%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

برترین ایده های تزئین دیوار بلند

kianborna

اگرچه در زمان طراحی خانه دیوارها اولین گزینه ای نیستند که افراد به سراغ آن ها بروند، اما بدون شک چگونگی تزئین آن ها تاثیر بسزایی در حس و حال فضای خانه خواهد داشت. بسیاری از افراد بر این باورند که سقف نیز نقشی اساسی در ایجاد فضایی خوشایند ایفا می کنند. خانه هایی با دیوارهای کوتاه مورد پسند اکثریت افراد نیست.
دیوارهای کوتاه از لحاظ تاثیر روانی نیز چندان اثر خوبی ندارند، اما از سویی دیگر بسیاری از افراد در مواجهه با دیوارهای بلند نیز دچار چالش می شوند. اما باید به یاد داشته باشید که با یک تزئین مناسب، می توان دیوارهای بلند را به بهترین شکل طراحی کرد. برای آشنایی با این ایده ها با ما همراه باشید.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از تکنیک دو رنگی

سعی کنید از رنگ هایی مانند زرد، قرمز یا قهوه ای که تا حدی باعث کوتاه تر نشان دادن دیوارها می شود استفاده کنید. انتخاب رنگ باید بر اساس رنگ مبلمان، فرش و لوازم تزئینی دیگر صورت گیرد. به کارگیری تکنیک دو رنگی به معنای استفاده از دو طیف مختلف از یک رنگ می باشد. از رنگ تیره تر برای رنگ آمیزی دیوارها و برای رنگ آمیزی سقف از طیف روشن تر استفاده نمایید.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

کاغذ دیواری تزئینی

استفاده از کاغذ دیواری های تزئینی توجه همگان را به بلندی دیوارها جلب می کند. کاغذ دیواری تنوع زیادی به دیوارها می بخشد. این تنوع و اثر بخشی زمانی بیش تر می شود که از یک اِلمان عمودی مانند قفسه کتاب یا پنجره ای بلند نیز استفاده کنیم.

تزئین دیوار با استفاده از کارهای هنری چشم نواز

اگر تمایل دارید بلندی دیوار چندان نمایان نباشد و به فکر تزئین آن نیز هستید، استفاده از یک تابلو هنری بزرگ و چشم نواز کمک شایانی در این زمینه به شما خواهد کرد. این دیوارها بهترین مکان برای نصب یک عکس خانوادگی بزرگ و یا یک صنایع دستی زیبا می باشد. دیوارهای بلند و تابلوهای نقاشی بزرگ همیشه در کنار هم می آیند.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از آینه روی دیوار بلند

اگر به دنبال راهی برای پوشاندن بلندی دیوار هستید، پیشنهاد ما نصب یک آینه و یا استفاده از نقاشی سفید رنگ می باشد. این راهکار باعث زیبا شدن دیوار شده و در عین حال هزینه زیادی نیز در بر نخواهد داشت.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از پرده های والان دار برای پنجره ها

اگر دیوارهای خانه بلند است، بدان معنا نیست که از ظاهر ناخوشایندی برخوردارند. اگر پنجره ای بر روی دیوار نصب شده است استفاده از پرده والان دار بلند می تواند گزینه خوبی باشد. این کار باعث ایجاد فضایی کلاسیک در خانه می شود. اگر تمایل دارید بلندی سقف نمایان شود، می توانید والان را از لبه سقف تا لبه پنجره امتداد دهید. استاندارد بلندی دیوارها 8 متر می باشد. بنابراین طول بیش تر از 10 متر هم چندان عجیب نیست. این تکنیک برای دیوارهایی با ارتفاع متوسط نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. %عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده بهینه از ارتفاع سقف

اگر از جمله افرادی هستید که به طبیعت علاقه دارید می توانید با مشورت یک متخصص، درختی بلند بر روی دیوار خانه نقاشی کنید. هم چنین با استفاده از ساقه های بامبو، درختچه های بلند و استفاده از گل در گلدان هایی مناسب و زیبا، طبیعت را به خانه آورده و بلندی دیوار را بپوشانید. استفاده از این تکنیک ها در بالای شومینه نیز می تواند انجام پذیرد. %عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از طرح راه راه افقی

زمانی که به تزئین دیوارهای بلند فکر می کنید، استفاده از خطوط راه راه افقی را نیز فراموش نکنید. برای این کار می توانید از دو طیف متفاوت یک رنگ استفاده نمایید. استفاده از قرنیز در مابین دیوار ها می تواند باعث عریض تر نشان دادن اتاق شود. برای رنگ آمیزی این قرنیزها از رنگ های سفید، بژ و کرمی و یا هر رنگ خنثی استفاده کنید و برای رنگ آمیزی دیوار پشت آن از طیف رنگ تیره تر استفاده نمایید. در این روش می توان از نواره های باریک کاغذ دیواری نیز استفاده کرد. این کار آسان ترین راه برای تزئین دیوارهای بلند می باشد. %عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از اِلمان های تزئینی

دیوارها بهترین مکان برای نصب وسایل قدیمی، عتیقه و دیگر وسایل می باشد. بنابراین استفاده از این وسایل را فراموش نکنید. دیوارها بهترین مکان برای نمایش مجموعه لوازم تزئینی می باشند. این در حالی است که بسیاری از افراد از آن جایی که دیوارهایی بلند برای نمایش این وسایل ندارند، آن ها را در انباری نگهداری می کنند. نصب شلف بر روی این دیوارها نیز از دیگر ایده های کاربردی می باشد. ایده های زیادی برای تزئین دیوارهای بلند وجود دارد و شما می توانید با توجه به سلیقه خود از آن ها استفاده نمایید.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

استفاده از آثار هنری در ابعاد بزرگ

استفاده از یک تابلو نقاشی و یا یک عکس بر اساس سلیقه شخصی خود از پرکاربرد ترین ایده ها می باشد. آن ها را در محلی قرار دهید که هرکس با ورود به خانه توجهش جلب شود. از استفاده تابلوهای کوچک بر روی دیوارهای بلند پرهیز کنید. چرا که این کار نمایی ناخوشایند ایجاد می کند. بنابراین می توانید از عکس های بزرگ و در کنار آن ها از یک سری عکس های کوچک استفاده نمایید. با این کار توازن لازم بر روی دیوار برقرار می شود.%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

ترکیب وسایل بلند با کارهای هنری

استفاده از یک مثال این راهکار را ملموس می کند. برای مثال شما می توانید از یک کتابخانه بلند بر روی دیوار استفاده نمایید و علاوه بر قرار دادن کتاب از آن به عنوان وسیله ای برای قرار دادن کارهای هنری نیز استفاده کنید. با این کار دیوارها از زیبایی منحصر بفردی برخوردار می شوند.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

رنگ دیوار اصلی

اگر از رنگ تیره برای رنگ آمیزی دیوار بلند استفاد نمایید، تطابق دیداری افزایش پیدا می کند. اگر سایر دیوارها با استفاده از رنگ خاکستری رنگ آمیزی شوند، نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد شد. استفاده از رنگ هایی مانند نارنجی مایل به قهوه ای، فریم های برنز رنگ و کفپوش چوبی می تواند تلفیق خوبی ایجاد کند. با این کار، زیبایی ایجاد شده و ظاهر اتاق بسیار زیبا خواهد شد. برای فریم قاب و آینه استفاده شده بر روی دیوار از رنگ برنز استفاده نمایید.

%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند

جمع بندی

به طور کلی می توان گفت خرید لوازم تزئینی، قاب و آینه و نصب آن بر روی دیوار، بهترین راه برای تزئین دیوارهای بلند می باشد. استفاده از رنگ مناسب برای رنگ آمیزی دیوارها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.%عکس - برترین ایده های تزئین دیوار بلند