بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
رنگ قهوه ای در دکوراسیون

بهترین مکمل های رنگ قهوه ای در طراحی داخلی

khedmatazma

kianborna

رنگ قهوه ای یکی از رایج ترین رنگ ها در طراحی داخلی محسوب می شود. این رنگ قدرتمند رنگی کلاسیک است و باعث ایجاد تفاوت در فضاهای بزرگ و کوچک شده و حسی دنج و صمیمی در آنها ایجاد می کند. ترکیب رنگ های نارنجی, قرمز یا زرد با رنگ های خاکستری یا  مشکی ترکیب رنگ زیبایی ایجاد می کند که در اکثر دکوراسیون داخلی های سنتی و مدرن دیده می شود. چوب طبیعی دقیقاً به رنگ قهوه ای است بنابراین اگر می خواهید این رنگ را به خانه خود اضافه کنید, استفاده از محصولات چوبی راحت ترین روش برای این کار است.

چه رنگ هایی با رنگ قهوه ای همخوانی دارند؟

رنگ قهوه ای به راحتی با سایر رنگ ها همخوانی پیدا نمی کند به همین دلیل انتخاب یک ترکیب زیبا بسیار حائز اهمیت است. با انتخاب یک رنگ مناسب در کنار رنگ قهوه ای می توانید بر اساس سلیقه خود اتاقی مدرن یا سنتی داشته باشید.

در انتخاب این رنگ دقت کنید زیرا در صورت انتخاب رنگ نامناسب بعد از تکمیل دکوراسیون منزل احساس پشیمانی خواهید کرد. در این نوشته  از ساختمانچی شما با انواع رنگ هایی که در کنار رنگ قهوه ای ترکیبی زیبا ایجاد می کنند آشنا خواهید شد و با استفاده از آنها می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب نموده و در طراحی دکوراسیون آن را به کار ببرید.

رنگ سفید

رنگ قهوه ای وقتی با رنگ سفید ترکیب شود تاثیر عمیق تری بر دکوراسیون خواهد گذاشت. یک دیوارپوش چوبی بلند برای داشتن سایه شکلاتی رنگ در دکوراسیون داخلی کافی می باشد. این رنگ قهوه ای بسیار تیره و خسته کننده است اما وقتی در کنار رنگ سفید قرار می گیرد باعث ایجاد یک نقطه کانونی عالی در فضای اتاق می گردد.

رنگ قهوه ای

رنگ مسی

رنگ قهوه ای شکلاتی را در نظر بگیرید که با سایه مسی ترکیب شده است. واقعاً شگفت انگیز است! ته رنگ های قرمز باعث می شوند رنگ قهوه ای بسیار شیک و نرم به نظر بیاید. این ترکیب رنگی نه تنها اتاق را تیره نشان نمی دهد بلکه دکوراسیونی دنج و مدرن را به نمایش می گذارد.

رنگ های گرم

رنگ های گرم مانند نارنجی و رنگ زرد که یادآور پاییز هستند با رنگ قهوه ای همخوانی بی نظیری دارند. با انتخاب یکی از این رنگ ها اتاق راحت تر و گرم تر به نظر می آید زیرا آها جزء رنگ های گرم محسوب می شوند. شما می توانید آثار هنری مختلفی که در پالت رنگی آنها از ترکیب رنگ های گرم با رنگ قهوه ای استفاده شده را در منزل خود قرار دهید و مبلمان و عناصر دکوراتیو را با آنها هماهنگ نمائید.

%عکس - بهترین مکمل های رنگ قهوه ای در طراحی داخلی

رنگ آبی

وقتی در مورد رنگ هایی که با رنگ قهوه ای همخوانی دارند فکر می کنید احتمالاً رنگ آبی به ذهنتان خطور نمی کند. ترکیب رنگ قهوه ای با سایه های آبی رنگ فضایی ایده آل و آرام به وجود می آورد. فرقی نمی کند فضای شما اتاق خواب باشد یا حمام, با انتخاب سایه های مناسب آبی و قهوه ای به نتیجه ای شگفت آور دست خواهید یافت. در نظر داشته باشید که رنگ سبز آبی مکمل رنگ قهوه ای است و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی نمای بسیار جذابی ایجاد می کند.رنگ قهوه ای در اتاق خواب

رنگ پاستیلی

ممکن است همیشه در ذهن خود این ایده را داشته باشید که رنگ آبی فقط با رنگ های سبز یا صورتی ترکیب می شود زیرا آنها رنگ های پاستیلی هستند اما افزودن رنگ قهوه ای به آنها فضایی کلاسیک در اتاق ایجاد می کند. اگر این رنگ های روشن را دوست دارید بهتر است بدانید اتاق خواب شما با این ترکیب فضایی جوان پسند ایجاد نمی کند بلکه اگر کمی رنگ قهوه ای به ترکیب صورتی و آبی اضافه کنید فضایی متفاوت خواهید داشت.

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ نارنجی

همانند رنگ زرد, نارنجی نیز در کنار رنگ قهوه ای ترکیبی بی نظیر ایجاد می کند. ترکیب این دو رنگ فوق العاده است زیرا هر کدام از آنها حسی کاملاً متفاوت در فضا به وجود می آورند. برخلاف رنگ نارنجی که رنگی درخشان و زنده است, رنگ قهوه ای تاریک و عمیق می باشد. استفاده از این دو رنگ به تنهایی توصیه نمی شود بنابراین بهتر است از ترکیب آنها در کنار هم برای طراحی داخلی استفاده نمائید.

ترکیب رنگ نارنجی و قهوه ای

رنگ فیروزه ای

ترکیب رنگ قهوه ای با فیروزه ای یک ترکیب رنگی بسیار رایج است. اکثر خانم های با ذوق و خلاق برای رنگ اتاق خواب یا اتاق نشیمن از ترکیب قهوه ای فیروز ای استفاده می کنند. علارغم اینکه این ترکیب رنگ با سبک سنتی تطبیق دارد, از آن می توان برای طراحی دکوراسیون به سبک مدرن نیز استفاده نمود.%عکس - بهترین مکمل های رنگ قهوه ای در طراحی داخلی

طیف رنگ قهوه ای

طیف های متفاوتی از رنگ قهوه ای وجود دارند از خیلی تیره گرفته تا خیلی روشن. اینکه کدام یک از این تن ها را انتخاب می کنید اهمیتی ندارد زیرا ترکیب آنها در هر صورت بسیار ایده آل و جذاب است. شما می توانید طیف خیلی روشن یا خیلی تیره را به عنوان رنگ پایه انتخاب نمائید. در هر صورت این ترکیب رنگی نمایی بسیار جذاب خواهد داشت. این نکته را به یاد داشته باشید که برای مکان هایی که نور کافی ندارند استفاده از این ترکیب باعث تیره تر شدن فضا می شود.%عکس - بهترین مکمل های رنگ قهوه ای در طراحی داخلی