ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

بهترین آب پاش (اسپرینکلر) باغچه

arian

kianborna

اکثر مردم هیچ گاه آب دادن به باغچه خود را فراموش نمی کنند اما آیا تاکنون در مورد یک آب پاش مناسب برای آبیاری باغچه منزل خود فکر کرده اید؟ آب پاش های ماشینی هنگامی که باغچه شما بسیار بزرگ است کاربردی هستند اما بعد از آب پاشی باغچه می تواند به سرعت خشک شود. برای اینکه این قسمت از خانه شما بسیار جذاب و سرحال به نظر برسد وقت آن رسیده که به فکر آب پاش بیفتید. باغچه های مرتب و سرحال زیبایی بی نظیری به محوطه خانه می بخشند، از این رو رسیدگی و آب دادن آن ها به صورت مرتب بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که صحبت از اسپرینکلر یا آب پاش می شود گزینه های بیشماری پیش روی شما قرار می گیرند. بهترین آب پاش برای شما آب پاشی است که علارغم مناسب بودن برای ابعاد باغچه، نیازهای باغچه شما را نیز برآورده سازد. اسپرینکلر ثابت تنها بخش خاصی از باغچه شما را پوشش می دهد اما دسترسی به قسمت های دور از دسترس را نیز فراهم می نماید. %عکس - بهترین آب پاش (اسپرینکلر) باغچه

اسپرینکلر نوسانی اصولاً بهترین انتخاب برای باغچه های بزرگ می باشد. آنها تمام مناطق مورد نظر را با حرکت دورانی خود آب رسانی می کنند و آب به نسبت مساوی به تمام قسمت ها می رسد. یکی دیگر از مزایای این آب پاش ها این است که می توانند آب را به صورت ملایم تر بر روی بسترهای گل بپاشند. اگر باغچه شما بزرگ است، اسپرینکلری که در آن نصب می شود باید منطقه وسیع را پوشش دهد. برخی از این آب پاش ها حرکتی به صورت بالا پایین دارند که با این حرکات آب را به تمام قسمت ها می فرستند. با استفاده از آن ها مطمئن می شوید که آب به طور یکسان به تمام باغچه پاشیده شده است. بهترین نوع آب پاش هایی که امروزه استفاده می شوند مجهز به تایمر هستند. آن ها پروسه آب دادن به باغچه را آسان تر می کنند. با استفاده از آب پاش های تایمری دیگر نگران اینکه چه موقع به باغچه خود آب دهید، نباشید. آن ها در زمان مشخص به طور منظم  شروع به آب دادن باغچه می کنند. یک اسپرینکلر با نازل های قابل تنظیم به آب پاشی گفته می شود که می تواند مناطقی که بیشتر آب نیاز دارد را آب پاشی کند.

بخوانید!  آموزش طراحی باغچه و باغبانی

%عکس - بهترین آب پاش (اسپرینکلر) باغچه

قبل از آن که نسبت به خرید  اسپرینکلر آب برای باغچه خانه خود اقدام نمائید بهتر است با ساختمانچی همراه شوید و به نکات زیر توجه نمائید:

از انواع  اسپرینکلرهای موجود در بازار آگاه شوید

قبل از آنکه بهترین اسپرینکلر را برای باغچه انتخاب کنید باید از انواع مختلف آن ها اطلاع پیدا کنید. برخی از آن ها به صورت دستی هستند و برخی دیگر قابل حمل بوده و برای باغچه های بزگ مناسب می باشند. هنگامی که می خواهید آب پاش انتخاب کنید به دنبال ارزان ترین مدل آن ها نباشید بلکه مبنای انتخاب خود را نحوه آب پاشی و سرعت آبیاری قرار دهید. انواع  اسپرینکلرها به شرح زیر می باشند:

اسپرینکلر ثابت

با استفاده از این اسپرینکلرها شما می توانید هم از اسپرینکلر و هم از شیلنگ آب برای آب پاشی باغچه استفاده کنید. این نوع اسپرینکلر برای محدوده های مختلف قابل استفاده است اما به خوبی به لوله شیلنگ متصل می شود و می تواند به خوبی منطقه مشخصی از باغچه یا محوطه خانه خود را آبیاری کنند. شما به صورت دستی این آب پاش را به گونه ای تنظیم کنید که آب به قسمت های دیگر باغچه بپاشد. اسپرینکلر ثابت برای باغچه های کوچک انتخابی مناسب می باشند.

اسپرینکلر نوسانی

این اسپرینکلرهای باغچه دارای بازشوهای چندگانه هستند که امکان آب پاشی دایره ای شکل را فراهم می کنند. آن ها در مقایسه با اسپرینکلرهای ثابت محدوده بیشتری را می توانند آبیاری کنند. جهت آب پاشی از یک سو به سوی دیگر است، از این رو باغچه شما به طور منظم آب پاشی می شود بدون آن که غرق در آب شود.

بخوانید!  جذاب ترین ایده های طراحی فضای بیرون منزل

اسپرینکلر چرخشی

این نوع اسپرینکلرها سطح وسیعی از باغچه را آبیاری می کنند زیرا از قابلیت چرخش 360 درجه برخوردار هستند. یک اسپرینکلر چرخشی اغلب یک بازوی مجزا دارد که با استفاده از آن می توان پاشش آب را حول یک محور دایره ای شکل از باغچه کاهش داد. اسپرینکلر چرخشی دو یا چند بازو دارد که می تواند در روزهای گرم تابستان سطح باغچه شما را آبیاری کنند.

شیلنگ های اسپرینکر

شیلنگ های اسپرینکلر می توانند با شکل باغ تطبیق پیدا کنند. آن ها هم به بستر گل ها و هم به مناطق غیر قابل دسترس آب می پاشند. سطح این شیلنگ ها یکسری سوراخ قرار دارد که آب را از طریق آن ها به سطح باغچه می فرستند. هنگامی که صحبت از انعطاف پذیری می شود این آب پاش ها بهترین گزینه محسوب می شوند و این امکان را به شما می دهند که بتوانید قسمت های دور از دسترس باغچه خود را آبیاری کنید.

%عکس - بهترین آب پاش (اسپرینکلر) باغچه

هنگامی که هوا گرم و خشک می شود، باغچه  شما بیشتر از قبل به آب نیاز دارد. برخی قسمت های باغچه ممکن است خشک و آفتابی و برخی قسمت ها مرطوب و سایه دار باشند. تعیین اینکه باغچه شما چه مقدار آب نیاز دارد را به عهده اسپرینکلر بگذارید. اسپرینکلرهای تایمردار انتخاب مناسبی برای شما هستند زیرا زمان و میزان آبیاری باغچه را می توانید با آن ها مشخص کنید. قیمت این اسپرینکلرها به نسبت اسپرینکلرهای دیگر کمی بیشتر است اما با استفاده از آن ها دیگر نگران آبیاری باغچه نخواهید بود. این نکته لازم به ذکر است که حتماً با توجه به مساحت باغچه خود نسبت به خرید اسپرینکلر اقدام نمائید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *