%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلی

بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلی

keleman

kianborna

امروزه موضوع دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای در بین معماران و طراحان داخلی برخوردار است. اکثر طراحان سعی میکنند دکوراسیون خانه را بر اساس رنگ های شیک و زنده طراحی کنند. رنگ تاثیر بسزایی در روحیه افراد میگذارد. بعضی رنگ ها حس شادابی و سرزندگی به افراد منتقل میکنند و بعضی دیگر یکنواخت و کسل کننده هستند. رنگ بنفش از جمله رنگ هایی ست که حس شادابی و زندگی را در فرد ایجاد کرده و نمایی شیک و جذاب در دکوراسیون داخلی فراهم مینماید.

رنگ بنفش یکی از مرموزترین و اسرار آمیزترین رنگ هایی ست که میتوان تصور کرد. تن این رنگ از رنگ های قوی و پرمایه مانند آبی و قرمز حاصل میشود. رنگ بنفش به شدت بر روحیه و سلامتی افراد تاثیرگذار میباشد. در این نوشته سعی داریم ایده هایی از طراحی داخلی با رنگ بنفش را در اختیار شما بگذاریم, طرح هایی که با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد.

اگر به آسمان نگاه کنید رنگ ارغوانی آخرین سایه رنگی ست که مشاهده میکنید. رنگ گرم قرمز و رنگ سرد آبی را نیز میتوان در آسمان یافت. در میان رنگ های مختلف رنگ خاکستری, بنفش کمرنگ, نیلی و … جزء رنگ های بارز میباشند.

در طبیعت, رنگ بنفش جزء رنگ های رایج نیست. این رنگ را میتوان گاهی در گل ها و یا لایه های عمیق بعضی دانه ها پیدا کرد. به همین دلیل رنگ بنفش نمادی از سلامتی, قدرت و ثروت است.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیزمینه رنگ بنفش قدرت تخیل و بصیرت را بالا میبرد. در عمل این رنگ توسط افراد جدی و خلاق انتخاب میشود. در تصویر زیر یک اتاق نهارخوری با زمینه بنفش را مشاهده میکنید که علاوه بر میز نهارخوری, در پس زمینه نقاشی دیوار نیز رنگ بنفش به چشم میخورد.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیهمانطور که گفته شد رنگ بنفش خاصیت جادویی دارد. این رنگ زمانی تاثیرگذارتر خواهد بود که در اتاق های مدیتیشن و یوگا استفاده شود. شما با تجلی رنگ بنفش شاداب و سرزنده میشوید. این رنگ به فضاهای بی روح جانی دوباره میبخشد.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلینکته ای که در استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی باید مورد توجه قرار گیرد عدم استفاده زیاد از رنگ های تیره است. استفاده بیش از حد از رنگ های تیره فضا را شلوغ و گرفته نشان میدهد. اما استفاده متعارف از رنگ مشکی فضای دراماتیک ایجاد میکند که ممکن است با سلیقه برخی افراد همخوانی داشته باشد.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیبنفش کم رنگ رنگی ایده آل و مناسب برای طراحی اتاق خواب است. این رنگ طراوت, آرامش و زیبایی به اتاق میبخشد. روتختی, رومیزی, گل های تزئینی و دیگر وسایل اتاق خواب را میتوان به رنگ بنفش کم رنگ انتخاب نمود که اینکار نمایی زیبا و جذاب ایجاد میکند که با سلیقه خانم ها مطابقت دارد.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیترکیب رنگ های طلایی و نقره ای در دکوراسیون فضایی که در آن بنفش به کار رفته, نمایی شیک و سلطنتی ایجاد میکند. رنگ های طلایی و نقره ای به دلیل انعکاس نور, زیبایی فضا را دوچندان میکنند. برای انجام اینکار میتوان از لامپ های آویزان, آینه های دکوراتیو و وسایل تزئینی در دکور اتاق استفاده نمود.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیایجاد کنتراست در زمینه رنگ اتاق جذابیت خاصی ایجاد میکند. گاهی میتوان رنگ زرد یا سبز لیمویی را به شکل خارق العاده ای با رنگ بنفش ترکیب نمود. این ترکیب رنگ های سرد فضای اتاق نشیمن را خاص تر جلوه میدهند.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ قرمز در ترکیب با بنفش نمایی زیبا به اتاق نشیمن میبخشد. پرده, فرش و کوسن مبلمان را میتوان با زمینه رنگ قرمز انتخاب نمود, این رنگ در کنار رنگ قرمز نمایی گرم و صمیمی ایجاد میکند.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلیرنگ بنفش در دکوراسیون سرویس بهداشتی نمایی شیک و مدرن ایجاد میکند به نحوی که استفاده از آن در کنار رنگ سفید نمادی از خلاقیت و زیبایی ست. رنگ دیوار را میتوان بنفش انتخاب کرد و برای قاب دور آینه, کفپوش و سینک روشویی از رنگ سفید استفاده نمود.

%عکس - بنفش, جذاب ترین رنگ در دکوراسیون داخلی