بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

arian

khedmatazma

kianborna

سبک مدرن یکی از جذاب ترین انواع سبک های طراحی می باشد و بسیاری از افراد به استفاده از آن در طراحی خانه علاقمند می باشند. تصور برخی از افراد بر این است که در طراحی سبک مدرن ممکن است فضای مورد نظر خالی به نظر برسد. اما به واقع این چنین نیست و در صورت استفاده صحیح از وسایل نمایی بسیار شیک در اختیار خواهید داشت. یکی از مواردی که ممکن است افراد در هنگام طراحی مدرن با چالش رو به رو شوند، استفاده و انتخاب پرده ای مناسب می باشد. همان طور که می دانید پرده ها انواع مختلفی داشته و انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها ممکن است کمی سخت به نظر برسد. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم ارائه نکاتی در زمینه انتخاب صحیح انواع پرده که می توان درطراحی سبک مدرن از آن استفاده کرد، می باشد. در ادامه این مطلب از ساختمانچی با ما همراه باشید.

رنگ های سفید و سیاه دو نمونه از رنگ هایی هستند که در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارند. استفاده از پرده سفید رنگ نمونه ای مناسب برای استفاده در طراحی داخلی فضایی به سبک مدرن محسوب می شود. از دلایل قابل قبول برای انتخاب این رنگ از پرده در طراحی سبک مدرن، تطابق پذیری آن ها با سایر رنگ ها و سایر المان هایی که در طراحی استفاده کرده اید، می باشد. از دلایل دیگر می توان به ایجاد فضایی دنج که با استفاده از این پرده به وجود می آید، اشاره کرد. اگر فضای مورد نظر شما از وسعت کمی برخوردار است، استفاده از پرده های سفید رنگ بهترین گزینه ای است که در مقابل شما قرار دارد.

%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

 

اگر تمایل به استفاده از رنگ های تیره برای انتخاب پرده در طراحی سبک مدرن دارید، رنگ سیاه می تواند گزینه ای برای انتخاب باشد. نکته کلیدی در استفاده از پرده هایی به این رنگ، استفاده از انواع پرده های سبک می باشد. هم چنین باید از انواع طیف ملایم تر این رنگ استفاده نمایید. در صورت عدم تمایل به استفاده از این رنگ می توانید از انواع طف تیره، رنگ هایی مانند آبی یا سبز استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که طیف رنگی که به این منظور استفاده می نمایید نباید به المان غالب در طراحی اتاق نشیمن، تبدیل شود. استفاده از این رنگ پرده در طراحی اتاق خواب مدرن کاربرد بیش تری دارد. بهتر است برای اتاقی که اندازه کوچکی داشته و از نور کافی نیز برخوردار نمی باشد از پرده های تیره رنگ استفاده نکنید. چرا که در این صورت فضای اتاق کوچک تر از آن چه که هست نمایش داده شده و باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق می شود.%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

رنگ خاکستری نیز مانند رنگ سفید، نمونه ای از رنگ های خنثی تلقی می شود. استفاده از این رنگ برای پرده اتاق نشیمن مدرن انتخاب بسیار مناسبی بوده و با انواع رنگ ها تطابق پذیری دارد. این امکان وجود دارد که برای استفاده از پرده هایی به این رنگ از دو یا سه طیف مختلف این رنگ در کنار یکدیگر استفاده نمایید. این کار نمای زیبایی در پرده به وجود می آورد.

%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

استفاده از انواع پرده هایی که در طرحی آن ها از دو طیف یک رنگ استفاده شده است نیز یکی دیگر از انواع ایده هایی است که در هنگام انتخاب پرده در طراحی مدرن نیز می توانید به استفاده از آن فکر کنید. استفاده از این مدل پرده می تواند باعث ایجاد جذابیت در فضای مورد نظر شده و در ایجاد انسجام در فضای اتاق نیز می تواند کارگشا باشد. طراحی این پرده ها می تواند به گونه ای باشد که دو طیف رنگ در مرز مشخصی از یکدیگر جدا شده باشند. هم چنین می توان از پرده هایی که در طراحی آن ها از تکنیک آمبره که به صورت اغدام رنگ ها می باشد، استفاده کرد.

%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

به یاد داشته باشید که برای انتخاب پرده در طراحی سبک مدرن بهتر است از انواع پرده های سبک مانند حریر استفاده نمایید. چرا که استفاده از انواع پرده های سنگین در طراحی های کلاسیک کاربرد داشته و در طراحی مدرن جایی ندارند.

%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

استفاده از پرده های زبرا نیز نمونه ای دیگر از انواع پرده هایی است که می توان در طراحی سبک مدرن مورد استفاده قرار داد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از این مدل پرده علاقه دارید، بهتر است برای اتاق خواب از آن ها استفاده کرده و در طراحی اتاق نشیمن از انواع دیگر پرده ها مانند پرده های حریر استفاده نمایید.%عکس - بهترین مدل های پرده در طراحی مدرن

استفاده از انواع پرده های الگو دار نیز در طراحی مدرن کاربرد دارد. نکته مهم در انتخاب این گونه پرده ها استفاده از انواعی از آن ها که رنگ غالب ندارند می باشد. استفاده از پرده هایی با الگوهای هندسی، پرکاربردترین انواع پرده ها در سبک مدرن می باشد. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از این مدل پرده، بهتر است المان هایی مانند مبلمان یا انواع کاغذ دیواری از طراحی ساده ای برخوردار باشند. این امکان وجود دارد که از الگوهای پرده در کوسن یا فرش وجود داشته باشد.

نکات پایانی

پرده به عنوان المان تزئینی شناخته شده و استفاده از آن باعث ایجاد عمق و انسجام در فضای مورد نظر می شود. در طراحی سبک کلاسیک و ویکتوریا استفاده از پرده های سنگین یکی از مشخصه ها شناخته می شود، اما همان طور که اشاره شد در طراحی مدرن استفاده از انواع پرده های سبک مانند حریر کاربرد فراوانی دارد. همان گونه که ملاحظه کردید، استفاده از رنگ های خنثی برای انتخاب پرده در سبک مدرن کاربرد فراوانی دارد. بنابراین اگر شما نیز به دنبال خرید پرده برای خانه مدرن خود هستید بهتر است نمونه ای از آن ها که از رنگ خنثی برخوردار می باشند، استفاده نمایید. امروزه با گستردگی انواع پرده ها می توان نمونه ای مناسب مطابق با سبک مورد نظر پیدا کرد. اگر در انتخاب پرده مناسب دچار تردید هستید مشورت با یک متخصص می تواند به شما کمک کند. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند راهگشای شما در این زمینه باشد.