بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

kianborna

arian

khedmatazma

طراحی خانه های کوچک باید به گونه ای باشد که استفاده از وسایل و طراحی آن باعث ایجاد هرج و مرج در فضای خانه نشود. یکی از اشتباهاتی که افراد در طراحی خانه های کوچک انجام می دهند، خالی گذاشتن فضا در جهت بزرگ تر نشادن دادن آن می باشد. اما در عمل این کار اشتباه می باشد. آن چه که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت، ایده هایی در جهت بزرگ تر نشان دادن اتاق های کوچک می باشد. با ما همراه باشید.

استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ برای طراحی سقف

بسیاری از افراد بر این باورند که برای رنگ آمیزی سقف حتما باید از رنگ سفید استفاده شود. چرا که انجام این کار باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می شود. اما به واقع این چنین نیست و این امکان وجود دارد که از طیف های مختلف رنگ های روشن و یا حتی انواع کاغذ دیواری برای طراحی سقف استفاده شود. انجام این کار باعث می شود توجه افراد در بدو ورود به سقف جلب شده و همین امر از کوچک به نظر رسیدن اتاق جلوگیری به عمل می آورد. استفاده از المانی که توجه افراد را به سقف جلب کند، نتیجه مشابهی داشته و باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر به نظر آید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

استفاده از رنگ های روشن برای دیوار و کفپوش

اگرچه استفاده از رنگ های تیره و گرم فضای دنج تری در اتاق ایجاد می کند، اما باعث کوچک به نظر رسیدن فضای مورد نظر می شود. یکی از تکنیک هایی که باید در طراحی اتاق های کوچک مورد استفاده قرار دهید، استفاده از رنگ های روشن می باشد. چرا که استفاده از این طیف رنگ باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می شود. به این منظور بهتر است برای انتخاب رنگ دیوارها و کفپوش از طیف رنگ های روشن استفاده نمایید. اگر تمایل به استفاده از چوب در طراحی داخلی دارید به یاد داشته باشید که برای انتخاب رنگ آن ها نیز باید از انواع روشن استفاده نمایید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

انتخاب صحیح مبلمان

انتخاب مبلمان مناسب یکی از مهم ترین نکاتی است که در طراحی اتاق نشیمن های کوچک باید به یاد داشته باشید. استفاده از مبلمان های بزرگ باعث ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق شده و فضای اتاق را کوچک تر از آن چه که هست نمایش می دهد. به منظور انتخاب رنگ مبلمان نیز بهتر است انواع مبلمان رنگ روشن را استفاده کرده و از چند کوسن با رنگ های غالب بر روی آن استفاده نمایید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

استفاده از الگوی راه راه

استفاده از الگوی راه راه در طراحی های مدرن و به روز کارایی فروانی دارد. استفاده از الگوهای راه راه عمودی در طراحی اتاق های کوچک باعث می شود فضای مورد نظر بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. به این منظور می توانید از کاغذ دیواری با این طرح برای یک دیوار استفاده نمایید. هم چنین می توانید از این الگو در سایر بافت ها از جمله فرش نیز استفاده کنید. انجام این کار باعث عمق بخشی به فضای اتاق شده و نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

استفاده از المان های شیشه ای

استفاده از المان های شیشه ای یکی از راهکارهای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می باشد. به این منظور شما می توانید از میزها یا صندلی های شیشه ای استفاده نمایید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

استفاده از آینه

یکی از ساده ترین در عین حال جذاب ترین ایده ها برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق، استفاده از آینه می باشد. استفاده از آینه باعث می شود نور در محیط بازتاب شده و نه تنها اتاق روشن شود بلکه بازتاب نور به بزرگ تر نشان دادن اتاق نیز کمک می کند. به این منظور می توانید از یک آینه بزرگ استفاده نمایید. استفاده از چند نمونه آینه تزئینی کوچک در کنار یک دیگر نیز نمای زیبایی ایجاد کرده و تاثیری مشابه دارد.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

انتخاب پرده مناسب

استفاده از یک مدل پرده مناسب نکته مهمی است که در طراحی فضای کوچک باید به آن توجه داشته باشید. در طراحی چنین فضایی بهتر است از انواع پرده های رنگ روشن و سبک مانند پرده های حریر استفاده نمایید. استفاده از پرده های سنگین در طراحی اتاق کوچک باعث می شود فضای اتاق دچار هرج و مرج شده و کوچک تر به نظر آید.

استفاده از یک تابلو هنری

استفاده از یک تابلو هنری که در آن از رنگ های موجود در اتاق استفاده شده باشد، نمای زیبایی در اتاق ایجاد کرده و با ایجاد نقطه کانونی و جلب توجه افراد باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق می شود. استفاده از نمونه ای از این تابلوها در سایز بزرگ باعث ایجاد عمق بخشی در فضای اتاق می شود.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

ایجاد فاصله بین دیوار و مبلمان

چیدمان مبلمان یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در طراحی خانه به آن توجه داشته باشید. یکی از روش های غلطی که در چیدمان مبلمان در اتاق کوچک استفاده می شود، چسباندن مبلمان به دیوار می باشد. اگرچه به نظر می رسد انجام این کار فضای بزرگتری در اختیار افراد قرار می دهد، اما به یاد داشته باشید که برخلاف تصور عامه، چیدمان مبلمان به این شکل باعث می شود فضای اتاق کوچک تر از آن چه که هست به چشم آید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

استفاده از مبلمان تک رنگ

استفاده از مبلمانی که تمامی صندلی ها از یک رنگ برخوردار باشند و رنگ آن ها با رنگ دیوار هماهنگی داشته باشد، انتخاب مناسبی برای اتاق های کوچک می باشد. استفاده از مبلمانی با این ویژگی ها باعث می شود انسجام در فضای اتاق برقرار شده و فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید.

%عکس - ایده های خلاقانه در بزرگ تر نشان دادن اتاق کوچک

نکات پایانی

آز آن جایی که با توسعه شهرنشینی بسیاری از افراد در خانه و آپارتمان های کوچک زندگی می کنند، بسیاری از آن ها به دنبال ایده هایی در جهت طراحی این گونه خانه ها می باشند. آن چه که در این جا به آن اشاره شد، اصول و قوانینی کلی در جهت طراحی خانه هایی با فضای کوچک می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک باعث طراحی فضایی زیبا شده و در بزرگ تر نشان دادن فضای مورد نظر به شما کمک می کند.