنید.

اگر می خواهید جعبه ها و کشوهای مخصوص برای نگهداری وسایل در زیر تخت خریداری کنید فضای زیر تخت خواب را اندازه بگیرید. با این کار می توانید جعبه ها را به راحتی کنار هم قرار دهید و از فضا استفاده بهینه کنید. هیچ گاه وسایل خود را به زیر تخت هل نداده یا پرت نکنید زیرا این کار باعث می شود هنگام پیدا کردن شیء مورد نیاز خود دچار مشکل شوید زیرا ممکن است مجبور شوید کل وسایل را بیرون آورید تا آنچه که می خواهید پیدا شود. به جای این کار از قوطی ها، جعبه ها، مکعب ها و یا هر چیز دیگر برای جداسازی و تفکیک لوازم خود استفاده کنید و مکانی تمیز و مناسب برای نگهداری لباس های فصلی خود در نظر بگیرید.

بخوانید!  دکوراسیون منزل با ترکیب رنگ آبی و زرد

%عکس - بهینه سازی فضای زیر تخت خوابفضای زیر تخت مکان بسیار مناسبی برای نگهداری کفش می باشد، بنابراین می توانید به راحتی جعبه های کفش خود را در زیر تخت خواب قرار دهید. اگر می خواهید برای کفش های خود جعبه بخرید بهتر است باکس های چرخ دار را انتخاب کنید زیرا به آسانی می توانید آن ها را بیرون آورده و به کفش مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. با استفاده از این باکس ها به آسانی هر آنچه که در زیر تخت در عقب تر قرار گرفته را بیرون بکشید.

چه چیزی می توان در زیر تخت قرار داد؟%عکس - بهینه سازی فضای زیر تخت خواب

در واقع تمام چیزهایی که شما برای مدت زمان مشخصی از ان ها استفاده نمی کنید را می توانید در زیر تخت قرار دهید از جمله:

چمدان ها

چمدان وسیله ای است که شما تنها سالی یکبار یا چند سال یکبار از آن استفاده می کنید. بنابراین قرار دادن آن در زیر تخت ایده ای بسیار مناسب است.

لباس های فصلی

شما می توانید لباس های پائیزه، زمستانی و یا تابستانی خود را در زیر تخت قرار دهید.

کفش ها

هر فردی خصوصاً خانم ها چند جفت کفش دارند که آن ها را برای مناسبت ها و مکان های خاص استفاده می کنند. تمام کفش ها به جز کفش هایی که روزمره استفاده می شوند را می توان در زیر تخت خواب قرار داد.

ملحفه ها

فضای زیر تخت مکان مناسبی برای نگهداری ملحفه ها و پارچه هایی است که برای مدت طولانی نمی خواهید از آن ها استفاده کنید.

کتاب ها

اگر در خانه خود قفسه کتاب ندارید و یا تعداد زیادی کتاب دارید که نمی دانید آن ها را کجا قرار دهید می توانید کتاب هایی که قبلاً خوانده اید را در زیر تخت قرار دهید. با قفسه بندی فضای زیر تخت می توان کتاب ها را مرتب در آن ها چید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *